Szukaj

Biden odpisał Dudzie na prywatną wiadomość: „Najczęściej takie odpowiedzi nie przychodzą”. Szczegółami pochwalił się w TVN24

Joe Biden, Andrzej Duda

Joe Biden, Andrzej Duda

Andrzej Duda zdradziła szczegóły swojego ostatniego kontaktu z 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenem. Co powiedział?

Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. W środę 20 stycznia został zaprzysiężony podczas uroczystości w Białym Domu. Kiedy ogłoszono, że wygrał wybory, popłynęły gratulacje z całego świata. Nie mogło zabraknąć kilku słów od Andrzeja Dudy.

Prezydent Polski na Twitterze napisał wtedy:

Gratulacje dla Joe Bidena za udaną kampanię prezydencką.

Zaznaczył także, że w oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów Polska jest zdeterminowana, by utrzymać świetne relacje ze Stanami Zjednoczonymi, by budować partnerstwo, a „nawet jeszcze mocniejszy sojusz” pomiędzy krajami. Dzisiaj okazało się, że to nie wszystko. Do Waszyngtonu została wysłana depesza. Co zawierała?

Andrzej Duda w TVN24 zdradza szczegóły korespondencji z Joe Bidenem

Po zaprzysiężeniu Joe Bidena na Kapitolu, na kolejnego, 46. prezydenta USA, Andrzej Duda opublikował na Twitterze gratulacje:

Moje najszczersze gratulacje dla prezydenta Joe Bidena, który został 46. prezydentem USA. Panie Prezydencie, nie mogę się doczekać naszej bliskiej współpracy nad dalszym wzmocnieniem polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego. Boże błogosław Polskę, Boże błogosław Amerykę – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

To już drugie gratulacje, które przekazał Joe Bidenowi Andrzej Duda. Pierwszy raz polski prezydent opublikował post w listopadzie, a także w połowie grudnia wysłał słowa uznania do Waszyngtonu. I właśnie teraz ujawnił szczegóły tamtego wydarzenia.

Jeszcze nie rozmawialiśmy z prezydentem Bidenem. Mieliśmy bardzo sympatyczną wymianę korespondencji. Przyznam szczerze, że nawet nie spodziewałem się tego, że pan prezydent, jeszcze wtedy elekt, nadeśle odpowiedź, ale przesłaliśmy gratulacje w formie rozszerzonej, bo bardziej mówiące o pewnej spodziewanej, oczekiwanej, dalszej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi poprzez osobę nowo wybranego prezydenta, dostałem odpowiedź na to pismo, na ten list.

Duda jest wyraźnie podekscytowany odpowiedzią od Bidena:

To było bardzo miłe. Najczęściej takie odpowiedzi nie przychodzą, bo jest to traktowane jako pewna kurtuazja taka depesza gratulacyjna, a tymczasem prezydent Joe Biden odpisał. To było bardzo miłe – mówił Andrzej Duda w rozmowie z TVN24.

Jak widać, Andrzej Duda robi wiele, żeby dobre stosunki Polski ze Stanami Zjednoczonymi pozostały niezmienione.


Jill i Joe Biden – zaprzysiężenie

Jill i Joe Biden – zaprzysiężenie

Jill i Joe Biden – zaprzysiężenie

Jill i Joe Biden – zaprzysiężenie

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Joe Biden oddał hołd synowi Beau Bidenowi

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×