Szukaj

Duda spotkał się z Trzaskowskim. Prezydent nie ukrywa swojego żalu. O wszystkim poinformował media

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda spotkali się w Pałacu Prezydenckim. Wymienili uściski dłoni i pochylili się nad ważnymi tematami. O czym rozmawiali? Szczegóły obiegły media.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczyli o fotel prezydenta. W drugiej turze sondażowych wyników szli niemal łeb w łeb. Szala zwycięstwa przechyliła się jednak w stronę kandydata Prawa i Sprawiedliwości i to on przez kolejne pięć lat będzie pełnić funkcję głowy państwa.

Gdy Duda wygrał wybory, zwrócił się do swojego kontrkandydata z zaproszeniem na spotkanie. Trzaskowski je przyjął i jak powiedział w Faktach po Faktach nie chce robić show, a rozmawiać na ważne dla Polaków tematy:

 Chcę wierzyć, że ta kadencja będzie inna […] Wielka energia poszła za jednym kandydatem, jedni wyborcy w mniejszym, drudzy w większym stopniu. Dzisiaj chodzi o to, żeby współpracować.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski spotkali się w Pałacu Prezydenckim

Do spotkania Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego doszło w czwartek w Pałacu Prezydenckim. Panowie wymienili ceremonialny uścisk dłoni i dyskutowali nieco ponad trzydzieści minut. Gdy wydarzenie dobiegło końca, politycy spotkali się z dziennikarzami, którym opowiadali o przebiegu rozmów.

Duda powiedział, że wyraził żal, iż nie udało się im spotkać podczas wieczoru wyborczego. Chciał wprowadzić nową tradycję. Wyjawił też, że rozmowa przebiegała spokojnie:

Wyraziłem żal, że nie spotkaliśmy się w wyborczy wieczór, bo chciałem, żeby tamto spotkanie — niezależnie, kto ostatecznie wygrał — miało taki charakter symbolu, żeby stało się polską tradycją na przyszłość, tradycją wyborów prezydenckich. […] To była spokojna rozmowa, spokojne spotkanie. Mówiliśmy też o przyszłości Polski, jak byśmy chcieli, by się dalej rozwijała.

Trzaskowski ujawnił, że złożył na ręce prezydenta projekt, który ma pomóc samorządowcom. Ma nadzieję, że głowa państwa będzie przychylna lokalnej społeczności:

Złożyłem na ręce pana prezydenta swój projekt, który przede wszystkim polega na tym, żeby więcej dochodów z podatków trafiało w ręce samorządów, w związku z tym, że te ubytki w dochodach były ostatnio bardzo duże. (…) Mam nadzieję, że prezydent będzie wetował wszelkiego rodzaju złe pomysły, które miałyby samorządy osłabić

Jak myślicie, co wyniknie z tego spotkania?


Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda, Agata Duda, Kinga Duda - wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda, wieczór wyborczy - screen TVN24

Andrzej Duda, wieczór wyborczy - screen TVN24

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×