„Godnie żegnam się z reprezentacją”. To koniec. Adam Nawałka oficjalnie ogłosił swoje odejście

Adam Nawałka nowy trener reprezentacji

Adam Nawałka nowy trener reprezentacji

Adam Nawałka opuszcza reprezentację

Dzisiaj o godzinie 12.00 na specjalnie zwołanej, wspólnej konferencji prasowej selekcjonera Adama Nawałki i  Zbigniewa Bońka prezes PZPN ogłosił, iż 30 lipca 2018 były trener Górnika Zabrze przestanie pełnić swoją funkcję, a związek aktywnie będzie poszukiwał jego następcy.

Zbigniew Boniek podziękował Adamowi Nawałce za prawie pięć lat wspólnej pracy i życzył mu powodzenia w dalszej karierze.

Adam Nawałka podziękował za życzenia i wsparcie kibiców i przyznał, że chociaż okoliczności pożegnania są smutne to z optymizmem patrzy w przyszłość zarówno swoją jak i naszej reprezentacji, a okres kadencji ocenił bardzo dobrze:

Godnie żegnam się z reprezentacją – uważam, że podczas mojej kadencji polska piłka zrobiła duży krok do przodu, mogłem wprowadzić kadrę z odległych miejsc w rankingu na szczyt

Selekcjoner odniósł się również do naszego występu podczas rosyjskiego Mundialu:

Czuję się odpowiedzialny za to, że na mistrzostwach nie spełniliśmy oczekiwań naszych i kibiców, że zawiedliśmy, a ja biorę pełną odpowiedzialność na siebie i z godnością przyjmuję falę krytyki.

Przypomnijmy, iż nasz zespół zaprezentował się bardzo słabo podczas turnieju finałowego, z którego po porażkach z Senegalem, oraz Kolumbią, oraz zwycięstwie w meczu o honor z Japonią odpadł już w fazie grupowej.

Co ciekawe Adam Nawałka w odpowiedzi na jedno z pytań dziennikarza przyznał, iż jego największym błędem były…personalia

Moim największym błędem były personalia, nie trafiłem ze składem… wydawało mi się, że selekcja jest optymalna jednak po fakcie wiemy, że były tam błędy i nie wszyscy byli w optymalnej formie .

Selekcjoner odniósł się również do powodów niekontynuowania swojej pracy

Rozmawialiśmy długo z prezesem jednak pewna formuła się wyczerpała… potrzebne są nowe decyzje, trener, który pociągnie tę drużynę i wykorzysta potencjał zawodników – widzę, że nadszedł czas żeby ktoś inny objął reprezentację.

Wspólny awans na dwa turnieje

Adam Nawałka prowadził naszą kadrę od 2013 roku i po drodze udało mu się wywalczyć awans na Euro 2016, gdzie Polacy doszli do ćwierćfinału, oraz Mundial w Rosji, gdzie spisaliśmy się poniżej oczekiwań. Pozostało nam podziękować selekcjonerowi za dostarczone emocję i tak jak Zbigniew Boniek życzyć mu powodzenia w dalszej karierze.

Czy odejście Adama Nawałki jest dobrą decyzją?

 

Robert Lewandowski już wie na czym stoi. Zapadła ważna decyzja w sprawie dalszej światowej kariery Polaka

Adam Nawałka upokorzył Kubę Błaszczykowskiego na oczach milionów? Mocny komentarz pod adresem trenera

Wskazano kandydatów na miejsce Adama Nawałki! Kto jest typowany do roli trenera polskiej kadry?


Adam Nawałka na meczu Polska-Kolumbia

Adam Nawałka na meczu Polska-Kolumbia

Robert Lewandowski i Adam Nawałka na konferencji prasowej

Robert Lewandowski i Adam Nawałka na konferencji prasowej

Adam Nawałka wpadka

Adam Nawałka wpadka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×