Agata Młynarska w żałobie. Nie żyje aktorka znana z największych seriali. „Dziś zmarła po długiej walce z chorobą”

Agata Młynarska

Agata Młynarska

Agata Młynarska jest w żałobie. Zmarła osoba bliska jej sercu, którą traktowała jak ciocię. Dziennikarka opublikowała wzruszający wpis w social mediach.

Agata Młynarska i jej mąż Przemysław Schmidt znaleźli swoje miejsce na ziemi. Jakiś czas temu kupili dom w okolicach malowniczego Alicante w Hiszpanii. Gdy w zeszłym roku epidemia koronawirusa nieco odpuściła, a rząd otworzył granice, spakowali walizki i przeprowadzili się do ciepłego kraju. Dla bezpieczeństwa zdecydowali się na wyprawę samochodem:

Tak zatem po 3 miesiącach siedzenia w domu wyruszamy przed siebie. Zatrzymujemy się w maleńkich miejscowościach, na uboczu i podziwiamy świat. Ludzie jakby lepsi dla siebie… – skomentowała Agata na Instagramie.

Agata Młynarska w żałobie. Ewa Wawrzoń nie żyje

Młynarska prowadzi konto na Instagramie, gdzie pokazuje swoją codzienność. Dzieli się z internautami radosnymi chwilami, tak jak niedawno, gdy pochwaliła się wizytą u hiszpańskiego fryzjera. Relacjonuje też momenty, którym do wesołości daleko. W środowy wieczór opublikowała wpis, w którym pożegnała bliską osobę. Mowa o Ewie Wawrzoń, którą gwiazda traktowała jak ciocię:

Dziś zamknął się kolejny rozdział mojego dzieciństwa. Zmarła Ewa Wawrzoń, czyli ciocia Ewa. Mama mojej przyjaciółki Agnieszki z czasów szkolnych. Aktorka, żona zmarłego w 2005 roku wujka Janusza Bukowskiego, też aktora i reżysera, dyrektora teatru w Szczecinie.

Dziennikarka w dalszej części wpisu podzieliła się swoimi wspomnieniami z Ewą. Podkreśliła, że przed laty ich rodziny wzajemnie się odwiedzały. Pomimo że mieszkania nie były największe, w każdym z nich panowała wyjątkowa atmosfera:

Mieszkaliśmy wszyscy w wielkim, 14 piętrowym bloku przy ulicy Waliców 20. My na 14 piętrze, Agnieszka kilka pięter niżej. Bawiłyśmy się na klatce schodowej, pod zsypem, nasze mamy wychodziły do teatru, wieczorami spotykaliśmy się wszyscy, krążąc po sąsiedzku, odwiedzając się na przemian w ciasnych mieszkaniach, z kuchniami bez okien ale za to z pysznym bigosem na stole. Wspólnie jeździliśmy na wakacje, a nasze mamy pozostały w przyjaźni do końca. Pamiętam serdeczność domu cioci Ewy i wujka Janusza- dokładnie tak jak widać to na pierwszym zdjęciu. Ewa Wawrzoń była znakomitą aktorką, oddanym przyjacielem naszej rodziny.

Agata Młynarska ujawniła, że chociaż w ostatnim czasie rzadko utrzymywała kontakt z zaprzyjaźnioną rodziną z dzieciństwa, wiadomość o śmierci ją wzruszyła:

Dziś zmarła po długiej walce z chorobą. I choć ostatnio nasz kontakt był rzadki, piszę o Jej odejściu z bólem i tęsknotą za pięknymi, radosnymi chwilami dzieciństwa. Agnieszce i Michałowi i ich dzieciom oraz rodzinie i bliskim przekazuję wyrazy głębokiego współczucia. Smutno i pusto… Dziękuję ciociu Ewo za bezstroski, serdeczny czas…

Kim była Ewa Wawrzoń?

Ewa Wawrzoń urodziła się 11 maja 1937 roku w Krakowie. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w 1958 roku. Po studiach związała się ze Starym Teatrem w Krakowie. Była także aktorką scen stołecznych: Teatru Powszechnego i Teatru Narodowego.

Wawrzoń na swoim koncie ma także występy przed kamerą. Zagrała w filmach i serialach takich jak m.in. Plebania, Na dobre i na złe, Samo życie, Dwa żebra Adama, Echo, Ostatni strzał, Tato, 07 zgłoś się, W labiryncie, Janosik.


Agata Młynarska jest w żałobie. Ewa Wawrzoń nie żyje

Agata Młynarska jest w żałobie. Ewa Wawrzoń nie żyje

Agata Młynarska jest w żałobie. Ewa Wawrzoń nie żyje

Agata Młynarska jest w żałobie. Ewa Wawrzoń nie żyje

Agata Młynarska jest w żałobie. Ewa Wawrzoń nie żyje

Agata Młynarska jest w żałobie. Ewa Wawrzoń nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×