Te święta będą inne niż zwykle. Aleksandra Kwaśniewska zdradziła dlaczego. Skąd ta nagła zmiana?

Aleksandra Kwaśniewska - plany na święta

Aleksandra Kwaśniewska - plany na święta

Aleksandra Kwaśniewska podzieliła się planami na święta. Zapowiedziała, że będą one inne niż zawsze. Dlaczego?

Aleksandra Kwaśniewska urodziła się w 1981 roku. Jest córką prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i pierwszej damy Jolanty Kwaśniewskiej. Córka znanych rodziców ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Sławę zyskała, gdy u boku Rafała Maseraka wzięła udział w Tańcu z gwiazdami. Pojawienie się w programie TVN-u otworzyło jej drogę do show-biznesu. W kolejnych latach prowadziła programy i audycje, takie jak Matki i córki, czyli rodzinny galimatias czy Niedziela słodko-Kwaśniewska.

Obecnie Ola znów wróciła do telewizji. Jest współprowadzącą programu Miasto kobiet na antenie TVN Style. Pozostałe prowadzące to Olga Legosz Marzena Rogalska.

Ola w 2012 roku wyszła za mąż za muzyka Kubę Badacha. Para nie ma dzieci. Córka prezydenta wyjawiła, w jaki sposób jej rodzina spędzi tegoroczne Boże Narodzenie.

Aleksandra Kwaśniewska o planach na święta. Jak je spędzi?

Aleksandra Kwaśniewska o swoich planach napisała w poście zamieszczonym w serwisie Instagram:

No i jak tam pysie? W świątecznym amoku czy radosnym oczekiwaniu? Ja postanowiłam, że te święta spędzę na własnych zasadach i żeby nie wiem co, nie będę się napinać. Zrobię tyle, ile dam radę bez zarywania nocy i gniotącego poczucia powinności. Uszanuję fakt nierozciągliwości doby i dam za wygraną bez wyrzutów sumienia – napisała.

Dodała, że spędzi je z najbliższymi, czyli zapewne również z rodzicami:

Będę się cieszyć bliskością rodziny, jedzeniem, które uwielbiam i świątecznym klimatem, czyli kombinacją światełek, iglaków i pieśni Binga Crosby’ego.

Przypomnijmy, że rok temu rodzice Oli spędzili święta bez niej. Opowiedział o tym Aleksander, który otworzył się na ten temat w programie Newsroom:

Pierwszy raz święta spędzimy w bardzo małym gronie w górach w Szwajcarii. (…). Tam jest moja siostra, w tym roku zmarł jej mąż. Święta spędzimy w gronie: żona, moja siostra, ja, czyli we troje, jako reprezentanci tego samego pokolenia. Nie będzie mojej córki, zięcia, młodszych ludzi.

Jak widać, wszystko wskazuje na to, że w tym roku sytuacja wróciła do normy i Ola będzie się mogła cieszyć obecnością rodziców.

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności. Co powiedziała?

Aleksandra Kwaśniewska ostatnio rozmawiała w Mieście kobiet o świadomej bezdzietności. Już po programie dodała na Instagramie przejmujący wpis:

Dziewczyny kochane! Zamieściwszy poglądowe zdjęcie z dziećmi, dziękuję Wam z całego serca za ten niezwykły odzew po dzisiejszym odcinku Miasta Kobiet! Cały czas przekopuję się przez wiadomości od Was i wzruszam się, i przejmuję na zmianę. Cieszy mnie, że poruszyłyśmy temat, który okazał się tak bardzo dla Was ważny, ale zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć – napisała.

Dodała, że ma nadzieję na to, że temat bezdzietności dostanie się do mainstreamu i decyzje kobiet będą szanowane.

Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić „niewinne” pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem. Szanujmy nawzajem nasze decyzje, wspierajmy je i nie narzucajmy innym własnego scenariusza na szczęście. Przytulam Was wszystkie – uzupełniła.

W rozmowie z nami Ola przyznała, że we wpisie chodziło jej tylko i wyłącznie o to, abyśmy szanowali wybory innych. Jak wytłumaczyła:

Ja tam napisałam wprost, że chodzi mi wyłącznie o to, abyśmy szanowały swoje wybory i nie narzucały nikomu naszego scenariusza na szczęście. Bo mamy różne pragnienia, różne cele i naprawdę to, że nam szczęście daje dziecko, czy brak dziecka, czy wolność związana z nieposiadaniem dziecka, czy ta miłość matczyna, po prostu nie kwestionujmy tego nawzajem. Szanujmy te cudze wybory. Żyj i pozwól żyć innym

Pełen wywiad z córką Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich zobaczycie poniżej.


Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×