Alicja Janosz żali się na niesmaczne zachowanie księdza podczas mszy: „Bardzo mnie to bolało. Tak nie można”

Ksiądz pouczał Alicję Janosz z ambony

Ksiądz pouczał Alicję Janosz z ambony

Ksiądz pouczał Alicję Janosz z ambony

Alicja Janosz zaledwie tydzień temu wydała nową płytę Retronowa. Z tej okazji udzieliła kilku wywiadów, w których oprócz o muzyce, opowiedziała także o rodzinie, karierze zaraz po Idolu i… księdzu, który wywołał w niej spory niesmak.

Podczas pielgrzymki do Częstochowy przed maturą, Alicja Janosz stała się obiektem dyskusji na mszy. Ksiądz, który dostrzegł ją w tłumie, w obecności kilkuset wiernych pozwolił sobie na bardzo personalne kazanie. Gwiazda nie ukrywa, że było jej przykro.

Byłam na mszy świętej dla maturzystów. Zaciągnęła mnie tam koleżanka. Z resztą ochoczo poszłam pomodlić się o pomyślną maturę. Usłyszałam z ambony, jak ksiądz mnie dostrzegł w tłumie, całe kazanie na temat tego, że nie warto być na świeczniku, że okładki gazet i to całe celebryctwo jest nic nie warte. Trzeba być biednym, cierpiącym, a takie wartości jakie co poniektórzy wyznają to w ogóle jest zło i szataństwo. Odebrałam to do siebie, tak jak i cała reszta wiernych, która stała obok mnie. Wszyscy wiedzieli, że to jest kazanie centralnie do mnie. Bardzo mnie to bolało, nie ukrywam. W tym momencie traktujemy wszystkich steretotypowo i skreślamy ich nie patrząc na to, co robią, jak żyją… Tak nie można.

Mocne słowa księdza padły z ambony w czasie, gdy Janosz nie radziła sobie z krytyką i surową opinią mediów. To właśnie wtedy występowała pod pseudonimem Alex i pokłóciła się z Kubą Wojewódzkim na World Idol. Dodatkowych problemów dostarczała jej wytwórnia, która nie zgodziła się na przerwanie kontraktu.

W dalszej rozmowie z Wojciechem Jagielskim w Superstacji, Alicja Janosz oceniła kapłanów. Chociaż przyznała, że religia jest ważnym elementem w jej życiu, niesmak po incydencie sprzed lat pozostał. Nie zmieniło to jednak jej nastawienia do kościoła.

Jestem bardzo wierząca. Ksiądz też człowiek. Tak jak lekarz czy nauczyciel, bywają lepsi i gorsi. Natomiast dla mnie wiara i duchowość to niekoniecznie był ten ksiądz

Co zrobilibyście na miejscu Alicji Janosz?

Zobacz: Alicja Janosz pokazała swój dom w zagranicznej telewizji. Jak mieszka gwiazda „Idola”?

Alicja Janosz u Wojciecha Jagielskiego żali się na księdza

Alicja Janosz u Wojciecha Jagielskiego żali się na księdza

Ksiądz pouczał Alicję Janosz z ambony

Ksiądz pouczał Alicję Janosz z ambony

Alicja Janosz w Warszawie

Ksiądz pouczał Alicję Janosz na mszy

Alicja Janosz jako Alex

Alicja Janosz jako Alex


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×