Swoim talentem zachwycił cały świat. Dziś zmarł na koronawirusa

Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger nie żyje. Muzyk, autor piosenek, zdobywca wielu nagród. Miał 53 lata. Jakie były przyczyny jego śmierci?

Adam Schlesinger nie żyje. Wybitny kompozytor, muzyk, autor wielu piosenek. Zmarł w szpitalu. Miał zaledwie 53 lata.

Adam Schlesinger nie żyje. Przyczyny śmierci

Adam Schlesinger był bardzo znanym  amerykańskim muzykiem, autorem piosenek, multiinstrumentalistą. Występował w zespołach Ivy Fountains of Wayne, którego był założycielem.

Trzy razy zdobył nagrodę Emmy, miał też w swojej kolekcji Grammy, był także nominowany do Oscara za muzykę do filmu Szaleństwa młodości z Tomem Hanksem, a także do nagrody Tony i Złotego Globu. Był autorem muzyki do znanych seriali, na przykład Hoży Doktorzy, Plotkara czy Melrose Place.

Kilka dni temu jego rzecznik przekazał, że Schlezinger znajduje się w stanie ciężkim w szpitalu w stanie Nowy Jork. Niestety przegrał walkę z chorobą.

Wiadomość o jego śmierci i wyrazy żalu, na swoim Twitterze przekazał Tom Hanks.

Nie będzie Playtone bez Adama Schlesingera, bez jego That Thing You Do! Straciliśmy go przez Covid-19. Bardzo mi dziś smutno. Hanx

Wyrazy współczucia przekazało wiele gwiazd, które znały i szanowały Adama Schlesingera. Pożegnali go, między innymi, Diane Warren, Jimmy Kimmel, Elijah Wood, Stephen King oraz Chris Carrabba. Piszą też fani jego twórczości.

  • Dziękuję za wszystkie Twoje piosenki. Będzie Ciebie brakowało.
  • Dziękujemy ci za wszystko. Kochamy Cię.
  • RIP Adam, byłeś moim bohaterem.
  • Załamana. Miłośc i modlitwa dla Twojej rodziny – piszą.

Zaznaczmy, że koronawirus zbiera coraz większe żniwo w Stanach Zjednoczonych. To w tym momencie kraj najbardziej dotknięty COVID-19. Jest tam już ponad 120 tys. zakażonych.

 


Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×