Janosz po 17 latach wyciąga do Wojewódzkiego dłoń na zgodę: „Chcę to naprawić”. Zrobiła coś godnego podziwu

Alicja Janosz, Kuba Wojewódzki

Alicja Janosz, Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki i Alicja Janosz jeszcze w 2003 roku zaliczyli potężne starcie na oczach milionów widzów z całego świata. W programie World Idol obrzucili się błotem. Od tego czasu ze sobą nie rozmawiają. Być może w ich relacji nastąpi przełom, bo właśnie zwyciężczyni Idola wyciągnęła dłoń na zgodę.

W 2003 roku Eurowizja doczekała się zacnej konkurencji. W Londynie zorganizowano pierwszą (i jedyną) edycję konkursu World Idol. O tytuł najlepszego głosu świata walczyli ze sobą zwycięzcy Idola z poszczególnych krajów. W szranki stanęło 11 reprezentantów (m.in. Amerykanka Kelly Clarkson, Australijczyk Guy Sebastian i Brytyjczyk Will Young), w tym nasza kandydatka – Alicja Janosz.

Alicja Janosz na World Idolu. Spięcie z Kubą Wojewódzkim

18-letnia wówczas piosenkarka zaprezentowała się światowej publiczności pod pseudonimem Alex. O punkty od widzów (głosowanie wyglądało jak to na Eurowizji) walczyła z własną interpretacją ballady I Don’t Know How To Love Him z kultowego musicalu Jesus Christ Superstar. Utwór ten Alicja zaśpiewała wcześniej w jednym z odcinków eliminacyjnych Idola.

Każdy występ oceniało 11-osobowe jury – po jednym przedstawicielu z każdego uczestniczącego w konkursie kraju. Głosu polskich ekspertów bronił Kuba Wojewódzki. Jego cięte riposty nie zostały niezauważone. Reagował na nie (co było w myśl Polaka) nawet najpopularniejszy juror w programie – reprezentujący Stany Zjednoczone Simon Cowell. W jednym z komentarzy nazwał Króla TVN-u „idiotą z Polski”. Jeszcze więcej emocji wywołało starcie Wojewódzkiego z Janosz.

Kuba po występie Alicji otwarcie przyznał, że „jeśli powie coś złego, to jej rodzina pewnie zestrzeli samolot, którym przyleci do Polski”. Janosz nie pozostała obojętna na tę pełną uszczypliwości opinię. Na oczach całego świata stwierdziła, że „Kuba potrzebuje pomocy Boga, bo Idole z innych krajów go zastrzelą za kąśliwe uwagi” (do reprezentantki Libanu powiedział, że „jest jak viagra w aerozolu”, a do Niemca, że „dał show jak z domu starców”). Na koniec Alicja wykrzyczała, że go nienawidzi. Brytyjski juror był w takim szoku, że zamiast skupić się na ocenie występu Polki, stwierdził, że „musi sprawdzić, co pijemy w polskiej wodzie”.

Od tego momentu Kuba Wojewódzki i Alicja Janosz nie pałali do siebie sympatią. Showman w niedawnej rozmowie z Marcinem Prokopem unikał komentowania poczynań swojej byłej podopiecznej z Idola. Żeby nie wypowiedzieć jej imienia i nazwisko, używał synonimów takich jak „zwyciężczyni pierwszej edycji” czy „dziewczynka z programu”.

Alicja Janosz wyciąga dłoń do Kuby Wojewódzkiego

Janosz po 17 latach od World Idola postanowiła skomentować całą sytuację, która zdaje się, że przekreśliła szanse na jakąkolwiek przyjaźń między nią a Wojewódzkim. Podczas dzisiejszego wideoczatu została zapytana przez internautkę, czy żałuje swojego zachowania z początku minionej dekady.

To było takie „I hate you” pół żartem, pół serio. (…) Ja już prawie nie pamiętałam tej sytuacji. Mam krótką pamięć, żyję tu i teraz, a nie rozpamiętuję przeszłości – przyznała.

Ku zaskoczeniu swoich odbiorców, Janosz wyznała, że w czasie kwarantanny wróciła myślami do sytuacji z 2003 roku. Poczuła potrzebę wysłania Kubie „światła i dobra”.

Bardzo niedawno, jak medytowałam sobie, i słuchałam takich miejsc w sobie – w emocjach i w ciele, to wrócił do mnie tamten moment. I sobie pomyślałam o Kubie. Wysłałam mu miłość i światło z mojego serducha. Bo to jest coś negatywnego, to są niskie wibracje, ja nigdy tak naprawdę nie czułam wobec Kuby takich negatywnych emocji. Pomyślałam sobie, że chcę to naprawić w świecie energetycznym i potrzebuję wysłać mu to światło, dobro. Życzę mu zdrowia, długiego szczęśliwego życia i wszystkiego, co dobre.

Ciekawe, co na to Kuba?

Zobacz także: Janosz żali się na niesmaczne zachowanie księdza podczas mszy: „Tak nie można”


Guy Sebastian na Światowym Idolu z Alicją Janosz

Guy Sebastian na Światowym Idolu z Alicją Janosz

Alicja Janosz reprezentowała Polskę na World Idol w 2003 roku

Alicja Janosz reprezentowała Polskę na World Idol w 2003 roku

Kuba Wojewódzki pokazał home office

Kuba Wojewódzki pokazał home office

Komentarze

  • Pamietamto pisze:

    Kuba Wojewodzki mega przeginal w Idolu , tp było żenujące , przykro bylo sluchac jego komentarzy .
    Nic dziwnego ze Ala juz nie chciala tego sluchac na forum mierzynarodowym i szybko uciela jego wypowiedz 🙂

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×