Szukaj

Jak można dać takie zdjęcie własnego dziecka? Pod postem Kaczorowskiej roi się od wpisów zgorszonych internautów

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska na Instagramie dodała nowe zdjęcie z Emilką. W opisie zwróciła uwagę na sytuację, która bardzo ją niepokoi. O czym mowa?

Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela w zeszłym roku zostali rodzicami. Emilka jest ich oczkiem w głowie. Dbają, by miała jak najlepsze warunki do rozwoju. Tuż przed pandemią wprowadzili się do wymarzonego domu. Niedawno urządzili ogród, w którym odbyły się pierwsze urodziny dziecka. Zdjęcia z uroczystości błyskawicznie obiegły media.

Agnieszka Kaczorowska apeluje do internautów. O co?

W niedzielę Kaczorowska dodała nowe zdjęcia z córeczką. Na jednym trzyma Emilkę w ramionach, na drugim bawią się w basenie rozstawionym w ogrodzie. W opisie tancerka zwraca się z apelem do innych rodziców. Prosi, by nie upubliczniali zdjęć swoich dzieci, na których są roznegliżowane. Nie może zrozumieć, jak można publikować takie zdjęcia własnych dzieci:

Nie mogę zrozumieć zdjęć dzieci w samych pieluszkach. Ja rozumiem, że jest lato, mamy upały. Natomiast gdzie poszanowanie intymności Maluszków? […] Dziś zadaję sobie pytanie, czy rodzice wstawiający zdjęcia prawie nagich dzieci nie myślą o konsekwencjach? W internecie nic nie ginie, a jak ktoś nie ma prywatnego profilu to już w ogóle…

Agnieszka zwraca uwagę, że nigdy nie wiadomo, do kogo może trafić fotografia i jakie konsekwencje wynikną z jej publikacji:

Przecież takie zdjęcie może być bez Waszej zgody, fakt — bezprawnie, ale dalej, WYKORZYSTANE w bardzo różny sposób przez złych ludzi. Przecież takie zdjęcie może kiedyś spowodować wyzwiska w szkole, gdy rówieśnicy będą chcieli dopiec. Przecież takie zdjęcie może wywołać lawinę nieprzychylnych komentarzy, które możliwe, że dziecko kiedyś przeczyta. Przecież takie zdjęcie to naruszenie praw małego człowieka, który owszem na razie może jeszcze nie potrafi mówić, ale jak już stanie się dorosły, może poczuć ze coś zostało mu zabrane.

Tancerka podkreśla też, że już od młodości powinno uczyć się dziecka stawiania granic i poszanowania własnego ciała:

Jak dziecko ma kilka lat, rodzice tłumacza dziewczynkom, że nie podnosimy spódniczek do góry, a chłopcom, ze nie zdejmujemy przy wszystkich spodenek. A jak są niemowlakami, to wrzucają ich prawie nagie zdjęcia! Ja nawet na plażę, basen czy do ogródka zakładam Emisi kostium. Dlaczego? Po co? Bo wyrabia się nawyk. Golaskiem może być w domu, przy rodzicach, sama ze sobą. Niech poznaje swoje ciało, ale wtedy kiedy jest w pełni bezpieczna.

