Agata Duda miała do Papieża Franciszka szczególną prośbę. Chodzi o najbliższą jej osobę. Smutne wieści w rodzinie Pierwszej Damy

Agata Duda i Franciszek

Agata Duda i Franciszek

W rodzinie Agaty Dudy pojawiła się choroba. Pierwsza Dama w związku z tym poprosiła papieża Franciszka o modlitwę. W czyjej intencji?

Agata Duda to Pierwsza Dama. Urodziła się w 1972 roku pod nazwiskiem Kornhauser. W latach 90. obroniła pracę magisterską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przez kolejne lata pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w szkołach średnich. W 1994 roku wyszła za Andrzeja Dudę, z którym ma córkę Kingę.

Siedem lat temu jej mąż został prezydentem RP. Od tego czasu żona towarzyszy mu w oficjalnych wyjazdach i spotkaniach. Ponadto raz na jakiś czas zabiera głos na temat bieżących spraw społecznych, choć jej krytycy uważają, że mogłaby to robić częściej. Na początku kwietnia prezydent i pierwsza dama gościli w Watykanie. Rozmawiali tam z papieżem Franciszkiem na temat trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej, kryzysu uchodźczego i zbrodni wojennych, których ofiarami stali się nasi sąsiedzi ze Wschodu.

Opisywałem ojcu świętemu sytuację w naszym kraju związaną z kryzysem uchodźczym, który wynika z agresji rosyjskiej na Ukrainę. Opowiadałem Ojcu Świętemu, jak przyjmujemy uchodźców, których nazywamy naszymi gośćmi z Ukrainy, bo to są nasi sąsiedzi, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, którzy uciekają przed wojną, przed śmiercią, przed bombami rosyjskimi, które spadają na ich domy, którym staramy się ze wszystkich naszych sił i możliwości udzielić pomocy – opowiadał prezydent.

Pierwsza dama skierowała też osobistą prośbę do Ojca Świętego. Poprosiła go o to, aby pomodlił się w intencji chorego członka jej najbliższej rodziny. O kogo chodzi?

O co Agata Duda poprosiła papieża?

Pismo Dobry Tydzień przekazało, że Agata Duda poprosiła Franciszka o wstawiennictwo w sprawie jej chorego taty, Juliana Kornahusera, znanego krakowskiego profesora nauk humanistycznych, który mocno podupadł na zdrowiu. Senior, po udarze mózgu, ma problemy z samodzielnym poruszaniem i wymaga stałej opieki. Sprawują ją jego żona – Alicja Wojna-Kornhauser i syn – Jakub Kornhauser. Pierwsza dama poprosiła Ojca Świętego o to, by pomodlił się również w intencji jej mamy i Ukraińców.


Agata Duda, Andrzej Duda i papież Franciszek

Agata Duda, Andrzej Duda i papież Franciszek

Julian Kornhauser

Julian Kornhauser

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą w Watykanie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×