Agata Duda wróciła do zawodu! Pierwsza Dama znowu spełnia się jako nauczycielka. Jest nagranie

Agata Duda

Agata Duda

Omenaa Mensah i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda połączyły siły, inicjując program intensywnej nauki języka polskiego dla dorosłych podopiecznych ośrodka dla uchodźczyń i ich dzieci z Ukrainy – RiO EDU Centrum.

15 września odbyła się pierwsza, inauguracyjna lekcja z udziałem Pierwszej Damy – Agaty Kornhauser-Dudy i Omeny Mensah, które zainicjowały program intensywnej nauki języka polskiego dla dorosłych podopiecznych RiO EDU Centrum. Jest to ośrodek dla uchodźczyń z Ukrainy oraz ich dzieci, założony i prowadzony przez Omenaa Foudation.

Omenaa Mensah i Agata Kornhauser-Duda wspierają uchodźców

Znajomość języka polskiego jest niezwykle istotna dla uchodźców przebywających w naszym kraju. Płynne porozumiewanie się w języku urzędowym kraju, w którym osiedlili się cudzoziemcy, znacznie ułatwia im codzienne funkcjonowanie i zwiększa szanse na znalezienie pracy.

Intensywna nauka polskiego jest bardziej skuteczna. W RiO Edu Centrum uchodźczynie z Ukrainy często przebywają tylko kilka miesięcy. Dlatego tak ważne jest efektywne wykorzystanie czasu. Dzięki temu po opuszczeniu ośrodka będą umiały komunikować się po polsku, co z kolei ułatwi im adaptację w nowym środowisku oraz znalezienie pracy – mówi Prezeska Omenaa Foudantion, Omenaa Mensah

Lekcje będą odbywały się pięć razy w tygodniu w 3 grupach po 1,5 godziny, a poprowadzą je wykwalifikowani lektorzy i edukatorzy. Kluczowa jest intensywność lekcji, która zagwarantuje szybsze poznanie języka obcego. Do poprowadzenia pierwszej lekcji została zaproszona Pierwsza Dama, która z wykształcenia jest nauczycielką i zanim Andrzej Duda został prezydentem pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego.

Dobrze wiemy, że często w pokonywaniu trudności barierą jest nieznajomość języka. Stąd, po wielu rozmowach doszłyśmy z panią Omeną do wniosku, że bardzo dobrym projektem będzie intensywny kurs języka polskiego w ramach programu oferowanego przez RiO Edu Centrum. Nie mam co do tego wątpliwości, że dzięki wspaniałym nauczycielom będą Panie w stanie na tyle opanować język, by umożliwić sobie bardzo dobre funkcjonowanie w codziennym życiu, z pewnością również w załatwieniu najważniejszych spraw, także tych urzędowych i wreszcie w znalezieniu pracy, która będzie zajęciem odpowiadającym Pań kompetencjom i preferencjom – mówiła Małżonka Prezydenta, zwracając się do uczestniczek kursu

Program intensywnej nauki języka polskiego zostanie podzielony na bloki tematyczne, które zawierają praktyczne i podstawowe zwroty oraz słownictwo. Lekcje mają ułatwić komunikację z lekarzem, urzędnikiem, pracodawcą czy współpracownikami. Po ukończeniu szkolenia każda z kursantek otrzyma specjalny list gratulacyjny z podpisem Pierwszej Damy – Agaty Kornhauser-Dudy.

RiO Edu Centrum, to dzienny ośrodek edukacji i wsparcia dla matek i dzieci z Ukrainy, który pomaga ukraińskim mamom w aktywizacji zawodowej, a ich dzieciom zapewnia wsparcie edukacyjne. RiO Edu Centrum oferuje swoim podopiecznym ciekawe propozycje zajęć edukacyjnych, w tym lekcje języka polskiego i angielskiego oraz pomoc psychologiczną i wsparcie przy znalezieniu pracy.


