Agata Buzek o trudnej walce z rakiem. Zdobyła się na przejmujące wyznanie

Agata Buzek erotyczna sesja

Agata Buzek ma za sobą bardzo trudne doświadczenia. Aktorka przez kilka lat toczyła walkę z nowotworem. Jak wspomina ten trudny czas ?

Agata Buzek jest polską aktorką i modelką, która o swojej karierze miała zadecydować już w wieku 5 lat. Wychowała się w Gliwicach, gdzie uczęszczała do szkoły baletowej i występowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym. By spełnić swoje marzenia z dzieciństwa, uczyła się w szkole aktorskiej w Katowicach, a w 1999 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. O aktorce zrobiło się głośno wraz z premierą filmu Kochaj i rób co chcesz. Zagrała tam jedną z drugoplanowych ról, a jej ojciec Jerzy Buzek był wtedy premierem kraju, co wzbudzało ogromne zainteresowanie mediów.

Sporą rozpoznawalność przyniosła jej rola Klary w Zemście wyreżyserowanej przez Andrzeja Wajdę. Film kostiumowy z jej udziałem spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wtedy właśnie Agata postanowiła zamieszkać w Paryżu i spróbować swoich sił na wybiegu. Ambitna gwiazda szybko jednak znudziła się modelingiem i wróciła do Polski, by realizować swoje artystyczne pasje. We wszystkim zawsze wspierali ją rodzice.

Agata Buzek opowiedziała o walce z nowotworem

Agata już jako mało dziewczynka wiedziała, co chce robić w życiu. Wtedy jednak wszystko nie było tak proste, jak się mogło wydawać. Na drodze do szczęścia stanęła jej straszna diagnoza. W wieku 8 lat wykryto u niej ziarnicę, czyli chorobę nowotworową węzłów chłonnych.

Leczenie trwało bardzo długo, a jej rodzice przez 4 lata walczyli o zdrowie kilkuletniej córki. Wymagała ona wsparcia zagranicznych specjalistów. Z podstępną chorobą udało się na szczęście wygrać, a aktorka w ostatnim wywiadzie wspominała ten trudny czas. W Tygodniku Powszechnym zdobyła się na przejmujące wyznanie:

Sprowadza się on do nieskończonej ilości nadziei, wiary i miłości ze strony rodziców. W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność. Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać się na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam.

Od tamtej pory minęło ponad 30 lat, a dzięki determinacji Jerzego Buzka i jego żony Ludgardy Agata może cieszyć się życiem i spełniać dziecięce marzenia o aktorstwie.


Agata i Jerzy Buzek

Fotografia: ons

scena z: Agata Buzek, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Agata Buzek, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Agata Buzek - premiera filmu

Agata Buzek - premiera filmu "Ciemno prawie noc"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×