Odważne stanowisko Agaty Dudy w sprawie szczepionek. Deklaracja Pierwszej Damy poraziła nawet jej męża

Andrzej i Agata Dudowie

Andrzej i Agata Dudowie

Andrzej Duda udzielił wywiadu. Powiedział, jakie stanowisko ma Agata Duda w sprawie szczepionek na COVID-19. Odważny pogląd Pierwszej Damy.

Andrzej Duda dotychczas wypowiadał się o szczepieniach w dość sceptyczny sposób. W trakcie poprzedniej kampanii wyborczej mówił, że nigdy nie szczepił się przeciwko grypie. Opowiedział się też przeciwko wprowadzaniu obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi. Takie opinie zapewne miały mu zapewnić poparcie części antyszczepionkowego elektoratu.

Jeżeli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo nie.  Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorosły chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chce się szczepić. Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce – to jest jego osobista decyzja – powiedział.

Samego prezydenta nie można jednak uznać za antyszczepionkowca. Pierwszą dawkę preparatu przyjął już w kwietniu ubiegłego roku. Niedawno para prezydencka przyjęła trzecią dawkę.

Większość z osób, które ciężko przechodzą COVID–10, to osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie. Niestety, wiele jest wśród tych osób przypadków śmiertelnych. Zachęcam, by na szczepienie się zdecydować – zaapelował po poddaniu się wakcynacji.

W nowym wywiadzie udzielonym Polsat News ponownie zabrał głos ws. obowiązkowych szczepień. Okazuje się, że on i Agata Duda mają odmienne zdanie na ich temat. Dlaczego?

Stanowisko Agaty Dudy ws. szczepionek na COVID-19

Andrzej Duda zasugerował w trakcie wywiadu, że warto się szczepić, ponieważ ratuje to życie. Opowiedział przy tym historię znajomego, który zmarł przedwcześnie:

Powiedziałbym nawet: w kwiecie wieku. Niestety, odszedł właśnie w związku koronawirusem, nie był zaszczepiony i wiem o tym, że absolutna większość tych ciężkich i śmiertelnych przypadków to są osoby, które nie były zaszczepione. W związku z tym to jest jakby widomy dowód tego, że szczepienie przynosi pozytywny efekt. Że po prostu szczepienie ratuje życie.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem wypowiedział się już bezpośrednio na temat obowiązku szczepień. Zadeklarował, że Agata Duda jest zwolenniczką wprowadzenia przymusowych szczepień na COVID-19:

Jest to dla mnie temat trudny, bo nawet mamy spór w domu. Moja żona jest zwolennikiem tego, by wprowadzić obowiązkowe szczepienia, przynajmniej dla poszczególnych grup zawodowych. Ja mam tutaj ogromne wahanie. Jestem zwolennikiem tworzenia pewnej presji, ale o charakterze: prosimy, zaszczep się.

Cóż, Agata Duda dotychczas nie wypowiadała się na ten temat, więc jej opinia może stanowić zaskoczenie dla wielu osób.


Agata Duda i Andrzej Duda – święta 2021

Agata Duda i Andrzej Duda – święta 2021

Andrzej Duda i Agata Duda przyjęli trzecią dawkę szczepionki

Andrzej Duda i Agata Duda przyjęli trzecią dawkę szczepionki

Andrzej Duda i Agata Duda na obchodach Dnia Niepodległości

Andrzej Duda i Agata Duda na obchodach Dnia Niepodległości

Komentarze

 • Gość pisze:

  To nie są szczepionki. Zaszczepieni na odrę, ospę nie powodują kolejnych fal pandemii…nie ma tysięcy zachowań na odrę i ospę, bo to były przebadane szczepionki a nie eksperyment, który powoduje kolejne fale zachowań.

  • Manataja pisze:

   Zauważyć tylko należy że pierwszy raz w dziejach szczepionki są stosowane w trakcie trwania pandemii a nie prewencyjnie…

 • Gość pisze:

  Tylko spróbujcie!!! Gnębicie ludzi! Jakoś nie ścigacie za nieszczepieni na odrę, ospę, co to ma być?? Chcecie jatki na ulicach? To tylko spróbujcie! PiS przegrywa wybory!!!

 • Gość pisze:

  I tym sposobem PiS przegrywa wybory!!!!!!!!!

