Szukaj

Zrobiła karierę, gdy była w wieku Viki Gabor. Dziś ma 29 lat. Jak teraz wygląda Amy Diamond od hitu „What’s in it for me”?

Amy Diamond obecnie. Jak wygląda?

Amy Diamond obecnie. Jak wygląda?

Amy Diamond była niegdyś jedną z najpopularniejszych nastolatek w Europie. Jej przebój What's In It For Me w krótkim czasie podbił listy przebojów. Krótko po tym zniknęła. Czym się teraz zajmuje? Jak obecnie wygląda? Sprawdziliśmy.

Amy Diamond pochodzi ze Szwecji. Swój największy przebój wydała, mając zaledwie 13 lat, czyli tyle ile Viki Gabor, gdy wygrywała Eurowizję Junior 2019. What’s In It For Me znał niemal każdy mieszkaniec Europy. Ruda nastolatka stała się idolką swoich rówieśników, którzy wprost marzyli o tym, aby pojechać na jej koncert. Mimo dużej popularności nie udało jej się stworzyć drugiego, tak wielkiego przeboju. Czy to oznacza, że zakończyła swoją karierę, nim ją tak naprawdę zaczęła?

Amy Diamond – młodość

Amy urodziła się 15 kwietnia 1992 roku w Szwecji. Jest córką Szwedki Chisbeth i Anglika o imieniu Lee. Do 5. roku życia mieszkała w Wielkiej Brytanii, jednak później wróciła z rodzicami do Szwecji, gdzie mieszka do dzisiaj. Obecnie nie korzysta już ze swojego dawnego pseudonimu, tylko występuje pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem – Amy Deasismont.

Diamond jako 8-latka wzięła udział w szwedzkim programie Młode gwiazdy, gdzie udawała Belindę Carlisle. W tym samym czasie brała udział w ośmiu innych konkursach, a siedem z nich wygrała. W 2000 roku, po sukcesie w telewizyjnym show, zagrała w serialu De drabbade.

Amy Diamond nie poddawała się. Mając 12 lat, wzięła udział w kolejnych konkursach, w tym jednym emitowanym w szwedzkiej telewizji. W show Super Troupers udało jej się dotrzeć do finału, w którym zajęła 3. miejsce.

Po raz kolejny próbowała swoich sił w Summer Mix Megapol Idol, który wygrała dzięki wykonaniu utworu Somewhere Over The Rainbow. Główną nagrodą było nagranie utworu w profesjonalnym studio nagrań. Dzięki wygranej podpisała kontrakt z wytwórnią płytową i rozpoczęła prace nad debiutanckim singlem. To na nim znalazł się właśnie utwór What’s In It For Me, który w krótkim czasie podbił szwedzkie listy przebojów. Od tego momentu wokalistka zaczęła występować na scenie jako Amy Diamond.

Klip do utworu powstał na Kubie i wzbudził wiele kontrowersji. Początkowo wiele stacji telewizyjnych nie zgadzało się na jego emisję, ponieważ dziecko opowiadało o problemach dorosłych. Szybko jednak zmieniono zdanie po tym, jak What’s In It For Me coraz częściej puszczano w rozgłośniach radiowych. Utwór zajął pierwsze miejsce wśród singli wydanych w marcu 2005 roku. Później nakręcono drugi teledysk, który tym razem zrealizowano w Barcelonie.

Pierwsza płyta Diamond, This Is Me Know, w krótkim czasie pokryła się platyną. Na płycie znalazł się również utwór Alicii Keys If I Ain’t Got You, który Amy na żywo wykonała tylko raz – w szwedzkim programie informacyjnym.

Deasismont podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music, dzięki czemu jej utwory stały się popularne również poza granicami Szwecji. Piosenka What’s In It For Me emitowały wszystkie rozgłośnie radiowe w Polsce, dzięki czemu utwór stał się największym hitem lata 2005.

Amy Diamond ma na swoim koncie również występ w Polsce. Nastolatka wystąpiła podczas koncertu Hity na czasie, który zorganizowało Radio Eska.

Kolejne płyty przyniosły jej bardzo dużą popularność, ale w Szwecji. Choć drugi krążek Still Me Still Now w krótkim czasie pokrył się złotem, a Amy została okrzyknięta królową letniej trasy koncertowej, nie był on już tak popularny w Europie.

W trakcie swojej kariery muzycznej Amy wydała 5 płyt, a każda z niej pokryła się w Szwecji złotem (za wyjątkiem pierwszej – platynowej). Ostatnia z nich została wydana w 2011 roku.

Amy Diamond – kariera filmowa

Amy Deasismont w 2014 roku otrzymała główną rolę w filmie Moja chuda siostra, w którym wcieliła się w rolę łyżwiarki cierpiącej na anoreksję. Film otrzymał dwa ważne wyróżnienia, tj. Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmowym w Göteborgu oraz Kryształowego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Gwiazda za kreację głównej postaci została nominowana do Najlepszej Roli Kobiecej na gali Guldbagge. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Szwedzki Instytut Filmowy corocznie od 1964 roku.

Amy Diamond – czym zajmuje się obecnie?

Deasismont od 2016 roku pisze oraz komponuje utwory przy współpracy z wytwórnią Hurdy Gurdy NoiseUtwór One wydała w maju 2016 roku. Dwa kolejne, odpowiednio ForgiveThis is how we party, nie powtórzyły jej sukcesu sprzed lat.

Amy Diamond – jak wygląda obecnie?

Amy ma obecnie 29 lat i od czasu, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy jej największy przebój, What’s In It For Me przez lata trochę się zmieniła. Po ogniście rudych puklach nie pozostał nawet ślad. Wokalistka ma teraz brązowe włosy sięgające ramion. Wciąż ma charakterystyczne piegi, które teraz skrywa pod warstwą delikatnego makijażu. Trzeba jednak przyznać, że wciąż przypomina tę uroczą 13-latkę, którą lata temu pokochały miliony ludzi na całym świecie.

Słuchaliście kiedyś What’s In It For Me Amy Diamond?


Amy Diamond - Amy Deasismont w dzieciństwie

Amy Diamond - Amy Deasismont w dzieciństwie

Amy Diamond w dzieciństwie

Amy Diamond w dzieciństwie

Amy Diamond w dzieciństwie

Amy Diamond w dzieciństwie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×