Aktor Bartłomiej M. oskarżony o gwałt. Ofiary opisały, co dokładnie im robił: „Totalnie mnie sparaliżowało. Nie wiedziałam, co się może jeszcze wydarzyć”

Bartłomiej M. oskarżony o gwałt

Bartłomiej M. oskarżony o gwałt

Aktor Bartłomiej M. został zatrzymany przez prokuraturę i oskarżony o gwałt. Jego ofiary zdecydowały się zabrać głos w reportażu magazynu Uwaga!. Dokładnie opisały, co im zrobił. 

Sprawa aktora oskarżonego o gwałt na początku czerwca wstrząsnęła mediami. Bartłomiej M. który wystąpił w wielu filmach i serialach, a także działał w polityce, dopuścił się karalnych czynów. Aktor doskonale znany widzom został oskarżony o gwałty na trzech nieletnich dziewczynach. Kilkanaście dni temu trafił do aresztu. Jako pierwszy poinformował o wszystkim portal wPolityce.pl. Tam właśnie mogliśmy przeczytać, czego dowiedzieli się na ten temat prokuratura i śledczy.

W wyniku prowadzonego postępowania ustalono, że pod pretekstem pracy i wykonywania zdjęć aktor zwabiał nieletnie do swojego mieszkania, upijał je i dochodziło do obcowania płciowego. Mężczyzna już wcześniej miał dopuścić się podobnych występków. W 2017 roku sąd miał orzec wobec niego wyrok w wysokości 2 lat i 11 miesięcy pozbawienia wolności. Sprawa ta jednak cały czas jest w apelacji. Teraz gwiazdor musi się zmierzyć z kolejnymi zarzutami. Wszystko wyszło na jaw, ponieważ jedna z pokrzywdzonych sama zgłosiła się do prokuratury.

Bartłomiej M. oskarżony o gwałt. Ofiary dokładnie opisały, co się działo

W sprawie toczy się bardzo intensywne śledztwo, a jak na początku czerwca podawał portal wPolityce.pl pokrzywdzone są co najmniej trzy młode dziewczyny, a na jaw wychodzą kolejne fakty. Prokuratura zdecydowała się zatrzymać oskarżonego.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie został dziś (1 czerwca 2021 roku) zatrzymany aktor i fotograf Bartłomiej M. Usłyszał zarzut gwałtu na trzech nastolatkach – w wieku od 15 do 17 lat, a także nawiązywania kontaktów z małoletnimi w celu dokonywania na nich przestępstw seksualnych oraz posiadania pornografii z udziałem osób poniżej 15 roku życia. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie – cytuje prokuraturę portal wPolityce.pl.

Tym, co się stało, zainteresowali się także reporterzy magazynu interwencyjnego Uwaga! Udało im się porozmawiać z ofiarami, które dokładnie opisały, co zrobił im napastnik. Jako pierwsza wypowiedziała się Justyna, która miała wówczas 14 lat. Jak wspomniała, poznała aktora w sieci:

Zrobił mi kilka zdjęć i mówi: „Wiesz co, te zdjęcia nie wyglądają dobrze, bo masz widoczne napięcie na twarzy”. Zaproponował, że zrobi mi drinka i wtedy zdjęcia wyjdą super. Pewne rzeczy pamiętam dosyć jasno, a pewne pół na pół. Później zauważyłam, że odbywa ze mną stosunek. Miałam dziwny stan, nie mogłam się ruszyć. Pamiętam też, że mówił do mnie, żebym jęczała. Nagłe był nade mną i robił mi zdjęcia, jak byłam naga. Dopiero wtedy do mnie dotarło, co się stało. Rzucił jakiś komentarz w stylu, że dobrze się bawiliśmy – opowiedziała Justyna.

Później w reportażu można było usłyszeć opowieść 15-letniej aktorki Edyty Bełzy, którą miał poznać na jednym z filmowych planów. To, co opowiedziała przed kamerami, również przyprawia o ciarki. Ona jako jedyna pokazała swoją twarz na antenie:

W pewnym momencie namówił mnie, żebym napiła się szampana do zdjęć. Zaczął mi robić portrety i zsuwać sweter. Nagle, w pewnym momencie, wsadził mi rękę w majtki. Jedną ręką trzymał aparat, a drugą mi wsadził. Wtedy mnie totalnie sparaliżowało. Nie wiedziałam, co się może jeszcze wydarzyć, jak nie zrobię tego, co on mi każe. Byłam w samym swetrze na gołe ciało. Usiadł na fotelu, powiedział, że chce mi zrobić portrety i kazał na sobie usiąść. Kazał mi się ruszać na swoich nogach, kolanach i kroczu. Wystrzeliłam z niego jak z procy, ubrałam się i zaczęłam iść do drzwi. Ten człowiek na odchodne rzucił, że Polański to tę nastolatkę nauczył życia.

Kobieta dopiero po 10 latach od traumatycznych przeżyć, zdecydowała się zgłosić wszystko na policję. Było to dla niej bardzo bolesne i trudne do opowiedzenia. W reportażu pojawiły się też zeznania 16-letniej Tatiany, za napaść, na którą aktor został już skazany, jednak cały czas składa apelacje.

Zaczął mnie dotykać. Jak zaczęłam protestować, to przewrócił mnie na łóżko. Mówiłam wtedy, że nie chcę, ale on przytrzymał mi ręce i wszedł we mnie. Cały czas protestowałam, on bił mnie po twarzy, gryzł mnie i wtedy na chwilę straciłam przytomność. Ocknęłam się, jak pytał mnie, czy podniecałoby mnie, gdybym miała 12 lat, a robiłby mi to mój tata albo brat. Wyszedł na chwilę do kuchni i w łazience napisałam przyjaciółce SMS-a z prośbą o pomoc. Wtedy wszedł. Podtykał mi kieliszek pod nos, gdy siedziałam na toalecie. Mówił, żebym piła, bo chyba znowu się spięłam -opowiedziała Tatiana.

Trzeba przyznać, że zeznania ofiar są naprawdę przejmujące i przerażające. Kobiety przyznały, że bardzo odbiło się to na ich późniejszy życiu i nawet po latach stanowi niewyobrażalną traumę. Do prokuratury cały czas mają zgłaszać się kolejne pokrzywdzone.


Edyta Bełza aktorka skrzywdzona przez Bartłomieja M. kadr z programu Uwaga!

Edyta Bełza aktorka skrzywdzona przez Bartłomieja M. kadr z programu Uwaga!

Edyta Bełza aktorka skrzywdzona przez Bartłomieja M. kadr z programu Uwaga!

Edyta Bełza aktorka skrzywdzona przez Bartłomieja M. kadr z programu Uwaga!

Bartłomiej M. oskarżony o gwałt

Bartłomiej M. oskarżony o gwałt

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×