Szukaj

W końcu! Alicja Janosz o powrocie Idola: „Nie jestem przykładem udanej kariery”. Ostrzega uczestników przed… Ta lista nie ma końca!

Alicja Janosz o Idolu

Alicja Janosz o Idolu

Alicja Janosz skomentowała powrót programu Idol

Po 12 latach na antenę Polsatu powrócił Idol. Długo na ten temat milczała Alicja Janosz, która wygrała pierwszą edycję talent-show. Dotychczas wokalistka nie miała najlepszego zdania o tym, jak potoczyła się jej kariera po programie. Twierdziła, że nie trafiła na odpowiednich ludzi i dostała piosenki, za które została skrytykowana, chociaż nie miała większego wpływu przy doborze repertuaru.

Dopiero teraz Janosz na swoim blogu alicjajanosz.pl podsumowała udział w Idolu. Zrobiła to bardzo dokładnie – stworzyła listę pt. „Czy warto iść do Idola?”, podzieloną na najdrobniejsze detale, takie jak wizerunek, uczestnicy, repertuar czy kontrakt płytowy. Ten ostatni punkt zainteresował nas najbardziej.

Zdecydowanie nie jestem przykładem udanej kariery uczestnika talent show, mimo świetnej trampoliny jaką był dla mnie pierwszy w Polsce „Idol”. Ale z własnej woli zdecydowałam się na długą przerwę w karierze na rzecz studiów i poszukiwania własnej drogi oraz równowagi i własnej muzyki. Dziś, grając w zaciszu domowym na mojej ukochanej gitarze akustycznej, piszę niszowe jak na nasz rynek piosenki. Realizuję się zakładając własny biznes. Sporadycznie piszę felietony i koncertuję. Należę do HooDoo Band i mam swój solowy, autorski projekt muzyczny, którym mam zamiar lada moment podzielić się ze światem. Przede wszystkim spełniam się jednak jako mama najwspanialszego chłopca na świecie (bo wiecie, że dzieci dzielą się na cudze i genialne ;))

Janosz zaznacza, że jej niepowodzenia nie oznacza, że to samo spotyka innych.

Ale nie jedna osoba wykorzystała tę trampolinę znakomicie, czego dowodem jest chociażby spektakularna kariera Ani Dąbrowskiej, Moniki Brodki, Dawida Podsiadło, Kamil Bednarka czy Eweliny Lisowskiej.

Alicja ostrzega uczestników nowej edycji Idola przed presją i krytyką, jaka pojawi się już na etapie udziału w show.

Znam kilkoro wrażliwców (stoję na ich czele), których udział w talent show i związana z nagłym sukcesem presja oraz masowa krytyka (również za decyzje, których sami nie podejmowali) nieźle ich poraniły. Nikt nie lubi być przecież obrażany i traktowany podmiotowo. A będąc na świeczniku, możesz być pewien, że doświadczysz tego w nadmiarze. W czasach internetu, gdzie każdy frustrat czuje się bezkarnym bogiem, niestety, nienawiść płynie szerokimi strumieniami w stronę wszystkich osób, które chcą się dzielić swoimi talentami, pasją czy umiejętnościami. Najlepsza rada jaką mogę dać? Nie interesuj się opiniami innych, recenzjami i plotkami, a swoją energię przekieruj na to, na co masz wpływ i co Cię wzbogaca. Krytyka jest wskazana, gdy jest konstruktywna i może zapoczątkować zmianę na lepsze. Miej świadomość, że hejting dotyczy wszystkich znanych osób, nie tylko Ciebie, a do konstruktywnej, życzliwej krytyki daleko mu. Poza tym, nienawistne i prymitywne komentarze nie mówią niczego o Tobie, a jedynie o ich autorach.

Czy zwycięzca piątej edycji Idola podzieli losy pierwszej laureatki? A może zostanie taką gwiazdą, jak Monika Brodka? O tym przekonamy się wkrótce.

Zobacz: Jak wyglądają gwiazdy „Idola” po latach? Brodka, Alicja Janosz czy Ania Dąbrowska to żadna tajemnica, ale Paweł Nowak, Kuba Kęsy, Piotr Lato, Marta Smuk…? [DUŻO ZDJĘĆ]

Zobacz: Szok! Gwiazda „The Voice of Poland” obnaża prawdę o show-biznesie: „Poddaję się. Nie zarobiłem nic od samego początku. Du*y nie dam, żeby komuś było fajnie”

Alicja Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji Idola (2002 rok)

Alicja Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji Idola (2002 rok)

Alicja Janosz w Idolu w młodości

Alicja Janosz w Idolu w młodości

Alicja Janosz w Warszawie

Alicja Janosz o udziale w Idolu


Alicja Janosz w Idolu w młodości

Alicja Janosz w Idolu w młodości

Alicja Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji Idola (2002 rok)

Alicja Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji Idola (2002 rok)

Okładka pierwszej płyty Alicji Janosz - Ala Janosz wydanej po Idolu

Okładka pierwszej płyty Alicji Janosz - Ala Janosz wydanej po Idolu

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×