Adam Nawałka spotykał się z Grażyną Torbicką. Co zrujnowało ich relację? Kulisy wciąż budzą sporo kontrowersji

Grażyna Torbicka, Adam Nawałka

Grażyna Torbicka, Adam Nawałka

Adam Nawałka i Grażyna Torbicka byli ze sobą blisko. Ich relacja wywoływała wiele emocji w mediach. Jak się poznali? Dlaczego się rozstali? Kim jest jego obecna żona? Przypominamy historię legendy polskiego futbolu.

Adam Nawałka jest legendą polskiego futbolu i byłym trenerem reprezentacji Polski. Jego życie zawodowe obfitowało w wiele sukcesów, ale sporo emocji w mediach wywołało także kilka prywatnych historii. Jedną z nich była zażyła relacja z ikoną telewizji – Grażyną Torbicką. Co ich łączyło? Jak długo się spotykali? Kim jest żona Nawałki? Przypominamy kilka faktów z życia sportowca.

Adam Nawałka i Grażyna Torbicka – relacja. Czy byli parą?

Nawałka w latach 70. zaprzyjaźnił się z ojcem Grażyny Torbickiej (wtedy jeszcze Loski) – znanym działaczem PZPN Henrykiem Loską. Mężczyzna był zafascynowany młodym piłkarzem. W 1977 roku zaaranżował jego spotkanie z córką. Para szybko przypadła sobie do gustu i zaczęła się widywać.

Problemem było jednak to, że Adam od dwóch lat był w miłosnej relacji z koleżanką z liceum Katarzyną Kotulińską. Ich związek był jednak burzliwy i para często się rozstawała. Adam miał akurat poznać Grażynę, gdy był skłócony z Kasią.

Kiedy piłkarz poznał Grażynę Loskę, akurat cieszył się chwilową wolnością. Nowa znajoma szybko zawróciła mu w głowie. Potrafił po treningu wsiąść w samochód i pędzić do Warszawy po to tylko, by napić się z nią kawy – pisało swego czasu pismo „Na Żywo”.

Relacja Adama i Grażyny podupadła w 1979 roku. Doznał on wtedy serii ciężkich kontuzji, które przyczyniły się do faktycznego wyłączenia go z wielkiej kariery. Szybko okazało się, że to właśnie Kasia była nim najbardziej zainteresowana. To ona pomagała mu dochodzić do zdrowia i wspierała go w trudnych chwilach. Grażyna z kolei poznała przyszłego męża – lekarza Adama.

Jego sympatia Katarzyna okazała się w tych trudnych chwilach sprawdzoną przyjaciółką. Wspaniale się nim opiekowała w okresie żmudnej rehabilitacji. To scementowało ich związek, który zakończył się ślubem i kwitnie do dziś – podał wspomniany wcześniej tygodnik.

Adam Nawałka i jego znajomi odrzucają wersję, która głosi, że rzeczywiście miał on romans z Torbicką. Andrzej Iwan powiedział swego czasu:

Bujda! Heniu Loska woził córkę na zgrupowania kadry, bo chciał ją zeswatać z Adamem. Ale „Nawała” już chodził z Kaśką, był w niej zakochany.

Adam z kolei zapewniał, że z Grażyną łączyła go wyłącznie przyjaźń.

Kim jest żona Adama Nawałki?

Żoną Adama jest oczywiście Katarzyna Nawałka (z domu Kotulińska). Poznał ją jeszcze w szkole, jako 18-latek. Kasia od razu się w nim zakochała.

Dobrze pamiętam tamtą chwilę. Już od pierwszego wejrzenia spodobało mi się w nim coś, czego nie da się nazwać. Adam może początkowo traktował naszą przyjaźń luźno, przekonywał się latami, ale ja od razu wiedziałam, że to jest to – wspominała po latach.

Zakochani pobrali się w 1983 roku i są razem po dziś dzień.

Przychodzi taki moment w życiu, że trzeba poświęcić się pracy, oddać jej serce. Jeśli coś się robi, to z pełnym przekonaniem. Jestem jednak spokojny o nasze małżeństwo. Żona uprawiała sport i rozumie jego warunki – mówił o swoim małżeństwie „Przeglądowi Sportowemu”.

Ile lat ma Adam Nawałka? Kiedy zaczął karierę?

Nawałka przyszedł na świat 23 października 1957 roku. Ma więc 64 lata. Jak widać, nie zamierza prędko przechodzić na emeryturę! Trener urodził się w Krakowie. Tam też stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej. Co ciekawe, trenował go m.in. jego własny ojciec – również Adam. Trener jest dość wysoki – ma 181 centymetrów wzrostu.

Nawałka pierwsze kroki stawiał w klubie LKS Orlęta Rudawy, gdzie grał jego tata. W 1969 roku zaczął karierę juniorską w Wiśle Kraków. W ekstraklasie zadebiutował w 1975 roku.

