Nie żyje gwiazda największych polskich seriali. Znane są już data i miejsce pogrzebu

Niania, Andrzej Brzeski

Niania, Andrzej Brzeski

Kiedy odbędzie się pogrzeb Andrzeja Brzeski?

Pod koniec czerwca, przegrywając walkę z chorobą nowotworową, zmarł Andrzej Brzeski. Miał 68 lat. Aktor na swoim koncie zapisał wiele znamienitych ról, jednak to kreacja Mieczysława Dąbki z serialu Złotopolscy przyniosła mu największą rozpoznawalność. Ostatnie pożegnanie Brzeski odbędzie się w poniedziałek 9 lipca.

Informację o śmierci aktora podał na swoim profilu na Facebooku Piotr Bakal, który prosił o udostępnianie tej informacji dalej:

Z ogromnym żalem informuję, że dziś w nocy, tj. 29 czerwca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej zmarł ANDRZEJ BRZESKI, jeden z wybitnych polskich poetów piosenki, związany z festiwalem OPPA od jego powstania. Uprzejmie proszę o udostępnianie tej smutnej wiadomości. O dacie i miejscu pogrzebu zawiadomię niebawem.

Pożegnanie dla każdego jest bardzo istotnie, zwłaszcza jeśli jest ono tym ostatnim. Fani aktora będą mieli taką możliwość w najbliższy poniedziałek. Rodzina zmarłego prosi bowiem o udostępnianie informacji o pogrzebie, który odbędzie się 9 lipca o godzinie 12:00 w kościele Św. Karola Boromeusza na warszawskich Starych Powązkach. Aktor zostanie pochowany w rodzinnym grobie. 

Przypomnijmy, że Andrzej Brzeski pojawił się w wielu filmach i serialach. Wśród nich warto wspomnieć m.in. o Wielkim Tygodniu Andrzeja Wajdy, czy też w serialach takich jak Złotopolscy, Prawo Agaty, M jak miłość, Przyjaciółki, Niania oraz Lokatorzy.

Kolejną pasją Brzeski była muzyka. Pisał zarówno dla siebie jak i dla innych wykonawców w tym m.in. dla Edyty Geppert, Maryli Rodowicz oraz Krystyny Tkacz.

Nie żyje gwiazda „Złotopolskich”. Słynny aktor przegrał walkę z rakiem

Nie żyje Irena Szewińska. Wybitna polska lekkoatletka przegrała walkę z chorobą

Miliony nastolatek w żałobie. 20-letni aktor znaleziony martwy na odwyku


Andrzej Brzeski

Andrzej Brzeski

Andrzej Brzeski nie żyje

Andrzej Brzeski nie żyje

Andrzej Brzeski nie żyje

Andrzej Brzeski nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×