Szukaj

Nie żyje słynna reżyserka. Pokonała ją okrutna choroba

Agnes Varda nie żyje

Agnes Varda nie żyje

Agnes Varda nie żyje

Nie żyje Agnes Varda. Legendarna francuska reżyserka zmarła w nocy z 28 na 29 marca. Pokonała ją okrutna choroba nowotworowa. Miała 90 lat. Rodzina opublikowała poruszające oświadczenie.

Smutny dzień dla świata filmu. Agnes Varda, legendarna francuska reżyserka odeszła w nocy z 28 na 29 marca po długiej chorobie. Artystka walczyła ze złośliwym nowotworem, który ostatecznie odebrał jej życie w wieku 90 lat. Gwiazda była prawdziwą pionierką kina, jedną z niewielu kobiet w Nowej Fali, której obrazy były często bardzo eksperymentalne, na pograniczu dokumentu oraz fikcji.

O śmierci Agnes poinformowała pogrążona w żałobie rodzina:

Artystka zmarła w nocy z czwartku na piątek w swoim domu w następstwie choroby nowotworowej, w otoczeniu rodziny i bliskich – napisano w łamiącym serce oświadczeniu

Agnes była docenianą i szanowaną reżyserką. Wielokrotnie nagradzana, w 2017 roku odebrała Nagrodę Gubernatora zwaną honorowym Oscarem za całokształt twórczości. Jej ostatni film, Varda według Agnes wszedł do kin w tym roku. Gwiazda miała również znakomite oko do fotografii – szybko stała się najbardziej cenioną fotografką we Francji.

Rodzinie i fanom serdecznie współczujemy.

Marian Cebulski nie żyje. Zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy

Nie żyje aktor “Beverly Hills 90210”.To trzecia gwiazda serialu w tym miesiącu

Nie żyje Zofia Czerwińska. Odeszła legendarna polska aktorka


Agnes Varda nie żyje

Agnes Varda nie żyje

Agnes Varda nie żyje

Agnes Varda nie żyje

Agnes Varda nie żyje

Agnes Varda nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×