Alicja Szemplińska była ofiarą molestowania w trakcie kariery. „Pewne granice nie powinny być przekraczane”. Wstrząsające słowa młodziutkiej gwiazdy o osobach z branży

Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska po raz pierwszy o swoich doświadczeniach w show-biznesie. Była ofiarą molestowania. Co powiedziała w najnowszym wywiadzie?

Alicja Szemplińska ma 20 lat, ale już od najmłodszych lat wiedziała, że muzyka to jej życie. Jako kilkuletnia dziewczynka zaczęła pobierać lekcje śpiewu. Aby zwrócić na siebie uwagę osób z branży, zaczęła zgłaszać się do popularnych talent shows. Pierwszy sukces odniosła w 2016 roku. Wówczas pojawiła się w formacie Hit, Hit, Hurra!. W 2019 roku była jedną z uczestniczek, które wzięły udział w castingu do The Voice od Poland. Tam zachwyciła jurorów, przechodząc jak burza przez kolejne etapy, a w finale nie miała sobie równych.

Potem o mały włos, a reprezentowałaby nasz kraj na Eurowizji z utworem Empire. Niestety jej plany pokrzyżowała pandemia. Alicja nieco usunęła się z show-biznesu, ale teraz wraca z nowym materiałem. W ostatnich miesiącach pokazuje nową odsłonę swojej twórczości.

Udzieliła też wywiadu, w którym zdradziła mroczne sekrety show-biznesu. Między innymi padła ofiara molestowania.

Alicja Szemplińska doświadczyła molestowania. Co wyznała w rozmowie?

Szemplińska mimo młodego wieku ma za sobą sporo doświadczeń w show-biznesie. W najnowszym wywiadzie otworzyła się na temat tych nie zawsze dobrych rzeczy, które ją spotkały.

Wtedy to było dla mnie bardzo przytłaczające. Do tego stopnia, że po programie „Hit, Hit, Hurra!” zrobiłam sobie tak naprawdę przerwę od muzyki. Przestałam pisać swoje piosenki, mniej śpiewałam. Potrzebowałam czasu, żeby przepracować to sobie w głowie. Nabrać dystansu do tego, jaki jest ten świat i do tego, jacy są ludzie. Uświadomiłam sobie, jak bardzo potrafi odbić się to psychicznie na młodych ludziach. Pamiętam, że to nie dotyczyło tylko mnie, ale też wielu innych uczestników, nawet dużo młodszych ode mnie. Wiązało się z to wieloma emocjami, zarówno pozytywnymi, jak i często negatywnymi – mówiła w rozmowie z Asią Twaróg i Robertem Choińskim w podcaście Glamour Sound On.

Alicja wyznała, że była bardzo młoda, kiedy doświadczyła niestosownego traktowania, ale

Takie sytuacje miały miejsce, gdy byłam zdecydowanie za młoda. Mówiąc szczerze, w tamtym momencie nie miałam na tyle odwagi i świadomości, żeby cokolwiek z tym zrobić. To jest najtrudniejsze, że wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet najmniejszy nieodpowiedni dotyk już jest czymś złym, że jest czymś, co możemy zakomunikować wręcz jako pewien rodzaj przemocy – mówiła – Teraz mam świadomość, że mogę coś powiedzieć, mogę stawiać granice i nie boję się tego. Uważam, że powinna być zwiększona świadomość wśród młodych dziewczyn i chciałabym, żeby nie bały się stawiać tych granic i miały odwagę powiedzieć „nie” i „stop”, bo to nie jest okej – tłumaczyła.

Wokalistka ujawniła, że zachowania, jakich była ofiarą, spotkały ją przede wszystkim ze strony pracowników branży rozrywkowej.

To głównie były osoby, które pracują w tej branży, przez co to było takie bardzo mylące. Z pozoru ludzie, z którymi pracujesz, mają przecież zapewnić ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Często były to też osoby dużo starsze ode mnie, więc ja jako nastolatka miałam perspektywę, że ci ludzie są mądrzy i chcą dla mnie dobrze. Nie do końca więc zdawałam sobie sprawę z tego, że pewne granice nie powinny być przekraczane. Nie ukrywam, nie jest mi łatwo o tym mówić, bo tak naprawdę dopiero parę dni temu po raz pierwszy komukolwiek otworzyłam się na ten temat – wyjawiła w rozmowie.

Alicja Szemplińska nie bez powodu zdecydowała się opowiedzieć publicznie o swoich trudnych przeżyciach. Ma nadzieję, że jej słowa pomogą innym młodym ludziom uporać się z podobnymi doświadczeniami.

Jeśli to może komuś pomóc i jeśli któraś z dziewczyn, ale nie tylko dziewczyn, bo nie tylko kobiety spotyka ten problem, spotkały się z podobnym problemem, to uważam, że warto z kimś o tym porozmawiać i się otworzyć – wyznała.

W podcaście Glamour Sound On wokalistka powiedziała, że znalazła w sobie siłę, aby być szczera wobec siebie, swoich odbiorców i odważnie walczyć o to, w co wierzy.

To były dla mnie lata pracy, żeby nabrać tej świadomości i wiary w siebie i w rzeczy, które robię. Teraz jestem w momencie, gdy faktycznie czuję, że to, co robię, jest w pełni zgodne ze mną i nie muszę nikogo oszukiwać. Po prostu jest to prawdziwa Alicja, która od zawsze we mnie była, ale też myślę, potrzebowałam trochę czasu, żeby to z siebie wydobyć i nabrać doświadczenia […] Na ten moment czuję się szczera sama ze sobą – stwierdziła.

Trzeba przyznać, że jak na tak młody wiek, Alicja ma za sobą wiele doświadczeń, w tym takich, które nie powinny zaistnieć. Cała rozmowa poniżej.


Alicja Szemplińska - koncert dla Ukrainy

Alicja Szemplińska - koncert dla Ukrainy

Alicja Szemplińska - Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość

Alicja Szemplińska - Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość"

Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

×