Obca kobieta nagle rzuciła się na Agatę Dudę. Pierwsza dama nie wiedziała, co się dzieje. Emocje wzięły górę

Agata Duda

Agata Duda

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną udał się do USA na służbową, czterodniową wizytę. W trakcie jednego ze spotkań doszło do pięknego gestu wobec Agaty Dudy.

W poniedziałek wieczorem prezydent Andrzej Duda i jego małżonką wylądowali na lotnisku w Nowym Jorku. Powodem tak dalekiej wizyty było wystąpienie prezydenta podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Oprócz debaty, która jest kluczowym punktem programu wyjazdu naszej głowy państwa, para prezydencka odbywa mnóstwo innych spotkań. Jednym z nich było zebranie z uczestnikami i przedstawicielami służb mundurowych polskiego pochodzenia, biorącymi udział w akcji ratunkowej przy World Trade Center.

Przypomnijmy, że niedawno obchodziliśmy dwudziestą rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Z tej okazji Andrzej Duda z małżonką oddali hołd ofiarom zamachu, składając wieniec pod Drzewem Przetrwania w Strefie Zero – miejscu, w którym do 11.09.2001 stały dwie słynne wieże.

Amerykanka rzuciła się w ramiona Agaty Dudy

Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta opublikowano zdjęcia z przejmującego spotkania polskiej pary z Amerykanami. Podczas wydarzenia doszło do niecodziennej sytuacji, która została utrwalona na jednej z zamieszczonych fotografii.  Jedna z nich jest niezwykle poruszająca. Przedstawia moment, gdy w ramiona Agaty Dudy rzuciła się kobieta ubrana w służbowy mundur.

Agata Duda w USA

Agata Duda w USA

Gest był bardzo rozczulający. Widać, że ten uścisk był szczery i serdeczny. Pierwsza Dama okazała wielkie współczucie i ciepło wobec uczestników tego dramatycznego zamachu.

Andrzej Duda zaliczył wpadkę w USA

Spotkanie mające na celu uczczenie ofiar zamachu na WTC przebiegło bez zastrzeżeń. Zupełnie inaczej było w trakcie wystąpienia Dudy, który do listy gaf dyplomatycznych może dopisać kolejną. Doszło do niej w trakcie sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Andrzej Duda chciał odnieść się do relacji z prezydentem Joe Bidenem. Niespodziewanie pomylił się i zaczął mówić o jego poprzedniku – Donaldzie Trumpie. Nie umknęło to uwadze światowych mediów. Szczególnie przeciwnicy wytykają Polakowi niekompetencje i złe reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej (czytaj więcej).


Agata Duda w USA

Agata Duda w USA

Agata Duda w USA

Agata Duda w USA

Agata Duda w USA

Agata Duda w USA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×