Szukaj

Ola Domańska krytykuje Basię Kurdej-Szatan: „Powinniście usunąć i przeprosić”. Słusznie? Kto tu ma rację?

Aleksandra Domańska i Barbara Kurdej-Szatan

Aleksandra Domańska i Barbara Kurdej-Szatan

Aleksandra Domańska obejrzała film na profilu Barbary Kurdej-Szatan i poczuła niesmak. Koleżankę z branży wysyła na "detoks od Instagrama" i dosadnie mówi, co myśli o wymyślonej przez nią akcji. Problem w tym, że w filmiku występuje plejada polskich gwiazd - a krytyka poszła tylko w stronę Basi...

Żeby umilić swoim fanom czas pandemii, gwiazdy szukają pomysłów, jak wywołać uśmiech u swoich wielbicieli. Z tej okazji regularnie publikują posty w sieci, prowadzą pogadanki na żywo, grają koncerty, czytają książki, a nawet próbują wykreować akcje internetowe na miarę #hot16challenge2. W ostatnich dniach Instagramem zawładnął #CUCchallenge.

Czym jest #CUCchallenge?

#CUCchallenge, to wyzwanie zapoczątkowane przez grupę uczniów szkół kaskaderskich z Campus Univers Cascades we Francji. To oni jako pierwsi nagrali filmik, który zaczyna się od tego, że jedna osoba atakuje drugą, a ta, gdy odzyskuje siły i zdrowie, odpowiada, rzucając się na kolejną. Pomysł studentów spodobał się internautom, którzy błyskawicznie go podchwycili. W sieci krążą tysiące wersji tego wyzwania.

Pomysł zyskał poklask wśród polskich gwiazd. Taki rewelacyjny filmik nagrała m.in Polska reprezentacja pływacka. W zabawie wzięli również udział m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Klaudia Halejcio, Julia Wieniawa, Patricia Kazadi i Marcelina Zawadzka i Rafał Maślak.

View this post on Instagram

Dzięki ekipo za wspólną domową zabawę montażem i efektami ! ???????????????? Udział wzięli : @rafalmaslak @annamarkowska_official @asiaopozda @danny.ferreri @maciej_dowbor @klaudiahalejcio @juliawieniawa @kazadi_official @sebastianchlodnicki @gruszka3 @jurasmma @marcelina_zawadzka @olakot_ @victorborsuk @wierzbicki_andrzej_ @emilian_gankowski @kvcperkrol @adam_zdrojkowski Nasz film to tylko zabawa. Jednak codziennie ktoś staje się ofiarą przemocy. Jeżeli jesteś jej świadkiem – nie bądź obojętny, REAGUJ! Poniżej lista instytucji, które pomagają walczyć z różnego rodzaju przemocą: – Policja tel. 112 – Policyjny Telefon Zaufania tel. 800 120 226 – Komitet Ochrony Praw Dziecka www.kopd.pl tel.22 626 94 19 – Telefon Zaufania „Zatrzymaj Przemoc” tel. 800 120 148 – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” www.niebieskalinia.pl tel. 800 120 002 – Rzecznik Praw Dziecka www.brpd.gov.pl – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka tel. 800 121 212 – Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów 800 080 222 W każdym powiecie funkcjonują Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie oraz Ośrodki Pomocy Społecznej. #reagujnaprzemoc #stopprzemocychallenge

A post shared by Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan) on

Wkrótce jednak pojawiły się oskarżenia o brak odpowiedzialności.

To jest pomysł wzięty ze Stanów, zabawa tiktokowa, zabawa montażem niczym filmy akcji. I tyle. Natomiast niektóre osoby biorące udział bały się, że jednak jest to dość hardcorowe i zasugerowały, aby jednak dodać info a propos walki z przemocą, więc dodaliśmy – wytłumaczyła na Instagramie Basia.

Aleksandra Domańska krytykuje Basię Kurdej Szatan

Informacja, że filmik ma zwrócić uwagę na problem przemocy domowej, spowodowało, że niektórzy uznali to za przesadę. Wśród nich znalazła się aktorka Aleksandra Domańska. Zwyciężczyni Ameryki Express postanowiła zareagować na profilu Barbary Kurdej-Szatan:

Zamiast się tłumaczyć, powinniście to usunąć i przeprosić. Po prostu – napisała Domańska na profilu Kurdej-Szatan.

A jakby tego było mało, Aleksandra Domańska odniosła się do #CUCchallenge także na swoim InstaStory:

Właśnie zobaczyłam nowy challenge. Nie wiem, jak się to wymawia. Wiecie co, wow… Może niektórzy powinni sobie zrobić detoks od Instagrama. Serio serio, polecam wam, co poniektórym, odłożyć telefony i zacząć myśleć w realu – powiedziała aktorka.

Myślicie, że ta krytyka jest słuszna? Jednak zasięgi społecznościowe gwiazd, które wzięły udział w filmiku są ogromne i to, że zwracają uwagę na problem przemocy domowej jest godne docenienia. Czy to sprawiedliwe, że krytykowana jest tylko Basia Kurdej-Szatan, która do tego wykorzystała swoje gigantyczne zasięgi aby podać numery do instytucji, w których można zgłosić problem przemocy domowej?

W akcji zwracającej uwagę na przemoc na swoim instagramie wziął też udział Michał Wiśniewski.


Barbara Kurdej-Szatan - gwiazdy biorą udział w CUChallenge

Barbara Kurdej-Szatan - gwiazdy biorą udział w #CUCchallenge

Barbara Kurdej-Szatan - gwiazdy biorą udział w #CUCchallenge

Barbara Kurdej-Szatan - gwiazdy biorą udział w #CUCchallenge

Aleksandra Domańska

Aleksandra Domańska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×