Andrzej Duda ma dwa profile na Instagramie. Z nieoficjalnego aktywnie podgląda życie gwiazd. Kogo obserwuje?

Andrzej Duda Instagram

Andrzej Duda Instagram

Andrzej Duda jest bardzo aktywny w social mediach. Prezydent ma aż dwa konto na Instagramie. Jedno oficjalne, a drugie prywatne. Sprawdziliśmy, kogo obserwuje i co go interesuje. Wśród znajomych z sieci ma sporo celebrytów. 

Andrzej Duda od 2015 roku pełni funkcję prezydenta Polski. Gdy pierwsza kadencja dobiegała końca, postanowił ubiegać się o reelekcję. W 2020 roku ponownie stanął w szranki z kontrkandydatami o najwyższy urząd w państwie. Tym razem miał bardzo utrudnione zadanie, ponieważ konkurował aż z 10 innymi politykami. Jego głównym rywalem okazał się jednak Rafał Trzaskowski, czyli obecny prezydent Warszawy. To z nim spotkał się w drugiej turze. W ostatecznym głosowaniu Polaków uzyskał większą ilość głosów i ponownie sprawuje swoją funkcję.

Od samego początku we wszystkim wspiera go ukochana żona Agata. Razem pojawiają się na ważnych spotkaniach i uroczystościach, a także odbywają podróże dyplomatyczne. Prezydent nie tylko obserwuje to, co dzieje się w polityce krajowej i zagranicznej, ale też włącza się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Na samym początku pandemii podobnie jak spora część celebrytów wziął udział w wyzwaniu #hot16challenge2.

Andrzej Duda ma dwa konta na Instagramie

Prezydent zdecydowanie idzie z duchem czasu, a social media nie są mu obce. Aktywnie zamieszcza publikacje na Twitterze, ale jest też obecny na Instagramie. Tam jak się okazuje, można znaleźć go aż na dwóch kontach. Pierwsze z nich to to oficjalne, które zostało założone ze względu na pełnioną funkcję w państwie. Znajdziecie je pod nazwą @prezydent_pl. To tutaj pojawiają się informacje o służbowej działalności Andrzeja Dudy.

Kolejne konto, które Andrzej Duda prowadzi na Instagramie, jest już całkiem prywatne i prowadzi je pod własnym nazwiskiem @andrzejduda. To właśnie z niego obserwuje i komentuje między innymi zdjęcia polskich celebrytów. Z tego profilu złożył między innymi życzenia ślubne Antoniemu Królikowskiemu i Joannie Opozdzie. Zostawił też wirtualne serduszko pod publikacjami Roksany Węgiel, Małgorzaty Kożuchowskiej, Edyty Pazury, czy Marty Kaczyńskiej.

Prywatny profil prezydenta na Instagramie obserwuje ponad 53 tys. internautów, on sam natomiast polubił konta zaledwie 49 osób. Wśród nich jest wiele gwiazd show-biznesu. Andrzej Duda podgląda między innymi: Agnieszkę Radwańską, Roksanę Węgiel, Małgorzatę Kożuchowską, Antoniego Królikowskiego, Cezarego Pazurę, Adama Małysza, Martę Kaczyńską, Igę Świątek, czy Sebastiana Karpiel-Bułeckę. Ze swojego konta lubi też profile kilku polityków. W tym gronie jest prezydent Słowacji, Andrej Kiska i Beata Szydło.

Warto sprawdzić też hasztagi, które śledzi głowa państwa. Wygląda na to, że jego pasją są wnętrza, ponieważ podgląda takie inspiracje, jak #stylnowojorskiglamour, czy #stylnowojorskiklasyczny.

Wiedzieliście, że Andrzej Duda posługuje się także prywatnym kontem?


Andrzej Duda zaszczepi się przeciw koronawirusowi

Andrzej Duda zaszczepi się przeciw koronawirusowi

Zdjęcie z Instagrama Andrzeja Dudy

Zdjęcie z Instagrama Andrzeja Dudy

Zdjęcie z Instagrama Andrzeja Dudy

Zdjęcie z Instagrama Andrzeja Dudy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×