Szukaj

Amerykańska sieciówka zrobiła sobie antyreklamę roku. Zakpiła ze śmierci Paula Walkera i wkurzyła fanów

Paul Walker

Paul Walker

Walmart, jeden z największych amerykańskich supermarketów zaliczył głośne faux pas. W odpowiedzi na tweeta jednego z internautów zamieścił niestosowny żart, odwołujący się do śmierci aktora Paula Walkera. W sieci zawrzało, a sieciówka musiała wystosować oficjalne przeprosiny.

Paul Walker był amerykańskim aktorem, znanym przede wszystkim z filmu Szybcy i Wściekli. Zmarł w tragicznym wypadku samochodowym, w wieku 40 lat. Do zdarzenia doszło przed laty, kiedy Walker wraz z doradcą finansowym, Rogerem Rodasem, będąc na wystawie samochodowej, wybrali się na przejażdżkę Porsche, który stanowił główną atrakcję imprezy.

Niestety wskutek nadmiernej prędkości, Roger stracił panowanie nad samochodem, uderzył w latarnię i w drzewo. Auto błyskawicznie stanęło w płomieniach, a obaj panowie zginęli.

Walmart żartuje ze śmierci Paula Walkera. W jaki sposób?

Wszystko zaczęło się od komentarza użytkownika @iamlaurenmiles, który w reakcji na to, że supermarket sprzedaje bułeczki cynamonowe z lukrem kremowo-truskawkowym napisał na Twitterze:

Ja pędzący do najbliższego Wally World.

Internauta komentarz opatrzył gifem pędzącego samochodu, nieprzestrzegającego przepisów ruchu drogowego. W odpowiedzi Walmart napisał na Twitterze:

Hej, Paul Walker. Klikasz albo dostajesz mandat.

Paul Walker - Brick Mansions, ostatni film aktora

Paul Walker – Brick Mansions, ostatni film aktora

Pracownik supermarketu prawdopodobnie próbował nawiązać do filmu Szybcy i wściekli, gdzie Paul zagrał jedną z głównych ról, jednak jego intencje zostały źle odebrane. Wyrażenie „Hej, Paul Walker. Klikasz albo dostajesz mandat” po raz pierwszy pojawiło się w jednym z odcinków serialu Workaholics w 2011 roku.

Firma w końcu usunęła tweeta, ale nim to zrobiła, został licznie udostępniony w mediach społecznościowych. Pozorny żart został natychmiast odebrany w internecie jako niewrażliwy i bezmyślny, ponieważ gwiazda Szybkich i wściekłych zginęła w wypadku samochodowym w 2013 roku.

W opublikowanym po wrzawie oświadczeniu Walmart przyznał, że tweet o Walkerze został „odebrany w złym kontekście”, dodając, że został on usunięty.

Przepraszamy rodzinę Paula Walkera, przyjaciół i fanów – napisała w oświadczeniu Tara Aston, kierowniczka ds. Komunikacji korporacyjnej.

Zobacz także: Paul Walker skończyłby 46 lat. Córka aktora opublikowała poruszające zdjęcie z domowego archiwumPaul Walker skończyłby w tym roku 46 lat. 


Paul Walker - Brick Mansions, ostatni film mężczyzny

Paul Walker - Brick Mansions, ostatni film mężczyzny

Paul Walker - Brick Mansions, ostatni film aktora

Paul Walker - Brick Mansions, ostatni film aktora

Paul Walker, fot. ONS

Paul Walker, fot. ONS

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×