A jednak! Agata Duda będzie dostawać pensję większą niż Jolanta Kwaśniewska! Wiemy ile

Agata Duda ile zarabia?

Agata Duda ile zarabia?

Ile zarabia Agata Duda?

Od czasu wyborów prezydenckim minęło już dość dużo czasu, a wciąż nie milną echa ich wyniku. Wszyscy z uwagą przyglądają się temu, co robi Andrzej Duda i komentują jego każdy ruch.

Zobacz: Poruszające słowa Andrzeja Dudy do ojca sióstr, które zginęły w Nicei: „Sam mam 21-letnią córkę, więc…” [WIDEO] 

Zarówno wyborcy, jak i media poświęcają swoją uwagę także komuś innemu. Agata Duda, bo o niej mowa, pozostaje w cieniu męża. Jeszcze w kampanii prezydenckiej była bardzo aktywna, ale od czasu ogłoszenia wyników wyborów, rzadko pojawia się w mediach. Nie udziela wywiadów, a w towarzystwie Andrzeja Dudy można zobaczyć ją jedynie na oficjalnych uroczystościach. Wielu twierdziło, że wszystko to dlatego, że pierwsza dama nie za bardzo potrafi odnaleźć się w nowej roli. Do tej pory mieszkała w ukochanym Krakowie i spokojnie mogła oddać się pracy w szkole. Teraz podobno trudno jest jej zadomowić się w nowym środowisku.

Nie jest tajemnicą, że od lat żony prezydentów nie dostawały żadnych pensji, a musiały zrezygnować z pracy i wszelkich zarobków. Ponadto nie naliczano im składek ZUS. Teraz ma się to zmienić. Jak dowiedział się Fakt, grupa posłów PiS pracuje nad projektem ustawy, która ma regulować pensje dla pierwszych dam i tak Agata Duda będzie mogła otrzymywać maksymalnie 13 540 złotych, czyli 12 275 złotych pensji i 1265 zł dodatku za staż.

Przepisy obejmą także żony byłych prezydentów: Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska oraz Danuta Wałęsa otrzymają po 10 tysięcy złotych (9207 złotych to pensja, a 949 złotych jest maksymalnym dodatkiem za staż). Pensje wypłacane będą dożywotnio. Wynagodzenia nie otrzyma jedynie Barbara Jaruzelska, gdyż jej mąż został wybrany przez parlament, a nie w wyborach powszechnych.

Jak myślicie, czy ta kwota jest odpowiednia dla małżonek prezydentów?

Zobacz: Agata Duda w sukience znanej polskiej marki. Już ją w niej widzieliśmy…

Pensja Agaty Dudy

Pensja Agaty Dudy (fot. East News)

Ile zarabia Agata Duda?

Ile zarabia Agata Duda?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×