 • Dnooo pisze:

  Powiem tak WON! WON ode mnie, to nie jest szczepionka! Kto chce niech się zaszczepi, ale niech spróbują mnie zmusić, przecież to podejrzane, ta cała manipulacja w zgonach, to przekupstwo za szczepienie, hulajnogi i inne bzdety, nigdy wcześniej przy żadnej pandemii nie było takich przekrętów. Sprzedali życie ludzi za grubą kasę…a nadliczbowe zgony i nagle śmierci młodych ludzi puszczają mimo uszu. Narodzie czas się obudzić. PiS właśnie dogorywa!!

 • Gość pisze:

  Szanowni Państwo, każdy ma prawo decydowac jak chce żyć i jak chce umrzeć. Skoro nawet nad zwierzętami ubolewacie, że robiona jest im krzywda przy testowaniu na nich różnego rodzaju preparatów to dlaczego akceptujecie takie rzeczy na ludziach?! Takich, którzy eksperymentowali na ludziach historia już zna. Skala była tylko mniejsza. A co do statystyk to spójrzcie ilu ludzi umiera dlatego, ze nie sa leczeni. Nikogo to nie obchodzi.

  • Gość pisze:

   Statystki podają,,że rocznie na grypę przed covidem chorowało 380 tys.ludzi i też były zgony
   Jakiś nie ogłaszali pandemii. A dziś nie istnieją żadne choroby tylko covid. Zaszczepieni też chorują aislo być tak dobrze.Dlaczego zaszczepieni w dzieciństwie na różyczkę,,Odrę krztusiec po szczepieniudo starości nie zachorowali a teraz po szczypawkach duzo młodych ludzi umiera. Po wybuchu w Czarnobylu lekarze dziecinni ostrzegali, że po 20 -30 latach ludzie będą umierać na nowotwory i różne niespotykane choroby.Pomylili się NIE. Teraz te szczypawki przyniosa takie same efekty .Człowiek człowiekowi zgotował piekło na ziemi.

 • WON! pisze:

  Bo to nie jest Polka, to antypolska baba. Oni zaprzedali się, to całe PiS w imię zaszczepienia wszystkich eksperymentem. Sam Kaczyński się sprzedał. Jego brat byłby załamany. Zauważcie ile jest zgonów młodych ludzi, nagłych bez wyjaśnienia z krótkim – zmarł nagle. A PiS udaje, że to normalne…sprzedali się, sprzedali nas. Jakoś Moi rodzice nie dostawali hulajnogi za obowiązkowe szczepienia mnie na ospę, odrę itp…przecież to ewidentne ludzie są szprycowani preparatem, nie szczepionką! Zobaczycie ile będzie zachowań wśród zaszczepionych, wystarczy spojrzeć na Belgię, Holandię, Gibraltar (tam 100% zaszczepionych). Kto chce niech przyjmuje ten preparat, ale jak spróbują zmuszać ludzi będzie armagedon i ja się dołączę i wyjdę na ulicę. PiS przegrywa właśnie wybory!!!

 • Gość pisze:

  Nie popieram i nie bede popierać, niech wsadzą sobie w dupe te cudotwórcze szczepionki.

 • Gość pisze:

  Po trzeciej szczepionce juz czwarta sie szykuje i nastepne, co swiadczy o braku ich skutecznosci. Ilosc nie zastapi jakosci. Kazdy powinien decydowac za siebie samego, kazdy jest prezydentem wlasnego ciala. Kodeks norymberski z 1947 roku stypuluje ze nie ma sie prawa narzucic aktu medycznego komukolwiek wbrew jego woli. Nie jestesmy krolikami doswiadczalnymi dla laboratoriow farmaceutycznych ktore maja wiele skandali sanitarnych na swoim koncie i nie sa za to pociagniete do odpowiedzialnosci. Potrzebna jest debata na ten temat.

  • Dziewanna pisze:

   Niektòre ludziopodobne powodujà u mnie silne obrzydzenie , tak sié zastanawiam DLACZEGO?

 • Gość pisze:

  Po co te szczepienia skoro i tak trzeba nosić maseczkę i robić testy przy każdym wyjeździe. Jeżeli szczepienia takie cudowne to na co ten cały cyrk.

