Królowa i jej mąż pokazali, co dostali od dzieci Kate i Williama na 73. rocznicę ślubu. Rozczulający prezent

Królowa Elżbieta II i książę Filip, prawnuki

Królowa Elżbieta II i książę Filip, prawnuki

Królowa Elżbieta II i książę Filip, właśnie obchodzą 73. rocznicę ślubu. Przez 7 dekad pokonali mnóstwo kryzysów i dziś są jedną z najpiękniejszych par na świecie. Z okazji kamiennych godów dostali prześliczny prezent od prawnuków. Louis, Charlotte i George stanęli na wysokości zadania.

Królowa Elżbieta i książę Filip świętują dzisiaj 73. rocznicę ślubu. Po raz pierwszy spotkali się w Royal Naval College w Dartmouth w 1939 roku. Elżbieta miała wówczas 13 lat. Mimo młodego wieku już po pierwszym spotkaniu zaczęło rodzić się między nimi poważne uczucie. Od tamtej pory regularnie korespondowali ze sobą. Na ślubnym kobiercu stanęli w 1947 roku, a pięć lat później Elżbieta otrzymała tytuł królowej Wielkiej Brytanii.

Historia związku królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Nie brakowało kryzysów

Związek królowej Elżbiety II i księcia Filipa nie był usłany różami. Niewiele brakowało, a do ślubu by nie doszło, ponieważ jej ojciec był niezadowolony z wyboru córki.

Książę Filip jest synem księcia Andrzeja Greckiego i Alicji Battenberg. Królowi Jerzemu, ojcu Elżbiety, nie przypadł do gustu, ponieważ jego rodzina była blisko związana z reżimem nazistowskim. Król uważał, że Filip jest mężczyzną ubogim, pretensjonalnym i źle ubranym. Mimo to zaprosił go w 1946 roku do zamku Balmoral, na którym książę Edynburga poprosił królową o rękę. Po zaręczynach Elżbieta została wysłana w podróż do Afryki, aby zapomniała o swoim wybranku. Tak się jednak nie stało i już 20 listopada 1947 roku para stanęła na ślubnym kobiercu.

Tylko z pozoru związek królowej Elżbiety przypomina kadr z komedii romantycznej. Książę Filip od zawsze był temperamentnym mężczyzną, który lubił wystawne przyjęcia i kobiety. W 1956 roku po raz pierwszy królowa Elżbieta II poddała w wątpliwość wierność małżonka.

Z biegiem lat uczucie między nimi zaczynało przygasać. Książę uczestniczył w kolejnych przyjęciach, a królowa jeszcze bardziej poświęcała się służbie państwu. Zagraniczne tabloidy donosiły ostatnio, że królowa posiada teczkę na męża, w której spisała nazwiska kobiet oraz nieślubnych dzieci księcia. Jeden z tabloidów poinformował wówczas, że królowa wściekła się na męża:

Jej Wysokość nigdy więcej nie chce widzieć Filipa.

Co królowa Elżbieta II i książę Filip dostali od prawnuków na 73. rocznicę ślubu?

Może ich małżeństwo nie było idealne, ale siła uczucia okazała się na tyle mocna, że przetrwali największe kryzysy. 20 listopada para wspólnie celebruje 73. rocznicę ślubu. Z tej okazji książę GeorgeLouisksiężniczka Charlotte przygotowali dla nich ręcznie wykonaną kartkę.

Na pierwszej stronie znajdują się kolorowe koła oraz duży napis 73, symbolizujący rocznicę ślubu. Na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym szczęśliwi solenizanci odczytują życzenia od najbliższych.

W dniu rocznicy życzymy królowej Elżbiecie i księciu Filipowi dużo zdrowia, zrozumienia i szacunku na dalsze lata.


126836664_2820526971519540_2509636636940525434_n
Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Królowa Elżbieta II, Książę Filip, rodzina królewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×