Dosadny nagłówek „The Sun” po odejściu Adama Nawałki. Światowe media komentują zwolnienie trenera

Adam Nawałka po meczu Polska-Kolumbia

Adam Nawałka po meczu Polska-Kolumbia

Jak zagraniczne media komentują zwolnienie Adama Nawałki?

Adam Nawałka przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Nie tylko polskie gazety zabrały głos w tej sprawie, jest ona szeroko komentowana również poza granicami naszego kraju.

The Sun, czyli jeden z największych dzienników w Wielkiej Brytanii, jako powód zwolnienia podaje występ Polaków na Mundialu, który określa mianem katastrofy i przypomina smutną prawdę, że to właśnie nasza drużyna jako pierwsza z reprezentujących stary kontynent ekip straciła szansę na awans z grupy. Całość artykułu można w sumie podsumować samym tytułem, który brzmi NAWALK-AWAY czyli w wolnym tłumaczeniu Nawałka-odchodzi.

Nagłówek The Sun po odejściu Adama Nawałki

Nagłówek The Sun po odejściu Adama Nawałki

Następca Adama Nawałki – jak typuje zagranica?

Włoska La Gazzeta dello Sport również przypomina, że występ Polaków na Mundialu był rozczarowaniem, a jako następców Nawałki wskazuje kierunek włoski, który ma obrać grający niegdyś na półwyspie apenińskim prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Dwa najgorętsze nazwiska, według Włochów, to De Basi oraz Prandelli, a kolejną ciekawostką jest fakt, że to właśnie z Włochami zagramy w pierwszym meczu zbliżającej się wielkimi krokami Ligi Narodów – i oczywiście Włosi to jedna z nielicznych drużyn, która na Mistrzostwach Świata wypadła gorzej od reprezentacji Polski – pewnie dlatego, że w ogóle się na nie nie dostała 🙂

Niemieckie media o odejściu Adama Nawałki

Niemiecki Sport1 podkreśla, że Polska odwraca się od Adama Nawałki, chociaż Niemcy, którzy również odpadli w fazie grupowej Mundialu, pozostawili selekcjonera na stanowisku. Nasi zachodni sąsiedzi podkreślają również, że nie tylko Adam Nawałka zawiódł pokładane w nim nadzieję, ale również kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski, który był rozczarowujący.

Przypomnijmy, że Adam Nawałka skończy swoją kadencję 30 lipca, a do tego czasu PZPN dał sobie czas na znalezienie odpowiedniego zastępcy.

„Godnie żegnam się z reprezentacją”. To koniec. Adam Nawałka oficjalnie ogłosił swoje odejście

Kto za Adama Nawałkę? Oto piątka najmocniejszych kandydatów do roli selekcjonera reprezentacji Polski

Piłkarze dziękują Adamowi Nawałce. Instagram zalała fala wzruszających wpisów i zdjęć


Adam Nawałka ma piękną żonę Katarzynę

Adam Nawałka ma piękną żonę Katarzynę

Adam Nawałka wpadka

Adam Nawałka wpadka

Robert Lewandowski i Adam Nawałka na konferencji prasowej

Robert Lewandowski i Adam Nawałka na konferencji prasowej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×