Szukaj

Aleksandra Żebrowska przyznała się do poronienia. Jest w „siódmej ciąży, na kilka dni przed trzecim porodem”

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska na Instagramie zabrała głos w sprawie ciąż, które straciła. Dlaczego na ten temat wypowiada się dopiero teraz? 

Aleksandra Żebrowska o tym, że jest w ciąży, poinformowała na początku marca. Od tego momentu przyszła mama nie ukrywa krągłości. W social mediach publikuje zdjęcia, na których eksponuje brzuszek. Jest już w trzecim trymestrze. Wkrótce urodzi chłopca i jak podawał Pudelek, wraz z Michałem wybrali dla niego tradycyjne imię:

Michał i Ola będą mieć syna. Zrobili kolejne USG, które to potwierdziło. Już wybierają dla malucha imię. Ma być tradycyjne i piękne. Pod uwagę biorą Antoni i Ryszard. To prawda, marzyli o córeczce, ale gdy okazało się, że będą mieć chłopca i tak byli przeszczęśliwi – zdradziła w rozmowie z portalem pudelek.pl osoba z otoczenia pary.

Aleksandra Żebrowska o straconych ciążach. Mocny wpis w sieci

Aleksandra, na krótko przed porodem, udostępnia na Instagramie wpis, w którym opowiada o utraconych ciążach. Podkreśla, że to trudny temat, o którym niełatwo się rozmawia nawet z najbliższymi. Zdradziła, że kilka razy poroniła, miała też ciążę pozamaciczną:

„Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko — nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą — poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami — dodają innym otuchy i siły.

Żebrowska dzieli się swoimi przeżyciami, by dodać otuchy innym kobietom, które także straciły dziecko:

Dlatego ja też się dzielę — będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mowić o tym co ich spotkało, wszystkich, którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”.

Żona Michała zwróciła uwagę, że nie każdy jest gotowy, by dzielić się swoją historią. Nie oznacza to jednak, że jej nie ma:

Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące.

View this post on Instagram

„Która ciąża, który poród?” Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko – nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą – poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami – dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę – będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mowić o tym co ich spotkało, wszystkich którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”. I pamietajmy! Nie każdy jest gotowy by mówić o swoich doświadczeniach – ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące ❤️????

A post shared by Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska) on

Internauci obok wpisu Żebrowskiej nie mogli przejść obojętnie. W komentarzach dziękują za podzielenie się historią, gratulują odwagi i trzymają kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.


Aleksandra Żebrowska o nieudanych ciążach

Aleksandra Żebrowska o nieudanych ciążach

Ola Żebrowska w koszulce z hasłem wyborczym

Ola Żebrowska w koszulce z hasłem wyborczym

Ola Żebrowska

Ola Żebrowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×