Omenaa Mensah, Agata Duda

Omenaa Mensah, Agata Duda

Omenaa Mensah, Agata Duda

Omenaa Mensah, Agata Duda

Komentarze

 • ??? pisze:

  A płacić też jest będą tyle, co innym nauczycielom pracującym w Polsce za miskę ryżu???????

 • Gość pisze:

  A płacić też jej będą w stawkach jak innym nauczycielom pracującym w Polsce za miskę ryżu???

 • Gość Maria pisze:

  Jest takie przysłowie ” najgorszemu wrogowi nie życzę cudzych dzieci uczyć ” I to przyslowie dotyczy szczególnie w XXI wieku. 🤦🏽‍♀️

  • Gość pisze:

   To po co uczysz , idź na halę przy maszynie na 3 zmiany pracować, nie wszyscy muszą być nauczycielami ….

  • Gość pisze:

   A Ty nie musisz stać przy maszynie. Idź i grzyby zbieraj.

  • Gość ojejej pisze:

   Przywrocic dyscyplinę z lat 70-tych, rodzicenie mieli szans zastraszac nauczyciela czy dzieci.

  • Gość Aga pisze:

   Dokładnie. Rozwydrzone, roszczeniowe dzieciaki! A rodzice… Bez komentarza!

   Jak nauczyciel ma nauczyć czegokolwiek lenia bez odrobiny zaangażowania. Bo najważniejsze są „moje prawa”. Kolczyki gdzie się tylko da, tatuaże, ciuchy jak spod latarni, takiż make-up….A obowiązków zero, pracy zero. Bo nauczyciel powinien nauczyć. Jak?! Łopata w lepetynę naładować?!

 • Człowiek pisze:

  A może warto pochylić nad faktem że gdyby nie nauczyciele nie nikt by nie uczestniczył w tej dyskusji bo kto by uczył pisać czyta liczyć, kształcić na różnych poziomych. Warto się nad tym pochylić. Życie zaczyna na etapie przedszkolnym potem kolejne edukacyjne wyzwania. Dokąd to wszystko idzie

 • Gość pisze:

  Wszyscy co tak zęby strzeżą na nauczycieli też powinni nimi zostać, minister zaprasza do zawodu, można z ulicy…

 • Ja pisze:

  A może rodzicom łatwiej wysłać dziecko na korepetycje niż poświęcić trochę czasu i pomóc dziecku

 • Gość pisze:

  Ja też pracuje 30 lat i też zarabiam 3000 tyś. i pracuje 40 godzin tyg. i mam tylko 26 dni urlopu

  • Gość pisze:

   A jakie masz wykształcenie? Ile skończonych studiów podyplomowych, kursów, szkoleń? Ile przyniosłaś do pracy ryz papieru, bibuły, kredek?

  • Gość pisze:

   Nauczyciel pracuje dużo więcej niż 40 godzin tygodniowo, a w czasie urlopu pracuje w komisji rekrutacyjnej, a w czasie ferii w komisji nadzorującej egzaminy zawodowe.

 • Gość nauczycielka pisze:

  Proponuję do szkoły podstawowej poprowadzić lekcje, powypełniać stosy niepotrzebnych papierów. Za te marne 3 tysiące po 25 latach pracy.

  • Zoja pisze:

   To i tak za dużo!!!Jak uczycie,skoro dzieci muszą brać korepetycje!!!

  • Gość pisze:

   Zoju, niektórych dzieci nie da się nauczyć. Pewnie Twoje do nich należą.

  • Gość Aga pisze:

   Soki, ty oczekujesz, że nauczyciel nauczy się ZA dziecko! Niestety, dzieciaki znają tylko swoje prawa, z obowiązkami im nie po drodze. Do tego są aroganccy, wulgarni i baaaaardzo roszczeniowi. Jak też ich rodzice. Córunia to księżniczka na ziarnku grochu, tylko nauczycielka zołza i wiedźma… Trzeba się najpierw przyjrzeć DOKŁADNIE dziecku a dopiero potem oceniać nauczyciela.
   Zawsze podziwiałam nauczycieli za stalowe nerwy. Dzisiaj to ciężko dwa dni w szkole przepracować!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×