Szukaj

Gwiazda Eurowizji znaleziona martwa we własnym łóżku. Media donoszą o nagłej śmierci

Agathon Iakovidis nie żyje

Agathon Iakovidis nie żyje

Agathon Iakovidis nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł w środę. Został znaleziony martwy w swoim łóżku. Jakie przyczyny doprowadziły do śmierci?

Agathon Iakovidis był synem uchodźców pochodzących z terenów Azji Mniejszej. Już jako osiemnastolatek zainteresował się muzyką. Samodzielnie nauczył się grać na instrumentach, opanowując m.in. gitarę i mandolinę. Szybko zyskał rozpoznawalność, a jego nazwisko stało się popularne w całej Grecji.

Agathon zasłynął jako artysta wykonujący muzykę rebetiko, czyli stylu wywodzącego się z greckich ulic. Siedem lat temu mężczyzna wraz z zespołem Koza Mostra wystąpił na Eurowizji 2013 odbywającej się w Szwecji. Śpiewał w języku ojczystym, czym oczarował słuchaczy na całym świecie. Chociaż ostatecznie nie wygrali, zajęli wysokie, szóste miejsce.

Iakovidis do ostatnich chwil życia był bardzo aktywny. W maju przed jednym ze szpitali w Salonikach zagrał koncert. Chciał w ten sposób podziękować lekarzom i całemu personelowi medycznemu, którzy narażają swoje zdrowie i życie, walcząc z COVID-19.

Agathon Iakovidis nie żyje. Zmarł uczestnik Eurowizji 2013

Niestety do mediów dotarły smutne wiadomości. Jak podaje grecka prasa, Agathon Iakovidis został znaleziony martwy w swoim łóżku. Zmarł nagle na zawał serca. Miał zaledwie 65 lat. Nie cierpiał na żadne choroby przewlekłe, co zaświadcza, m.in. Greek Reporter. Informację o śmierci potwierdzili przedstawiciele Eurowizji. W oficjalnym komunikacie pożegnali artystę. Dodali post, w którym piszą:

 Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Agathona Iakovidisa.

Redakcja Jastrząb Post dołącza się do kondolencji. Występ muzyka, który obejrzano już ponad 3 mln razy, można zobaczyć poniżej.

 


Agathon Iakovidis nie żyje

Agathon Iakovidis nie żyje

Agathon Iakovidis nie żyje

Agathon Iakovidis nie żyje

Agathon Iakovidis nie żyje

Agathon Iakovidis nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×