Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Anja Rubik zakasowała światowe gwiazdy na gali Woman Of The Year 2018 w Nowym Jorku! Wystarczyła jej czarna mini. Ale za to jaka!
Anja Rubik zakasowała światowe gwiazdy na gali Woman Of The Year 2018 w Nowym Jorku! Wystarczyła jej czarna mini. Ale za to jaka!

Anja Rubik zakasowała światowe gwiazdy na gali Woman Of The Year...

Anja Rubik zakasowała światowe gwiazdy na gali Woman...

Anna Mucha popłakała się przez Kubę Wojewódzkiego. To było dla niej za dużo [WIDEO]
Anna Mucha popłakała się przez Kubę Wojewódzkiego. To było dla niej za dużo [WIDEO]

Anna Mucha popłakała się przez Kubę Wojewódzkiego. To było dla niej...

Anna Mucha popłakała się przez Kubę Wojewódzkiego. To...

Marta Kaczyńska z dziećmi upycha walizki do samochodu. Po jej ciążowych krągłościach nie ma już ani śladu!
Marta Kaczyńska z dziećmi upycha walizki do samochodu. Po jej ciążowych krągłościach nie ma już ani śladu!

Marta Kaczyńska z dziećmi upycha walizki do samochodu. Po jej ciążowych...

Marta Kaczyńska z dziećmi upycha walizki do samochodu....

Dziś wtorek, 13.11.2018

Zapadła ważna decyzja. Wiemy już, gdzie odbędzie się festiwal TVP!

Opole 2017 festiwal w Kielcach54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w Kielcach

Po kompromitującej batalii o to, kto ma zorganizować 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a także po rezygnacji niemalże wszystkich artystów, którzy mieli wziąć w nim udział, wreszcie zapadła ważna dla nas decyzja. Impreza odbędzie się w Kielcach!

Doszliśmy z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim do porozumienia co do ramowej, regularnej współpracy w organizacji ważnego, muzycznego corocznego wydarzenia – powiedział prezes TVP Jacek Kurski, podczas konferencji prasowej w amfiteatrze Kadzielnia

Czyżby Jacek Kurski miał nadzieję, że na stałe odbierze Opolanom ich ponad 50-letni wkład w organizację tego zacnego przedsięwzięcia? Wszystko na to wskazuje, bowiem co innego miałoby oznaczać stwierdzenie o „regularnej współpracy”?

Seria koncertów, które jeśli się powiodą, jeśli uzyskają pewną rutynę i powtarzalność, z czasem powinny stać się festiwalem polskiej piosenki – dodał prezes TVP

Jacek Kurski zapowiada również, że podczas tego festiwalu zamierza zaprezentować Polakom twórczość muzyków, którzy do tej pory byli popularni głównie w Internecie:

Chcemy pokazać artystów, którzy mają nawet miliony odsłon na Youtubie, Spotify czy Vevo, a którzy nie mieli okazji pokazać się szerszej publiczności – wyjaśnił. – Oczywiście będą też znane nazwiska

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie krył prezydent Kielc, który bardzo próbował przypodobać się obecnej władzy:

Dziękuję panu prezesowi. Liczę, że ten piękny amfiteatr będzie się wypełniał do ostatniego miejsca – powiedział Wojciech Lubawski

Niestety, wciąż nie znamy terminu planowanej imprezy. Jacek Kurski wyraził obawy, że czerwcowy termin może być nierealny do zorganizowania tak dużego eventu:

Chcielibyśmy, żeby odbył się jeszcze w tym roku. Zaczynamy nad tym prace. Prawdziwe efekty przyjdą w przyszłym roku, ale może w tym jeszcze uda się coś zorganizować – szef Telewizji Polskiej

Cóż… W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć kielczanom, aby to całe zamieszanie wokół opolskiego festiwalu, nie odbiło im się wkrótce czkawką. Ludzi bowiem są pamiętliwi.

Wyjątkowo niestosowne zachowanie TVP w obliczu śmierci Zbigniewa Wodeckiego?

Jacek Kurski pozostanie prezesem TVP do czasu wyboru jego następcy

Jacek Kurski

Joanna Klimek i Jacek Kurski zaręczyli się

Prezes TVP, Jacek KurskiUważasz, że wybór Jacka Kurskiego na prezesa TVP był dobrym krokiem?

