„Wprost”: Lista najbogatszych Polaków ostatnich 30 lat! W czołówce same wielkie nazwiska

Wprost

Wprost

Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz, Leszek Czarnecki m.in. to oni znaleźli się na liście najbogatszych Polaków ostatnich 30 lat. Które miejsce zajęli i jak wyglądała pierwsza dziesiątka zestawienia? 

Tygodnik Wprost, co roku  publikuje ranking najbogatszych Polaków. W poniedziałek ujawniono kolejne zestawienie – tym razem pod lupę wzięto biznesmenów i przedsiębiorców, którzy swój majątek zdobyli po 1989 roku. Wszystko przez fakt, że wspomniany ranking na łamach tygodnika pojawił się po raz trzydziesty.

Zobacz: Oto matka XXI wieku! Joanna Krupa we „Wprost” udzieliła odważnego wywiadu na temat ciąży i porodu! Wybraliśmy najlepsze fragmenty

Ranking Wprost – co brano pod uwagę?

Z tej okazji ujęto w nim wszystkich, którzy pojawili się do tej pory wśród najbogatszych. Pod uwagę brano najlepszy okres w życiu. Dzięki specjalnej kalkulacji można było oszacować ile majątek ten wyniósłby dzisiaj, dzięki czemu dziennikarzom udało się wyłonić stu najbogatszych ostatnich lat.

Przykładowo Leszek Czarnecki na naszej liście jest obecny od 25 lat, ale największym majątkiem dysponował w 2011 r., kiedy zajmował 3. miejsce na liście 100. Zgromadzone przez niego wtedy 7,5 mld zł było więc dla nas wyjściową kwotą. Żeby oszacować, ile jego fortuna byłaby warta dziś, obniżyliśmy ją o inflację, która wartość pieniądza zjada, ale podwyższyliśmy ją o dynamikę polskiego PKB, o ile szacunkowo od 2011 r. jego majątek mógł wzrosnąć. W ten sposób prognozowaliśmy, ile dziś byłyby warte dawne fortuny najbogatszych, gdyby po drodze nie zbiednieli, nie zbankrutowali, nie trafili do więzienia albo po prostu nie umarli – czytamy na łamach Wprost. 

Zobacz: Joanna Krupa nago na okładce „Wprost”! Gwiazda pokazała ogromny ciążowy brzuszek i udzieliła mocnego wywiadu

Jan Kulczyk najbogatszym Polakiem

Kto więc znalazł się na samym szczycie? Jan Kulczyk, którego wartość majątku szacowana jest na 18,5 miliarda złotych. To on został uznany za najbogatszego Polaka III Rzeczpospolitej. Tuż za nim znalazła się Barbara Piasecka-Johnson. Miejsce na podium zajął też Zygmunt Solorz, z majątkiem wynoszącym 14,4 miliardów złotych.

W pierwszej dziesiątce nie zabrakło też dzieci Jana KulczykaDominiki i Sebastiana Kulczyka. Każdy z nich zgromadził po 9 miliardów złotych. Z pierwszą dziesiątką rankingu możecie zapoznać się poniżej.

Ranking najbogatszych Polaków 30-lecia według Wprost

 1. Jan Kulczyk, 18,5 mld złotych
2. Barbara Piasecka-Johnson, 15,5 mld złotych
3. Zygmunt Solorz, 14,4 mld złotych
4. Michał Sołowow, 12,1 mld złotych
5. Dominika i Sebastian Kulczyk, po 9 mld złotych
7. Leszek Czarnecki, 8,9 mld złotych
8. Aleksander Gudzowaty, 6,9 mld złotych
9. Grażyna i Roman Karkosikowie, 6,5 mld złotych
10. Tomasz Biernacki, 6,3 mld złotych

Zobacz: 100 najbogatszych Polaków tygodnika Wprost: Debiut Marcina Gortata, wysoki awans Lewandowskich, a kto na pierwszym miejscu?


Wprost - ranking 30 najbogatszych Polaków

Wprost - ranking 30 najbogatszych Polaków

Kobieta będąca gościem programu

Kobieta będąca gościem programu "Państwo w Państwie" powiedziała, że Jan Kulczyk żyje

Zygmunt Solorz-Żak

Zygmunt Solorz-Żak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×