Agata Duda nie pojawiła się na spacerze z królową. Kancelaria Prezydenta pośpieszyła z wyjaśnieniami. Obeszło się bez wpadki?

Agata Duda

Agata Duda

Agata Duda nie pojawiła się na spacerze z królową Letizią. Dlaczego? Kancelaria Prezydenta wytłumaczyła powód nieobecności pierwszej damy. 

Agata Duda Andrzej Duda od ponad 20 lat są małżeństwem. Andrzej w 2015 roku po raz pierwszy wygrał wybory prezydenckie, a co za tym idzie, jego żona objęła obowiązki pierwszej damy. Na bieżąco towarzyszy prezydentowi zarówno w krajowych, jak i zagranicznych wyjazdach. Małżonkowie są teraz obecni na szczycie NATO w stolicy Hiszpanii, Madrycie.

Przywódcy Zachodu rozmawiają na nim o kwestiach światowego układu bezpieczeństwa. Szczególnie analizują zagrożenia płynące ze strony dwóch państw: Federacji Rosyjskiej i Chińskiej Republiki Ludowej, lecz nie brakuje też innych tematów.

Pierwsza dama ma też swój wkład w wydarzenie. Wraz z mężem uczestniczyła w oficjalnej kolacji, zorganizowanej przez gospodarzy spotkania, czyli króla Hiszpanii Filipa VI królową Letizię. Duda pojawiła się na przyjęciu w jasno-różowej sukni z asymetrycznym dekoltem. Jej look uzupełniały biżuteria, buty na obcasie i kopertówka.

Wielu internautów stwierdziło, że Polka wyglądała lepiej od innych żon światowych przywódców, a nawet od hiszpańskiej królowej, stawianej często za wzór stylu i wdzięku.

Dlaczego Agata Duda nie wzięła udziału w spacerze?

W środę pierwsza dama RP wraz ze swoimi odpowiedniczkami z innych państw uczestniczyła w spotkaniu z Letizią w Muzeum Narodowym Centrum Sztuki im. Królowej Zofii. Panie zapozowały wspólnie do zdjęcia na tle dzieła Guernica Pabla Picassa. Ku zdziwieniu części obserwatorów, Polka nie pojawiła się na późniejszym spacerze uczestniczek spotkania.

Dlaczego pierwsza dama RP odpuściła sobie tę część spotkania w Madrycie? Dziennikarze Fakt postanowili zapytać o to szefa gabinetu prezydenta, Pawła Szrota. Jak się okazuje, Duda nie zawaliła obowiązków, lecz po prostu realizowała indywidualny plan wizyty w Hiszpanii.

Agata Duda ma własny program wizyty w Madrycie i nie wszystkie jego punkty są publiczne – przekazał Szrot.

Tego samego dnia na oficjalnym profilu pierwszej damy na Instagramie pojawiły się zresztą materiały, na których widać ją na zakończeniu roku szkolnego Szkoły Polskiej przy madryckiej Ambasadzie RP. W opisie zdjęć pożyczyła absolwentom:

 Wierzę, że będziecie najlepszymi ambasadorami Polski w świecie!

Więcej ujęć Agaty Dudy zobaczycie w galerii pod tekstem.


Agata Duda w Madrycie

Agata Duda w Madrycie

Agata Duda w Madrycie

Agata Duda w Madrycie

Agata Duda w Madrycie

Agata Duda w Madrycie

Komentarze

 • Gość pisze:

  Tak, dumna reprezentacja w szkółce weekendowej przy ambasadzie w Madrycie, a na marginesie tejże wizytacji szkoły udział z Panem Prezydentem w szczycie NATO…Ciekawe ujęcie sprawy reprezentowania Polski.

 • ala pisze:

  Pani Agata Duda godnie reprezentuje Polskę- jesteśmy dumni

  • Gość pisze:

   Ja nie wiocha

  • Gość pisze:

   Tak, dumna reprezentacja w szkółce weekendowej przy ambasadzie w Madrycie, a na marginesie tejże wizytacji szkoły udział z Panem Prezydentem w szczycie NATO…Ciekawe ujęcie sprawy reprezentowania Polski.

 • Gość pisze:

  Co za kretyński artykuł! Znawca etykiety salonowej się znalazł. Prawda jest taka że Prezydentowa Agata Duda gdzie się pojawi wie co mówi co robi jest pięknie ubrana i pięknie reprezentuje nasz kraj

  • Gość pisze:

   Mów za siebie.
   Reprezentuje jedynie wstyd i pogardę wobec Konstytucji i prawa.
   A w Madrycie okazała wyjątkowe lekceważenie i wobec krolowej i pozostałych pierwszych dam, nie uczestnicząc we wspólnym spotkaniu, na które stawily się wszystkie pierwsze damy poza Dudową.
   Po raz kolejny pokazała, że o dyplomacji nie ma pojęcia.
   Co to znaczy „indywidualny plan wizyty w Hiszpanii”? To nie wycieczka turystyczno- krajoznawcza. Pojechala tam za nasze pieniądze reprezentować z Dudą nasz kraj na szczycie NATO i jej psim obowiązkiem było to robić i stawić się na spotkania z królową. Cóż, jaka wladza, taka reprezentacja.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×