Tak dzisiaj wyglądają gwiazdy A*Teens. Dhani nieźle przypakował, a Marie wyrosła na przepiękną kobietę

A*Teens

A*Teens to szwedzki zespół popowy, który zasłynął w całej Europie coverami piosenek grupy Abba. Pomimo wielkiego sukcesu grupa po kilku latach się rozpadła. Jak obecnie wyglądają i czym zajmują się Dhani Lennevald, Amit Paul, Sara Lumholdt i Marie Serneholt?

A*Teens to szwedzki zespół tworzący muzykę pop. Stworzyła go czwórka nastolatków pochodzących ze Sztokholmu: Dhani LennevaldAmit PaulSara Lumholdt oraz Marie Serneholt. W listopadzie 1998 roku nagrali swoje wersje wielkich hitów zespołu ABBA. Projekt Abba Teens okazał się strzałem w dziesiątkę. Grupa wydała swoją pierwszą płytę The Abba Generation, na której znalazło się 12 piosenek. Promowali ją znanym w całej Europie singlem Mamma Mia, który w latach 1975-76 absolutnie zdominował wszystkie listy przebojów.

Po wielkim sukcesie coverów Abby młodzi muzycy zdecydowali się stworzyć autorski materiał. W 2001 roku wydali płytę Teen Spirit z premierowymi piosenkami. Pod koniec tego samego roku album odnotował sprzedaż w ponad 2 milionach egzemplarzy. Zespół nagrał również piosenkę Heartbreak Lullaby, do wielkiego hitu kinowego – Pamiętnik księżniczki. Kolejna płyta ukazała się w 2003 roku. Fani mogli znaleźć na niej kilka premierowych piosenek oraz dobrze już znane hity z poprzednich albumów. W 2004 ukazała się płyta The Greates Hits, a w mediach zaczęły pojawiać się informacje o kłopotach w zespole. Plotki okazały się prawdą, ponieważ jeszcze w tym samym roku A*Teens zakończyło swoją działalność, a Dhani Lennevald rozpoczął solową karierę.

W 2014 roku wszyscy członkowie zespołu zostali przyłapani przez paparazzi w jednej ze sztokholmskich restauracji na spotkaniu z przedstawicielem Stockholm Records. Zaczęto snuć domysły o powrocie A*Teens na scenę. Do dzisiaj jednak nie wiadomo, w jakim celu odbyło się to spotkanie. Najprawdopodobniej rozmowa dotyczyła reaktywacji grupy, ale zaproponowane warunki nie odpowiadały wszystkim członkom zespołu.

A*Teens obecnie: czym się zajmują i jak wyglądają?

Dhani Lennevald karierę w A*Teens rozpoczął, mając zaledwie 14 lat. Po rozpadzie grupy w 2004 wokalista zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery. Jego pierwszym singlem była piosenka Girl Talk, który w Szwecji uzyskała status Złotej płyty. Po sukcesie pierwszego singla chłopak zaczął próbować swoich sił w modelingu. Jednak po pewnym czasie na jego oficjalnej stronie pojawiła się informacja, że wraca do muzyki i będzie nagrywał nowy materiał na płytę w Nowym Jorku. Finalnie zerwał kontakt z wytwórnią fonograficzną. W 2005 zaprezentował swój ostatni singiel Let’s do it again. Aktualnie Dhani nadal jest związany z branżą muzyczną. Były wokalista pisze teksty i produkuje piosenki.

Amit Paul po odejściu z zespołu skupił się na nauce. Rozpoczął studia, które przerwał, by pomagać ojcu i swoim wujom w prowadzeniu rodzinnego biznesu odzieżowego. Obecnie mężczyzna żyje z dala od blasków fleszy i  związany jest z branżą przemysłową. Zajmuje się ekologicznymi rozwiązaniami w produkcji. Ożenił się i wspólnie z żoną wychowują dwójkę dzieci.

Sara Lumholdt rozpoczęła solową karierę muzyczną. Od 2007 roku działa pod pseudonimem Sara Love. Jedyną solową płytę zatytułowaną Back To Yo udało jej się wydać w 2010 roku. W 2011 roku była gospodynią szwedzkiego wydania programu X-Factor. Aktualnie prowadzi swoją szkołę pole dance. W 2014 roku wygrała szwedzkie mistrzostwa w tańcu na rurze. W 2018 roku poślubiła szweda Chrisa Noble.

Marie Serneholt po rozpadzie zespołu również próbowała swoich sił jako solistka. W lutym 2006 zaprezentowała swój debiutancki, solowy singel That’s the Way That My Heart Goes. W marcu wydała album studyjny, zatytułowany Enjoy the Ride. W 2015 roku wystąpiła w programie Let’s Dance (Taniec z gwiazdami), w którym ze swoim tanecznym partnerem doszli aż do finału, zajmując drugie miejsce. Aktualnie Marie pracuje jako modelka i lektorka filmowa. Marie wraz z mężem wychowuje dwójkę dzieci, a ostatnio napisała książkę dla dzieci, która już po tygodniu od premiery uzyskała w Szwecji status bestsellera.


A Teens

A Teens

Dhani Lennevald - członek zespołu A Teens
Dhanni Lennevald

Dhanni Lennevald

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×