Komentarzy: 6


Gość | 31 maja 2017, 18:26

coraz głupsi ci redaktorzy na tym portalu same przekłamania, szczególnie głupi tez jest ten młody blondyn co przeprowadza wywiady, męczy ludzi jakby sie upajał się kogoś niekomfortową sytuacją.


Gość | 31 maja 2017, 18:13

No dzieki Panie Wisniewski za zniszczenie opolskiego festiwalu.


Gość | 31 maja 2017, 12:49

Zawsze Festiwal w Opolu bedzie w Opolu kurski niech organizuje nowy festiwal na nowogrodzkiej w siedzibie pisu a od nazwy niech trzyma łapy z daleka


Taka jest prawda | 31 maja 2017, 00:03

Co za d.e.b.i.l. to pisał ,że 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w Kielcach ??
Taka jest prawda.
Organizację wspólnie z samorządem Kielc serii koncertów w amfiteatrze „Kadzielnia” zapowiedział we wtorek w Kielcach prezes TVP Jacek Kurski. Zaznaczył, że nowy format, który ma ruszyć w 2018 r., powinien się stać z czasem festiwalem polskiej piosenki.

– Doszliśmy z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim do porozumienia co do ramowej, regularnej współpracy w organizowaniu ważnego, muzycznego corocznego wydarzenia. Serii koncertów, które jeśli się powiodą – a jestem przekonany, że się powiodą – jeśli uzyskają pewną rutynę i powtarzalność, z czasem powinny stać się festiwalem polskiej piosenki – mówił podczas konferencji prasowej w amfiteatrze „Kadzielnia” Kurski.
Dodał, że nie chodzi „o budowanie kontry” do festiwalu w Opolu, czy o to żeby „przenosić Opole do Kielc”. – Nikt tego nie chce. Nikt w Kielcach nie chciałby być „fałszywym Opolem”. Chodzi o to, żeby skorzystać z bogactwa polskiej piosenki, która musi mieć jakieś ujście, która musi mieć jakieś pozytywne wybrzmienie. Opole jest znane z tradycji, historii polskiej piosenki, gości w swoich zasobach Muzeum Polskiej Piosenki. Odnosimy się z wielkim szacunkiem do Opola. Z powodów leżących poza telewizją w tym roku zostaliśmy z tego festiwalu wyproszeni. Ale na mnie jako na prezesie telewizji publicznej ciąży obowiązek dostarczenia naszym wiernym widzom festiwalu i oferty artystycznej, która będzie niosła wysoki ciężar gatunkowy – podkreślił Kurski.
Kurski dodał, że w tym kontekście myśli o takich gatunkach muzycznych jak m. in.: hip-hop, nowe brzmienia, new soul, new jazz, electro pop, rock alternatywny, pop alternatywny. Zaznaczył że w Kielcach będzie także miejsce dla artystów głównego nurtu. Podczas kieleckiej imprezy mają być pokazywani także artyści popularni w portalach społecznościowych. Kryterium doboru twórców ma być wysoki poziom artystyczny.

Prezydent Kielc podkreślił, że miasto będzie starało się wykorzystać zainteresowanie telewizji, „nie tworząc konkurencji” dla Opola. – Życzymy Opolu jak najlepiej. Ja osobiście chcę żeby pan prezes Kurski „dogadał się” z prezentem Opola i żeby dalej kontynuowana byłą ta formuła, która ma tradycję (…)

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/telewizja/news-jacek-kurski-zorganizujemy-w-kielcach-serie-koncertow,nId,2399840#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

– To nasze spotkanie z prezydent Kielc jest wyrazem tego, że muzyka może łączyć, jednać Polaków. I chcemy, niezależnie od tego co się stało w Opolu – mam nadzieję że cały czas jakiś rodzaj dialogu jest możliwy – Kielce będą nową, alternatywną, ale nie konkurencyjną stolicą polskiej piosenki w najbliższych latach – podsumował Kurski.


Gość | 30 maja 2017, 20:45

Hahahahaha ?? A jakie znane gwiazdy? Doda?


Gośćrtyrty | 30 maja 2017, 20:13

Pismaki marne-zrozumcie że 54. KRAJOWY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ odbedzie sie w OPOLU tyle że we wrześniu. To miasto ma prawo do nazwy nie TVP-ale chyba nie grzeszycie rozumem skoro tak cieżko to pojać. Nie piszcie juz tych głupot.


Dodaj komentarz
×