Nie żyje ceniona dziennikarka TVP. Cała Warszawa w żałobie

Zmarła Agnieszka Mieleszkiewicz, dziennikarka TVP

Zmarła Agnieszka Mieleszkiewicz, dziennikarka TVP

Agnieszka Mieleszkiewicz nie żyje

Agnieszka Mieleszkiewicz nie żyje. Zmarła reporterka TVP3, wydawczyni Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Miała 47 lat.

Zmarła Agnieszka Mieleszkiewicz, dziennikarka TVP3, którą Warszawiacy kojarzą szczególnie z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Nie doczekała swoich 48 urodzin, które obchodziłaby w miesiącu szczególnie dla niej ważnym ze względu na rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, czyli w sierpniu.

Dziennikarka TVP przez wiele lat pracowała w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim, w którym brała na tapetę bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, jak również te z historii kraju. Agnieszka Mieleszkiewicz była zaangażowana w stworzenie Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, na stronie którego pojawił się poruszający wpis pożegnalny:

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Agnieszki Mieleszkiewicz – dziennikarki, dla której tematy związane z Powstaniem Warszawskim miały zawsze największą wagę. Od lat była wielkim przyjacielem Muzeum. Będzie nam jej bardzo brakowało…

Wielu twierdzi, że gdyby nie jej zaangażowanie w sprawę, prawdopodobnie nie doszłoby do powstania jednego z najbardziej popularnych miejsc na mapie stolicy.

Wielokrotnie dzięki akcjom dziennikarki TVP3 udało się wspomóc finansowo weteranów, którzy przeżyli piekło podczas II Wojny Światowej.

Powstańcy są tak niesamowitymi, ciepłymi, dobrymi ludźmi, którzy niosą ze sobą wielkie wartości, że trudno się nimi nie interesować. Tym bardziej teraz, kiedy to oni potrzebują pomocy – wyznała w jednym z wywiadów.

Mieleszkiewicz tworzyła również Quadrans Qltury – dziennik poświęcony wydarzeniom kulturalnym odbywającym się w stolicy Polski. Wielu Warszawiaków specjalnie dla niej zasiadło przed telewizory, by oglądać przygotowane przez nią reportaże, za które zresztą była wielokrotnie nagradzana. Swój ostatni materiał poświęciła budowie nagrobka generała Ścibor-Rylskiego.

Marian Cebulski nie żyje. Zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy

Tragiczna śmierć 35-letniej gwiazdy na planie teledysku. Miliony fanów w żałobie

Lekarze popełnili fatalny i skandaliczny błąd. Zofia Czerwińska niewyobrażalnie cierpiała


Agnieszka Mieleszkiewicz nie żyje

Agnieszka Mieleszkiewicz nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×