View this post on Instagram

Nie mogę zrozumieć zdjęć dzieci w samych pieluszkach❗️ Ja rozumiem, że jest lato, mamy upały. Natomiast gdzie poszanowanie intymności Maluszków? Około roku temu, jak Emi pojawiła się na świecie, to tłumaczyłam dlaczego podjęliśmy decyzję nie chwalić się zdjęciami Emilki. Nie będę się powtarzać – głównie ze względów bezpieczeństwa i poszanowania jej wizerunku. Dziś zadaję sobie pytanie czy rodzice wstawiający zdjęcia prawie nagich dzieci nie myślą o konsekwencjach? W internecie nic nie ginie, a jak ktoś nie ma prywatnego profilu to już w ogóle… Przecież takie zdjęcie może być bez Waszej zgody, fakt – bezprawnie, ale dalej, WYKORZYSTANE w bardzo rożny sposób przez złych ludzi. Przecież takie zdjęcie może kiedyś spowodować wyzwiska w szkole, gdy rówieśnicy będą chcieli dopiec. Przecież takie zdjęcie może wywołać lawinę nieprzychylnych komentarzy, które możliwe że dziecko kiedyś przeczyta. Przecież takie zdjęcie to naruszenie praw małego człowieka, który owszem na razie może jeszcze nie potrafi mówić, ale jak już stanie się dorosły, może poczuć ze coś zostało mu zabrane. Może Wasz Skarb będzie chciał pracować na takim stanowisku, że zdjęcie w samej pieluszce pod jego nazwiskiem zamknie mu drogę do rozwoju, kariery? A może tak po prostu poczuje się OBNAŻONE? Mam poczucie ze od urodzenia powinniśmy uczyć dziecka granic. Tych intymnych również. Poszanowania dla własnego ciała. Jak dziecko ma kilka lat, rodzice tłumacza dziewczynkom, że nie podnosimy spódniczek do góry, a chłopcom, ze nie zdejmujemy przy wszystkich spodenek. A jak są niemowlakami, to wrzucają ich prawie nagie zdjęcia! Ja nawet na plażę, basen czy do ogródka zakładam Emisi kostium. Dlaczego? Po co? Bo wyrabia się nawyk👌🏻 Golaskiem może być w domu, przy rodzicach, sama ze sobą. Niech poznaje swoje ciało, ale wtedy kiedy jest w pełni bezpieczna. ____ Zostawiam Was z tematem. Może ktoś z Was przemyśli w zaciszu własnego domu. Może ktoś myśli podobnie i dopowie jeszcze coś mądrego… Nie chce nikogo krytykować! Chce natomiast zainspirować do zadania pytania przed kolejna publikacja: „Może to zdjęcie niech zostanie tylko do rodzinnego archiwum?” 🤔 #sharenting #parenting

A post shared by Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor) on

Pod wpisem roi się od komentarzy zgorszonych internautów, którzy w pełni popierają stanowisko Agnieszki. A Wy jakie macie zdanie na ten temat?


Agnieszka Kaczorowska z córką

Agnieszka Kaczorowska z córką

Agnieszka Kaczorowska z córką

Agnieszka Kaczorowska z córką

Agnieszka Kaczorowska pokazała stylową kuchnię

Agnieszka Kaczorowska pokazała stylową kuchnię

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Ale to LGBT organizuje marsze i tam dorośli ludzie zachowują się jak przebierańce. W nosie mają wartości. To na czym nasz naród wyrósł Bóg, Honor, Ojczyzna, teraz cały czas się depcze. Normalni ludzie zawsze będą szanować ludzi homoseksualnych, jeśli Ci nie będą robić kuriozalnych przedstawień. Wszak to co dzieje się w sypialni dotyczy tych co są w tej sypialni. Niech robią co chcą i z kim chcą. Za dużo już tego wszędzie… Spokój w końcu by się przydał, a tu ciągle każdy ogrzewa ten temat na okrągło…

 • lalala pisze:

  Jestem na Nie. Uważam, że tak jak my dorośli zaslaniamy swoje miejsca intymne tak i powinnismy robić to samo w stosunku co do dzieci. Po za tym nie wiemy jakie kto ma myśli patrząc na nasze nagie dziecko. Nawet dla samej higieny krocze powinno byc zakryte szczególnie u dziewczynek.

 • As1 pisze:

  A prawda jest taka że jak tej tępej kozie sypną groszem z jakiegoś brukowca to sama z tym bachorem tam poleci

 • Kate pisze:

  Ludzie ogarnijcie się jak ktoś zwróci uwagę na coś związanego z seksualnością to od razu wszyscy wina lgbt… Dajcie ludziom żyć w spokoju i nie obwiniajcie ich za całe zło tego świata!!!

 • Gość pisze:

  Zgadzam się z nią jadąc na plażę, nad jezioro czy gdziekolwiek nie mam ochoty ogladac małych nagich dzieci. Będę miała swoje bede je oglądać ale cudzych nie musze. Pozatym ludzie ladujq tw zdjecia do neta i nie ponysla ze to dziecko będzie miało za chwile lat 15 i niestety teraz w szkole potrafia się wyśmienicie ze wszystkiego.

 • Gość pisze:

  To niech dalej popiera lgbt

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×