Szukaj

Prezydent Andrzej Duda miał groźny wypadek. Na pomoc ruszyły Służby Ochrony Państwa

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda miał wypadek. Wszystko wyglądało bardzo niebezpiecznie, a na pomoc musiały ruszyć Służby Ochrony Państwa. Co się wydarzyło?

Andrzej Duda wystartował w wyborach prezydenckich 2020. Do drugiej tury przeszedł z Rafałem Trzaskowskim. Niemal do ostatniego momentu szli łeb w łeb. Ostatecznie to jednak urzędującemu prezydentowi udało się uzyskać reelekcję i przez najbliższe pięć lat będzie ponownie reprezentował Polaków.

6 sierpnia Andrzej Duda rozpoczął drugą kadencję. Krótko po godzinie 10:00 złożył przysięgę na sali plenarnej sejmu w czasie posiedzenia Zgromadzenia Narodowego. Mówił, że chce być prezydentem, który będzie reprezentować interesy wszystkich Polaków, a nie tylko tych, którzy na niego głosowali:

Chcę być prezydentem polskich spraw. Spraw ważnych dla wszystkich Polaków. Tak dla moich wyborców, jak i dla tych, którzy poparli moich konkurentów.

Po emocjach związanych z uroczystościami Andrzej Duda udał się na zasłużony wypoczynek nad polskie morze.

Andrzej Duda miał wypadek

Andrzej Duda obecnie przebywa w Juracie, gdzie korzysta z dobrodziejstw pięknej pogody i uprawia swoje ulubione sporty wodne. Super Express donosi, że prezydent jeździł na skuterze wodnym w okolicach Juraty, gdzie przebywa na krótkim urlopie. Do dyspozycji ma maszynę o naprawdę potężnym silniku, bo aż 260 koni – w dwie sekundy do 50 kilometrów na godzinę, zwrotną, lekką.

Na początku zrobił kilka okrążeń, po czym wrócił na pomost, gdzie dołączyła do niego pasażerka. Niestety sytuacja się skomplikowała. Rozpędzony skuter przechylił się na bok, a pasażerowie wylądowali w wodzie, trzymając się kurczowo przewróconej maszyny. Sytuacja wyglądała groźnie, to na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a nieopodal znajdowała się łódź Służby Ochrony Państwa i funkcjonariusze szybko zareagowali na zdarzenie,  ruszając na pomoc.

Wypadki są groźne, nawet bardzo. Zdarzają się poważne potłuczenia, połamane żebra, a przy dużej prędkości można nawet stracić przytomność i utopić się – powiedział w rozmowie z Super Expessem Damian Jereszyński, prezes Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego.

Podczas uprawiania sportów wodnych należy być szczególnie ostrożnym, używać kapoku i ochronnego kasku, a także przestrzegać znaków na wodzie. Zdjęcia z wypadku prezydenta tutaj.


Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda i Agata Duda na skuterach wodnych

Andrzej Duda i Agata Duda na skuterach wodnych

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×