Mister Polski walczy ze straszną chorobą. Po całkowitym paraliżu zaczął tracić wzrok. Prosi o pomoc

Andrzej Bizoń

Andrzej Bizoń

W 2000 roku był jedną z najgorętszych postaci w polskim show-biznesie. Wygrał konkurs na Mistera Polski, zagrał w kilku serialach i wystąpił w bijącym rekordy popularności reality-show. Dziś walczy o życie i prosi internautów o pomoc. Choćby symboliczną.

Andrzej Bizoń – po udziale w konkursie Mister Intercontinental, na którym wystąpił jako zycięzca plebiscytu Mister Polski, wyruszył na podbój Mediolanu, gdzie rozwijał karierę modela. Jednocześnie dbał o sprawy krajowe. Wiosną 2001 wziął udział w polsatowskim reality show Dwa światy. Po programie podpisał kontrakt z niemiecką agencją modelingową. Swój czas dzielił na pracę w Polsce i za granicą. Zagrał w filmie Jerzego Stuhra Pogoda na jutro, a także wystąpił gościnnie w serialach Na Wspólnej, Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście, a w 2006 wziął udział w filmie i serialu Dublerzy.

Andrzej Bizoń: choroba i walka o życie

Co przerwało dobrze rozwijającą się karierę przystojnego modela i aktora? W 2010 roku u Andrzeja Bizonia zdiagnozowano zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK). Już w 2013 roku doszło do całkowitego paraliżu.

Dramat Andrzeja polega na tym, że nie jest objęty żadną pomocą z tytułu świadczeń socjalnych. Jego pracodawcy nie odprowadzali składek na ubezpieczenie zdrowotne ani emerytalne. Zatem nie ma prawa ani do renty, ani do opieki medycznej. Koszty utrzymania i rehabilitacji osoby w jego położeniu nie są niskie. I tu zaczyna się kolejny dramat.

Opublikowany przez Andrzeja Bizona Niedziela, 12 stycznia 2020

Andrzej Bizoń: jak mu pomóc?

Bliscy Andrzeja Bizonia, zdesperowani jego trudną sytuacją, ogłosili zbiórkę na jego potrzeby. Były model z rozbrajającą szczerością przyznaje:

Mam 80 000 złotych zaległych zobowiązań alimentacyjnych, których ze względu na mój stan zdrowia nie mogłem spłacać. Dodatkowo chciałbym prosić o wsparcie na leczenie oraz rehabilitacje, a także na przysłowiowe „życie”.

DZIĘKUJĘ WAM!

p.s. Ponieważ Andrzej Bizoń jest osobą sparalizowaną od 7 lat, zbiórka jest prowadzona za zgodą jego oraz jego rodziny, przez jego przyjaciela – Mariusza Połeć.

Na stronie pomagam.pl, pod hasłem Aniołek potrzeby, trwa zbiórka, którą za zgodą Bizonia i jego rodziny zorganizował przyjaciel modela – Mariusz Połeć. Z opisu choroby Bizonia dowiadujemy się, że postępująca choroba odebrała mu wzrok w jednym oku, zaś w drugim jest już bardzo osłabiony.

Dotąd zebrano ponad 30 ze 140 tysięcy złotych, na jakie opiewa zbiórka. Ale okazuje się, że nie wszyscy są skorzy do pomocy. Ba, niektórzy wręcz przeciwnie, przystąpili do ataku na ciężko chorego Andrzeja. O co poszło? O alimenty. Zarzucają mu, że wspomniał w opisie zbiórki, że 80 tysięcy to kwota zaległości alimentacyjnych.

Andrzej skomentował to gorzko na swoim profilu na Facebooku (pisownia oryginalna):

Kochani odbyłem właśnie pouczająca rozmowę tel.
Wyglada na to ze nie umie zbierać datków bo nie wszystko się podoba???? chodzi o to ze podobno dużo więcej by było otwartych serc na pomoc gdybym nie napisał ze jednym z celów są zaległości alimentacyjne… że na leczenie i życie to tak ale alimenty to strzeliłem sobie w kolano. Nadgorliwy w prawdzie??? Przecież mało kto z moich znajomych wie ze w ogóle mam 24-letniego Syna – napisał rozgoryczony aktor.

Andrzej Bizoń z chorobą walczy od 10 lat. Łatwo policzyć, że jego syn był 14-latkiem, gdy doszło do tragedii, a więc jako małoletni był objęty obowiązkiem alimentacyjnym. Czy też uważacie, że mówienie prawdy to strzelanie sobie w kolano?


84773411_4079844922041572_5658806565679923200_n
Andrzej Bizoń

Andrzej Bizoń

Andrzej Bizoń

Andrzej Bizoń

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×