Poruszające słowa. Była żona Marka Kościkiewicza ma raka mózgu. Opowiedziała o walce z rzadką i złośliwą chorobą: „wiem, że za jakiś czas nowotwór wróci” [WIDEO]

Agata Kościkiewicz rak

Agata Kościkiewicz rak

Agata Kościkiewicz ma raka

Cztery lata temu Marek Kościkiewicz rozwiódł się ze swoją młodszą o 18 lat żoną Agatą. Para, która ma dwóch synów, rozstała się w dobrej atmosferze, o czym poinformowała media we wspólnym oświadczeniu:

Pragniemy poinformować że w styczniu tego roku postanowiliśmy się rozstać. Od tego czasu jesteśmy w separacji ale nasze dobre relacje pozwalają nam razem sprawować opiekę nad naszymi synami.

Po zakończeniu związku, 40-letnia Agata skupiła się na wychowywaniu dzieci i prowadzeniu własnej restauracji. Gdy zaczęła układać swoje życie u boku nowego partnera, musiała stawić czoła poważnym problemom zdrowotnym. Początkowo lekarze twierdzili, że kobieta ma niegroźnego chłoniaka. Później okazało się, że to rzadki obłoniak trzeciego stopnia. O swojej walce z nowotworem Kościkiewicz opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN:

Zaczęło się od tego, że przez lata miałam ból głowy, krwotoki z nosa, ale myślałam, że to ze zmęczenia, stresu, przepracowania. Od dziecka miałam problemy ze zdrowiem, więc byłam przyzwyczajona do tego, że coś się ze mną dzieje nie tak i to lekceważyłam. Półtora roku temu dowiedziałam się, że mam guza mózgu. Ale pierwsza diagnoza to był oponiak, łagodny guz. Niestety, w ciągu roku urósł trzykrotnie.

Pełni obaw lekarze na początku odmówili operacji:

Bali się, że przestanę mówić, chodzić. Dopiero doktor Koziara podjął się operacji – mówi Agata. Jak tylko się wybudziłam, zaczęłam do nich gadać, żeby sprawdzić czy mogę mówić, ruszać ręką, nogą.

Kobieta przyznała także, że obawiała się, jak jej synowie zareagują na wieść o podstępnym nowotworze:

Mam za sobą rozmowę z chłopcami. Oni to przechodzą na co dzień, ponieważ mieszkamy razem. Widzą, jak jestem słaba, jak jestem w lepszym czy gorszym stanie. To są nastolatkowie, więc trudno, żeby nie zdawali sobie sprawy z tego, co się dzieje. Chorują razem ze mną. Młodszy chodzi do psychologa. W takich momentach choruje cała rodzina. Myślę, że w takiej sytuacji to właśnie rodzina i bliscy najbardziej przeżywają chorobę. Ta choroba nauczyła mnie cierpliwości i pokory. Bo ja zawsze byłam bardzo niecierpliwa, chciałam wiedzieć, jaki będzie następny krok.

Chociaż była żona Marka Kościkiewicza stara się optymistycznie patrzeć w przyszłość, to nie ukrywa, że zdążyła już poukładać sprawy notarialne, z kolei swoją przyjaciółkę, Patrycję Markowską, poprosiła by zaśpiewała na jej pogrzebie.

Agata na koniec swojej wizyty w Dzień Dobry TVN przypomniała wszystkim chorym, że rak to nie wyrok:

Rak to nie wyrok, trzeba o tym mówić. Terapią jest dla mnie codzienne chodzenie na radioterapię i spotykanie się z pacjentami. Teraz jestem na etapie złości przez śmianie. Choroby nie można się wstydzić. Przecież to nie jest moja wina. Ja po prostu walczę o swój życie, dla siebie, dla chłopaków.

Cała rozmowa poniżej:

Poruszające wyznanie Joanny Górskiej na temat raka! Wciąż boi się, że choroba znów ją dopadnie? „Muszę trzymać rękę na pulsie”

Umęczona okrutną chorobą Kora od dawna nie była tak szczera! „Żyłam za mało luksusowo”

Joanna Górska pierwszy raz tak szczerze opowiedziała o swojej heroicznej walce z rakiem: „Świat mi się zawalił”


Agata Kościkiewicz o walce z rakiem

Agata Kościkiewicz o walce z rakiem

Agata Kościkiewicz i Marcin Karaś

Agata Kościkiewicz i Marcin Karaś

Agata Kościkiewicz

Agata Kościkiewicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×