To musiało zaboleć! Ojciec Agnieszki Radwańskiej skomentował niespodziewane zakończenie kariery córki. „Nie po to tyle lat…”

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska skrytykowana przez ojca za zakończenie kariery

Kilka tygodni temu do mediów trafiła zaskakująca informacja. Najlepsza polska tenisistka i międzynarodowa gwiazda, Agnieszka Radwańska, postanowiła odwiesić rakietę na kołek i zerwać z karierą u szczytu popularności. Na swoim Facebooku opublikowała pełen emocji post w którym wyjawiła, że jej zdrowie nie jest już takie jak kiedyś.

Według Radwańskiej, nadszarpywanie swojego ciała i zmuszanie go do wysiłku nie wchodziło w grę. Podziękowała też fanom za wieloletnie wsparcie i nagrody:

Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.

Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.

Decyzja Agnieszki nie spodobała się jej ojcu, który ostro skrytykował córkę. Nie krył rozgoryczenia i rozczarowania jej zachowaniem:

Czułem się podobnie pięć lat temu, gdy umarł mój ojciec. Nawet po kilku dniach nie mogłem się otrząsnąć. Myślałem, że dociągnie chociaż do wieku chrystusowego. Nie udało się, ale cóż poradzić. Siła wyższa – jeżeli ciało odmawia posłuszeństwa, a jest to połączone niestety z głową. (…) Jest mi smutno z powodu decyzji córki. Nie po to tyle lat pracowało się na nazwisko, żeby teraz rozmieniać się na drobne – wyjawił w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim

Zapędził się?

Agnieszka Radwańska zakończyła swoją sportową karierę! Szokująca decyzja największej polskiej gwiazdy tenisa!

Agnieszka Radwańska otworzyła hotel na krakowskiej starówce! Cena za noc słona, ale warunki jak w pałacu!

Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska i Agnieszka Radwańska na liście najbogatszych Polek według „Wprost”! Kto na pierwszym miejscu?


Agnieszka Radwańska, Wimbledon

Agnieszka Radwańska, Wimbledon

Agnieszka Radwańska obecnie

Agnieszka Radwańska obecnie

Agnieszka Radwańska - Wielki Mecz Gortat Team vs. Wojsko Polskie 2018

Agnieszka Radwańska - Wielki Mecz Gortat Team vs. Wojsko Polskie 2018

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×