Szukaj

Adam Małysz jest już zdrowy? Przed nim kolejne badania, ale pojawił się dobry znak

Adam Małysz ma koronawirusa

Adam Małysz ma koronawirusa

Zakażony koronawirusem Adam Małysz od niedzieli jest wraz z żoną na kwarantannie domowej w Wiśle. Chorobę przechodzi bezobjawowo. W poniedziałek ma się poddać kolejnemu badaniu, po którym droga do normalności znacznie się skróci. 

Koronawirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Liczba zakażonych i ofiar na świecie rośnie z każdym dniem. To samo dotyczy niestety naszego kraju. Aktualnie mamy potwierdzonych 33 119 przypadków, w tym 1412 zgonów. SARS-CoV-2 nie oszczędza nikogo. Z wirusem zmagali się członkowie rodzin królewskich, aktorzy, piosenkarze, głowy państwa.

Adam Małysz pokonał koronawirusa

O tym, że słynny skoczek zachorował na koronawirusa, dowiedzieliśmy się w poniedziałek. Opublikował post na Facebooku, w którym przyznał, że jest zakażony. Badania na nosicielstwo zdecydował się wykonać po kontakcie z osobą chorą. Niestety wynik był pozytywny.

Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa.

Adam Małysz podkreślił, że choroba ma przebieg bezobjawowy. Mówił także o tym, że ruszyły procedury obowiązujące w takiej sytuacji, co oznaczało, że badaniom zostały poddane osoby, z którymi miał styczność.

Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.

Skoczek od niedzieli jest na kwarantannie wraz z żoną. Nie ma żadnych objawów choroby. Jak podaje Super Express, cieszyński sanepid poinformował, że wyniki testów na COVID-19 przeprowadzone w środę w kadrze skoczków narciarskich są negatywne. Zgrupowanie w Wiśle przedłużono o pół doby – do czwartku wieczorem.

To już druga kwarantanna Adama, gdyż pierwsza miała miejsce po przyspieszonym powrocie 13 marca z turnieju Raw Air w Norwegii. Kolejne badanie na obecność koronawirusa ma zostać wykonane w poniedziałek, po którym zapewne droga do normalności będzie zdecydowanie krótsza.


Adam Małysz ma koronawirusa

Adam Małysz ma koronawirusa

Adam Małysz przytył

Adam Małysz przytył

Adam Małysz w 2009 roku

Adam Małysz w 2009 roku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×