Szukaj

Dlaczego Agata Duda i Kinga milczą ws. protestów? Osoba bliska rodzinie prezydenta zdradza kulisy

Agata Duda i Kinga Duda

Agata Duda i Kinga Duda

Agata Duda i Andrzej Duda przebywają na kwarantannie. Mimo że prezydent przyznał, że czuje się na siłach, żeby pracować zdalnie, do tej pory nie skomentował strajku kobiet. Pierwsza dama również milczy. Czy w końcu zabierze głos? Może wypowie się córka pary prezydenckiej, Kinga Duda?

Od ubiegłego czwartku na ulicach Polski jest gorąco. Wszystko za sprawa strajku kobiet, które ryzykują zdrowie, żeby zawalczyć o swoją wolność. Nie zgadzają się z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, do czego zobowiązuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że terminacja w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby jest niezgodna z konstytucją.

W sprawie wypowiedzieli się czołowi politycy wszystkich opcji, celebryci, gwiazdy krajowe i zagraniczne, ale nie mamy do tej pory komentarza Andrzeja Dudy, ani jego małżonki, milczy też Kinga Duda, na którą kobiety tak bardzo liczyły, że zabierze głos.

Agata Duda i Kinga Duda: czy skomentują strajk kobiet?

Andrzej Duda w sobotę potwierdził, że ma koronawirusa. Dodał wideo na Twitterze, w którym przeprosił wszystkich tych, których niechcący mógł zakazić. Nie zauważył u siebie symptomów choroby, dlatego nie zakładał, że może być pozytywny:

Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny. […] Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy mieli ze mną kontakt i są narażeni na procedury i kwarantannę.

Razem z Agatą Dudą przebywają w izolacji, którą spędzają w podwarszawskiej rezydencji głowy państwa, o czym pisaliśmy tutaj. Tymczasem na ulicach polskich miast kobiety walczą o swoje prawa, dołączyli do nich także mężczyźni, rolnicy, przedsiębiorcy, taksówkarze. Para prezydencka milczy, tak samo jak Kinga Duda. Czy jest szansa, że zabiorą głos w tak ważnej dla narodu kwestii? Skomentują wydarzenia?

Prezydent jest na kwarantannie, ale jak będzie chciał coś przekazać, to na pewno się odezwie. Nikt w ich imieniu nie będzie się wypowiadał. Zarówno Andrzej Duda i Agata Duda sami się odezwą, jeśli będą chcieli – przekazuje Plotek, cytując osobę z otoczenia prezydenta.

Chyba nie tak szybko doczekamy się choćby krótkiego oświadczenia ze strony Andrzeja Dudy, Agaty Dudy czy też Kingi Dudy.


Agata i Andrzej Duda na romantycznym zdjęciu we Włoszech

Agata i Andrzej Duda na romantycznym zdjęciu we Włoszech

Kinga Duda

Kinga Duda

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×