Nie da się ukryć, że podczas nagrywania programu bywało bardzo niebezpiecznie. Tak jak w momencie, w którym zawodnicy musieli pokonać przełęcz na wysokości 4700 metrów. Dystans ten początkowo mieli przemierzyć autobusem. Na szczęście się na niego nie zdecydowano. W tym samym czasie bus spadł w przepaść. O tym wypadku uczestników poinformowała prowadząca:
Dlaczego zdecydowano się na ten środek transportu? Okazuje się, że wydawał się być najlepszy, ponieważ przewoził miejscową ludność:
Uczestnicy cali i zdrowi bezpiecznie wrócili już do domów. Będziecie oglądać ich zmagania?