Ola Kwaśniewska otworzyła się na temat życia w Pałacu Prezydenckim. „Było inaczej niż w domach rówieśników”. Nikt przed nią nie zdradził tylu szczegółów

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska przed laty zamieszkała z ojcem, prezydentem RP i matką w Pałacu Prezydenckim. Dopiero po latach wróciła wspomnieniami do tamtych chwil. Co sądziła o ich nowym domu?

Aleksandra Kwaśniewska stała się popularna już jako nastolatka. Wszystko za sprawą tego, że jej ojciec, Aleksander Kwaśniewski, został prezydentem. Media z uwagą przyglądały się, jak na oczach milionów Polaków wyrasta na piękną kobietę. Z równie dużym zaangażowaniem śledzono jej poczynania. Z czasem jednak sama zakasała rękawy do pracy i zaczęła pracować na swoje nazwisko. Została cenioną w branży dziennikarką, która chętnie angażowała się w nowe projekty oraz regularnie pojawiała się na ekranach telewizorów. Najpierw poprowadziła kulisy Tańca z Gwiazdami, a później została reporterką Dzień Dobry TVN. Widzowie mogą ją kojarzyć również z anteny TVN Style. Po kilku latach zrezygnowała z pracy w mediach.

Niedawno jednak zmieniła zdanie i wróciła na antenę. Została współprowadzącą talk-show Miasto Kobiet, w którym została obsadzona w roli prowadzącej. Już w pierwszym odcinku udowodniła, że w nowej roli czuje się jak ryba w wodzie. Ponownie wzbudziła również zainteresowanie prasy, która chętnie wypytuje ją o szczegóły z jej życia prywatnego.

Aleksandra Kwaśniewska wspomina życie w Pałacu Prezydenckim

Aleksander Kwaśniewski został wybrany na Prezydenta RP w 1995 roku. Nowa funkcja wywróciła życie jego rodziny do góry nogami. Jego córka miała wówczas 14 lat i niemałym wyzwaniem było dla niej odnalezienie się w nowej rzeczywistości, a już tym bardziej w domu, który pod każdym względem różnił się od ich dotychczasowego lokum. Wraz z bliskimi przeprowadziła się do Pałacu Prezydenckiego, który na początku nie zrobił na niej dobrego wrażenia.

Owszem, pamiętam, że gdy pierwszy raz weszłam do Pałacu, to się popłakałam, bo przytłoczyła mnie ta przestrzeń. Nie było jeszcze wszystkich mebli, niosło się echo, za oknem stali żołnierze. No, mało to było przytulne. Poza tym, w Wilanowie zostawiłam znajomych, a do tego dopiero co zaczęłam liceum. Same zmiany – powiedziała w rozmowie z Plejadą.

Przyznała, że w tamtym momencie była przekonana o tym, że będzie bardzo samotna, a szkolni koledzy nie będą chcieli się z nią zadawać. Szybko zrozumiała jednak, jak bardzo się myliła.

Wydawało mi się, że moje życie będzie bardzo smutne. Że będę samotną dziwaczką z twierdzy. Ale niebawem okazało się, że byłam w błędzie. Pałac Prezydencki budził taką ciekawość wśród moich rówieśników, że co chwilę miałam gości. Moje życie towarzyskie szybko było w rozkwicie – dodała.

Wbrew początkowym przypuszczeniom, okazało się, że może zapraszać do siebie kolegów i koleżanki. Przed wejściem na teren Pałacu Prezydenckiego musieli być poddani szczegółowej kontroli. Mogli liczyć na szczególne traktowanie.

Tak, tylko musiałam wcześniej zgłosić ich nazwiska w biurze przepustek. Później byli prześwietlani bramką do wykrywania metalu i doprowadzani pod same drzwi, żeby gdzieś nie zbłądzili.

Kwaśniewska w rozmowie z Plejadą przyznała, że w krótkim czasie przestała się skupiać na tym, jak wygląda jej codzienność. Pałac, który na początku doprowadził ją do łez, w krótkim czasie stał się bezpieczną oazą, w której dorastała.

Szczerze mówiąc, byłam wtedy tak skoncentrowana na szkolnym życiu, że nie skupiałam się na tym, że mój tata jest prezydentem. Szybko zaczęłam tratować ten Pałac jako naturalne miejsce do życia. Owszem, było tam „trochę” inaczej niż w domach moich rówieśników, ale nie podniecało mnie to jakoś specjalnie – dodała.

Z pewnością wiele osób zastanawiało się nad tym, czy Kwaśniewska mogła chodzić na randki lub imprezować z przyjaciółmi. W wywiadzie udzielonym Plejadzie przyznała, że tak, jednak od zamachów terrorystycznych, do których doszło 11 listopada 2001 roku, towarzyszyli jej ochroniarze.

Możemy tylko wyobrazić sobie miny przyjaciół Oli podczas pierwszych odwiedzin w Pałacu Prezydenckim.


Aleksandra Kwaśniewska w dzieciństwie

Aleksandra Kwaśniewska w dzieciństwie

Aleksandra Kwaśniewska w dzieciństwie

Aleksandra Kwaśniewska w dzieciństwie

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Zamachy 11 listopada??

 • GośćEWA pisze:

  PIĘKNA KOBIETA JAK MAMA ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA

 • Gość kuba pisze:

  I tak zarabia na życie? ale wielką celebrytką, nie wie co to konkretną pracą, wymuskana pannica ma dużą manię o sobie jej mąż to tak konkretny człowiek, ale ona jest osobą która tylko się pokazuje na ściankach w telewizji, wywiady to ma być praca? ale obciach 👎👎👎👎👎😠😠😠

 • Gość pisze:

  Taki live mozna mozna gwiazdka klanu wygląda jak nastolatka niestety nikt madonną się nie urodził a nawet aga wie źe swoje lata juź ma ale figura super jak u 99% starszych ludzi korzystających z nałogów z głową wóda kebab szlugi teź czynią cudą niestety zawsze jakieś gó..no się przypierd..li nie prosciej rozwalić go tutaj chce źeby to wyglądało to na profesjonalizm hajs się nie zgadza będzie wojna jak co miesiąc na wypłate i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×