 • Gość pisze:

  Nikt ich nie prosił by kupowali szczepionki za naszą kasę .Zmuszanie ludzi do tego wynalazku to zbrodnia przeciw ludzkości i mam nadzieję że ludzie w końcu zrozumia że tu chodzi o skok na kasę i rządy strachu

 • Gość pisze:

  Nie szczep się i zdychaj Ty oszołomie i nie pis, takich bzdur.

 • Gość pisze:

  Dlaczego nie liczy sie czlowiek , ktory ma wlasna odpornosc, dlaczego nikogo nie interesuje fakt, ze nie chorowal jak inni. Jak mozna zmienia Daniel w oczywistej kwestii. Jedni chca sie faszerowac trucizna, Korea nie chroni przed zachorowaniem inni nie. Maja takie prawo. Ile jeszcze takich dawek moze organizm przyjac I w jakim celu. Co bedzie za kilka lat z tymi nafaszerowanymi cialami. Idxiesz do szpitala no masz bole a powodu raka I klada cie zamiast na oddzial onkologiczny na kowidowy. Z braku podania morfiny, wychodzisz a working, no zmarles na kiwis. To jeden z wieku przypadkow. Lecza jak chca I czym chca, oczywiscie nie zawsze . Nie ma stwierdzen, ze zmarles na cukrzyce, nadcisnienie czy raka. Wszystko kowid, one jedynie dotrzymuja mu towarzystwa. I tak sie naciaga statystyki I nas zastrasza

 • Aga pisze:

  Wszystkie szczepionki na Civid są w fazie testów więc szczepienie nimi to eksperyment na ludziach. Konstytucja Polski nie zezwala na eksperymenty na ludziach. Nie mogą wprowadzić obowiązku chyba że zmienia konstytucję, która jest nadrzędną. Ja poczekam na przebadany lek, dziękuję.

 • Gość pisze:

  Widzę , ze Polacy chcą być wymarłym narodem, ale to każdego wybór , tu poza granicami większość Polaków postępuje podobnie , a inne narody tego nie rozumieją , dlaczego tak postępują .

 • Adach pisze:

  Pani Agato a może Pani się zainteresuje dwoma nagłymi zgonami studentów AWF we Wrocławiu !!! Zanim zacznie Pani swoje mądrości opowiadać. Nie łatwo będzie spojrzeć rodzicom w oczy !!! Jestem ozdrowieńcem leczonym poprzez teleporade !!!! Nic mnie nie zmusi do szczepienia !!! Cała Wasza narracja sypie się jak domek z kart. Z jednej strony straszycie Mutacją Omikron jeśli wierzyć statystykom to już dawno ten wirus wymkną się odpowiedzi imunnologicznej a doszczepiacie tym samym preparatem – żałosne !!! Może przeciw grypie też mamy się szczepić starą szczepionką z przed roku bo zalega w magazynach !!!! No ale jeśli za pieniądze podatników kupuje się 170mln dawek to wszystko staje się jasne

 • Gość pisze:

  Może trochę kultury!!!

 • Gość pisze:

  Teraz będzie przymus szczepienia. A za chwilę będzie kolejny przymus do czego innego. Ludzie czy wy tego nie widzicie że oni małymi kroczkami żeby nikt się nie zorientował wprowadzają coraz gorsze ograniczenia i robią państwo policyjne!!!

 • Gość pisze:

  A co w tym odważnego ,że powtarza co ,,odważni doradcy” plotą.

 • Gość pisze:

  Narodzie, bądź odpowiedzialny, wstrzyknij sobie preparat, za który nikt nie bierze odpowiedzialności. Przecież to logiczne, że dla Twojego dobra. Czy ktoś z przyjmujących w swe żyły to cudo, choć raz zagłębił się ze zrozumieniem w ulotkę dołączoną do tej substancji, którą decydujecie się przyjąć jako ostatnią prostą, która okazała się rondem?

 • Świadomi pisze:

  Przed następnym Halloween zdążycie się w Zoombie zamienić. Czas na pobudkę. Powodzenia

 • Świadomi pisze:

  Czym pani się szczyci. Tym że truciznę przyjęła do swojego organizmu. Z nienarodzonych płodów ludzkich. A na czoło znak bestii, kontrola umysłu, całkowite zniewolenie i poddaństwo. Współczuję pani zaślepienia umysłu, i niewolnictwa. Na szczęście dużo ludzi jest świadomych i obudzonych! My wolni ludzie gardzimy sługami masonerii.