Szukaj

Alanis Morissette pokonała depresję i wygrała walkę z alkoholizmem. Zdobyła się na odważny wywiad

Alanis Morissette zmierzyła się z problemem alkoholowym i depresją poporodową. O walce z problemami opowiedziała w najnowszym wywiadzie. Poruszająca rozmowa z gwiazdą.
Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette, po ośmioletniej przerwie przygotowuje się do wydania nowej płyty. Już pierwszy singiel był zaskakujący. W utworze Reasons I Drink wokalistka przyznała się do alkoholizmu. Alanis, w klipie wyreżyserowanym przez Erina Eldersa, pojawia się na spotkaniu Anonimowych Alkoholików i wymienia różnego rodzaju problemy osobiste, które wepchnęły ją w nałóg. Jednym z nich była depresja poporodowa.

Alanis Morissette o depresji poporodowej

Dziś Alanis Morissette jest szczęśliwą mamą trójki dzieci, ale długo pracowała, by tak było. Przyznała się do tego na łamach magazynu Health, gdzie na okładce zapozowała z dzieckiem przystawionym do piersi. W rozmowie artystka opowiedziała o problemach psychicznych, z którymi się zmagała.

Przy pierwszej dwójce miałam depresję, myśli samobójcze i lęki. Depresja, z którą przyszło mi się zmierzyć, była tak silna, że lęki były dla niej jedynie tłem. Przy trzecim dziecku towarzyszą mi głównie lęki, lecz nie mam praktycznie żadnych stanów depresyjnych.

Morissette opowiedziała także o tym, czym różni się depresja poporodowa od zwykłej depresji. Artystka ma porównanie, bo  przeszłości przeżywała także takie stany.

Nie ma wielu wielu różnic. Depresja poporodowa to taka depresja plus. W ciągu swojego życia miałam depresję, ale nie miałam tych natrętnych, przerażających myśli, które najczęściej nachodziły mnie w nocy. Czyli to taka depresja, a dodatkowo ataki paniki co każde dziesięć sekund. Depresja i lęki nie są dobrym połączeniem.- tłumaczyła.

Problemy psychiczne towarzyszyły gwieździe niemal całe życie. Jako 15-latka chodziła na sesje terapeutyczne, gdyż już wtedy pojawiły się u niej zaburzenia odżywiania. Piosenkarka wytłumaczyła, dlaczego zdecydowała się opowiedzieć o swoich trudnych doświadczaniach.

Zrozumiałam, że im bardziej dzielę się swoimi słabościami, tym łatwiejsze staje się życie. Czuję się bliżej ludzi, a ludzie zawsze wydawali się dla mnie niebezpieczeństwem. Kiedy dzielisz się swoim wstydem z osobą, która cię nie ocenia, łatwiej poczuć się bezpiecznym.

Alanis życzymy zdrowia i czekamy na jej nową płytę. Album Such Pretty Forks In the Road ma trafić do sprzedaży już 1 maja. A jeśli nic się nie zmieni, to 10 października gwiazda wystąpi w Warszawie.


Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette

Alanis Morissette

Dodaj komentarz

Zobacz również

Najczęściej czytane dziś

×