Szukaj

Agnieszka Hyży wie, jak obejść weselne ograniczenia. Genialny pomysł. A jaki bezpieczny!

Agnieszka Hyży pokazała teściową

Agnieszka Hyży pokazała teściową

Ślub w czasie pandemii koronawirusa nie należy do najbezpieczniejszych wydarzeń. Na weselu gromadzi się spora liczba gości, co stanowi idealne warunki do przenoszenia się śmiertelnego wirusa. Agnieszka Hyży znalazła rozwiązanie tej trudnej sytuacji. 

Pandemia Koronawirusa cały czas zbiera śmiertelne żniwo. Gdy wydawało się, że sytuacja jest już w miarę opanowana, rządzący zdecydowali się na zniesienie większości restrykcji. Po trwającym kilka tygodni lock downie i kwarantannie, która dała się Polakom we znaki, znowu można było wrócić do dawnych aktywności. Po trwających ograniczeniach zezwolono na organizację uroczystości rodzinnych w tym wesel. Liczba gości nie mogła jednak przekraczać 150 osób, a wszyscy obecni oraz organizatorzy uroczystości musieli stosować się do zaleceń sanitarnych. Obecnych na uroczystości miał obowiązywać dystans społeczny i obowiązek dezynfekcji rąk.

Niestety po kilkunastu tygodniach od zniesienia restrykcji liczba osób zarażonych zaczęła gwałtownie wzrastać. Aktualnie odnotowuje się rekordowe liczby zakażeń. W niektórych powiatach w kraju ogłoszono ponownie wznowienie restrykcji. Jednym z ognisk, które prowadzi do wzrostu liczby zakażeń i przenoszenia się wirusa stały się uroczystości rodzinne. Na ich czele są wesela, na których goście często zapominają o obowiązującym reżimie sanitarnym i restrykcjach. Agnieszka Hyży w rozmowie z dziennikiem Fakt  zdradziła swój pomysł na organizację bezpiecznego wesela.

Agnieszka Hyży radzi jak zorganizować bezpieczne wesele

Od samego początku pandemii temat wesel stał się bardzo kontrowersyjny. Jest to bowiem jedna z najważniejszych uroczystości rodzinnych, z drugiej strony jej uczestniczy, są znacznie bardziej narażeni na przenoszenie Covid-19. Uczestnictwo w tym wydarzeniu jest szczególnie niebezpieczne zwłaszcza dla seniorów. To oni bowiem najbardziej odczuwają skutki tej śmiertelnej choroby.

Wśród posłów pojawił się pomysł, aby zakazać osobom starszym uczestnictwa w ślubach i weselach. O tym, że mogą one zostać zamknięte dla seniorów, wspominała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w rozmowie z Rzeczpospolitą:

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów.

Agnieszka Hyży w rozmowie z dziennikiem Fakt zdradziła swój pomysł na rozwiązanie takiego problemu. Ona sama nie wyobraża sobie, aby na tak ważnej uroczystości, jaką jest wesele, mogło zabraknąć członków rodziny.

Biorąc pod uwagę zdrowie osób starszych, nie potrafiłabym celebrować i bawić się wiedząc, że są narażone na poważne konsekwencje zdrowotne. Można pomyśleć o zorganizowaniu czegoś w innym terminie, bezpieczniejszym dla nich. Łączenie „na żywo” podczas przysięgi małżeńskiej to dobry pomysł – mówi Agnieszka Hyży.

Czy podobnie jak Agnieszka myślicie, że transmisja on-line może być idealnym rozwiązaniem na ślub w czasie pandemii?


Agnieszka Hyży i Grzegorz Hyży świętują czwartą rocznicę swojego ślubu

Agnieszka Hyży i Grzegorz Hyży świętują czwartą rocznicę swojego ślubu

Agnieszka i Grzegorz Hyży

Agnieszka i Grzegorz Hyży

Agnieszka Hyży i Grzegorz Hyży świętują czwartą rocznicę swojego ślubu

Agnieszka Hyży i Grzegorz Hyży świętują czwartą rocznicę swojego ślubu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×