Adam Nawałka – kariera sportowa

W 1978 roku trafił do pierwszego składu Wisły. Wraz z drużyną zdobył mistrzostwo kraju. W ekstraklasie rozegrał 190 spotkań, w których strzelił dziewięć goli. Fani Wisły okrzyknęli go mianem „Ciepłego”. Skąd wzięła się ksywka? Część osób uważała go za geja, ponieważ bardzo dbał o wygląd. Chodził nawet na manicure, co kiedyś musiało szokować!

W 1978 roku Nawałka został powołany do kadry narodowej powołanej przez Jacka Gmocha na Mistrzostwa Świata w Argentynie. W kadrze wystąpił 34 razy. Przestał w niej grać w 1980 roku.

W latach 80. jako piłkarz występował w polonijnym klubie ze Stanów Zjednoczonych – Polish-American Eagles SC.

Przez lata był znany jako trener Wisły. W latach 2013-2018 po raz pierwszy pełnił funkcję trenera kadry narodowej. Udało mu się zaprowadzić drużynę na Euro 2016 i Mistrzostwa Świata 2018. Niestety jej występy na tych drugich mistrzostwach okazały się katastrofą. Nawałka przestał trenować po zakończeniu mundialu. Później pracował w Lechu Poznaniu.

Relacja Adama Nawałki z Robertem Lewandowskim

Nawałka już wcześniej współpracował z Robertem Lewandowskim. Trener bardzo go doceniał. I nigdy nie mógł przestać go chwalić! W jednym z wywiadów powiedział:

Im wyższy poziom zawodnika, tym współpraca lepsza, bardziej wydajna. Taki zawodnik rodzi się raz na… no właśnie, na ile lat? W spojrzeniu ogólnoświatowym mogę powiedzieć, że raz na dekadę lub dekady. Obecnie trudno nawet zestawić Roberta z kimś z piłki światowej, nie mówiąc już o Polsce. Trzeba umieścić Roberta na najwyższej międzynarodowej półce.

Sam RL9 dziękował Adamowi, gdy ten odszedł z kadry:

Trenerze, współpraca z Panem i całym sztabem to był zaszczyt. Zaangażowanie i pasja z jaką Pan pracował, budziły nasz podziw. Za wszystkie lata wspólnej pracy, za piękne chwile, za wspaniałe zwycięstwa. Za ten wyjątkowy czas dla polskiej piłki nożnej. Wraz z całą drużyną – DZIĘKUJĘ!

Zdaje się, że obu panów łączą przyjacielskie relacje.


Adam Nawałka w młodości

Adam Nawałka w młodości

Krystyna Loska, Grażyna Torbicka w 1991 roku

Krystyna Loska, Grażyna Torbicka w 1991 roku

Adam Nawałka z żoną

Adam Nawałka z żoną

Komentarze

 • Gość pisze:

  przestańcie już z tą klasą torbickiej, bez przesady, dobrze się trzyma jak na swój wiek, dobrze ubiera, takich jest bardzo wiele a pani nawałka bardzo ładna

  • GośćAnkaaaa pisze:

   Takich dziennikarek z klasą jak Torbicka nie było nie ma i długo nie będzie……

 • Ula pisze:

  To prawda. Pani Torbicka to klasa, nie potrzebuje stroić głupich min do kamery, jak np. Cichopek i nie zadawać niestosownych pytań w tv śniadaniowej . Chociaż nie oglądam TVN, czasem tam zaglądam, aby posłuchać panią Diane Rudnik, bo to kobieta też z klasą .

 • GośćEla pisze:

  To prawda. Pani Torbicka to klasa, nie potrzebuje stroić głupich min do kamery, jak np. Cichopek i nie zadawać niestosownych pytań w tv śniadaniowej . Chociaż nie oglądam TVN, czasem tam zaglądam, aby posłuchać panią Diane Rudnik, bo to kobieta też z klasą .

 • GośćEla. pisze:

  To prawda. Pani Torbicka to klasa, nie potrzebuje stroić głupich min do kamery, jak np. Cichopek i nie zadawać niestosownych pytań w tv śniadaniowej .

 • Anna pisze:

  Daleko jej do pani Grazyny

 • Gość pisze:

  Grażyna klasa sama w sobie od lat. Szkoda że tak mało jej w TV ?!😐 Bełkoczące z zaciśniętymi zębami,gadajcie przez nos Szulim, Krzan i strojaca głupie miny Cichopek niech się na korki do niej zapiszą!!! A co do żony to równie piękna kobieta ! Miał chłop gust

  • Gość pisze:

   On też przystojniak, na pewno przystojniejszy od dr Torbickiego, ale nie wiem jak z intelektem?

 • Gość pisze:

  Piekna kobieta

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×