Szukaj

Kolejni dziennikarze rozstają się z TVN24. Piękna prezenterka i pogodynek poszli w ślady Igora Sokołowskiego

Maciej Dolega i Aleksandra Janiec

Maciej Dolega i Aleksandra Janiec

Igor Sokołowski niedawno odszedł z TVN24 i złożył wypowiedzenie. W jego ślady poszło dwóch kolejnych dziennikarzy. O co poszło?   

Igor Sokołowski to dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Pracował w wielu redakcjach, w tym dwukrotnie w TVN24. Powadzenie programów łączył z pracą w PKP Polskie Linie Kolejowe. Tam objął funkcję naczelnika ds. inżynierii ruchu. Dziennikarz złożył wypowiedzenie, co potwierdził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Portal ustalił, że Sokołowski wysłał pożegnanego maila do kolegów z redakcji. Podkreślił w nim, że stacja nie jest już miejscem, w którym chce się spełniać zawodowo:

W ostatnim czasie wydarzyło się kilka mniejszych i większych rzeczy, które przesądziły o tym, że to już nie jest moje miejsce. Odejście to naprawdę niełatwa decyzja, ale uczciwość względem Widzów, Was i samego siebie – nie pozostawia mi innej możliwości. Złe rzeczy – chciałbym zapomnieć. Dobre – pozwolicie, zabiorę ze sobą w postaci wspomnień. Za swoje przewiny – przepraszam- cytują treść wiadomości Wirtualne media.

Aleksandra Janiec oraz Maciej Dolega odchodzą z TVN24

Odejście Sokołowskiego to niejedyne zmiany, do jakich doszło w śniadaniówce. Wirtualne media podają, że ze stacją pożegnało się dwóch kolejnych dziennikarzy. Jednym z nich jest Aleksandra Janiec, która TVN-em była związana od dziewięciu lat. Od 2012 do 2015 roku była redaktorem internetowym, potem zaczęła się pojawiać na antenie. W paśmie popołudniowym przedstawiała najciekawsze informacje portalu TVN24.pl. Umowę rozwiązała za porozumieniem stron.

Z TVN24 rozstał się też Maciej Dolega, który wydał w tej sprawie oświadczenie. W liście przesłanym do Wirtualnych mediów podkreślał, że „z początkiem marca rozstaje się z TVN Grupa Discovery”. Mężczyzna, podobnie jak Aleksandra, ze stacją był związany od 2012 roku. Prowadził m.in. wieczorny Teleserwis, a także był prezenterem Meteo News w TVN Meteo.

Wygląda na to, że to nie koniec zmian w stacji. Portal donosi, że stacja zamierza zwolnić kilkanaście osób, o czym poinformował Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery:

Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku.

Jesteście zaskoczeni takim obrotem spraw?


Aleksandra Janiec Aleksandra Janiec

Aleksandra Janiec

Maciej Dolega

Maciej Dolega

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×