Newsy10 najpopularniejszych filmów na Netfliksie. Co oglądać na koniec 2022 roku? Lista topowych produkcji

10 najpopularniejszych filmów na Netfliksie. Co oglądać na koniec 2022 roku? Lista topowych produkcji

Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
Najpopularniejsze filmy Netflix 2022

21.12.2022 05:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec grudnia to dla wielu z nas czas odpoczynku. W chwilach wolnych od nadmiaru obowiązków warto zapoznać się z ofertą platformy Netflix. Na przełomie 2022 i 2023 roku króluje w niej dziesięć propozycji, które przybliżymy wam w niniejszym tekście. Z jakimi produkcjami warto się zapoznać? Oto top 10 najpopularniejszych filmów.

10. Plan lekcji

Nasz ranking zaczynamy od Planu lekcji – polskiego filmu sensacyjnego z tego roku, za którego reżyserię odpowiada Daniel Markowicz. Głównym bohaterem jest były policjant, który po śmierci przyjaciela, nauczyciela, rozpoczyna pracę w szkolę, by rozprawić się z gangiem podejrzewanym o jego morderstwo. W pozostałych rolach: Piotr Witkowski, Antonina Jarnuszkiewicz, Marcin Bosak, Jan Wieczorkowski.

9. Scrooge: Opowieść wigilijna

Scrooge: Opowieść wigilijna to tegoroczna adaptacja najbardziej znanego utworu Karola Dickensa. Ebenezer Scrooge zmierza się w nim z trudną przeszłością. Produkcję upiększa bogata warstwa muzyczna, przywodząca na myśl najlepsze musicale. Reżyserem animowanego dzieła jest Stephen Donnelly.

8. Buntownik z wyboru

Buntownik z wyboru to kultowy film z 1997 roku. Nagrodzono go dwoma Oscarami: za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę drugoplanową. Głównymi bohaterami są Will Hunting (Matt Damon) – nastoletni geniusz, który ma problemy z prawem i własną agresją oraz Sean Maguire (Robin Williams) – psychiatra, który pomaga mu radzić sobie z emocjami. W filmie mamy też szansę zobaczyć młodego Bena Afflecka. Reżyserem dzieła jest Gus Van Sant.

7. Nazywam się Vendetta

Nazywam się Vendetta w reżyserii Cosimo Gomeza to rozgrywający się we Włoszech dramat kryminalny. Śledzimy w nim ucieczkę byłego cyngla mafii i jego nastoletniej córki, których chcą zlikwidować bandyci. W rolach głównych: Alessandro Gassmann, Ginevra Francesconim, Remo Girone.

6. Kochanek Lady Chatterley

Kochanek Lady Chatterley to adaptacja klasycznej powieści autorstwa D.H. Lawrence’a. Reżyserka Laure de Clermont-Tonnerre obsadziła w niej brytyjskie i amerykańskie gwiazdy, takie jak: Jack O'Connell, Emma Corrin, Joely Richardson. Corrin wciela się w tytułową Lady Chatterley, mężatkę, która wdaje się w romans z parobkiem.

5. Małżeństwo na punkty

Małżeństwo na punkty to komedia romantyczna rodem z Argentyny. Jej reżyserem jest Sebastián De Caro. Oryginalny scenariusz skupia się na aplikacji, która nagradza dobre uczynki. Sfrustrowane małżeństwo popada w obsesję na jej punkcie. Główni bohaterowie: Belen (Luisana Lopilato) oraz Fede (Juan Minujín) są gotowi zrobić wszystko, by tylko zdobyć wyższe miejsce w rankingu.

4. Guillermo del Toro: Pinokio

Uznany meksykański reżyser Guillermo del Toro (dwukrotny zdobywca Oscara) wrócił w tym roku z filmem animowanym Guillermo del Toro: Pinokio. Nowa adaptacja znanej bajki zebrała pozytywne recenzje. Akcję produkcji osadzono w mrocznych czasach, gdy na Półwyspie Apenińskim królował faszyzm.

3. Troll

Film fantasy Troll zrobił sporo szumu. Roar Uthaug przybliżył nam w nim losy potwora, wybudzonego ze snu wskutek wybuchu. Misję powstrzymania bestii powierzono paleontolożce, w którą wcieliła się Ine Marie Wilmann. W obsadzie znalazło się miejsce dla aktorów, takich jak: Gard B. Eidsvold, Mads Sjøgård Pettersen, Kim Falck, Anneke von der Lippe.

2. Jeszcze przed świętami

Jeszcze przed świętami to polska propozycja na grudzień. Reżyserami komedii romantycznej są Aleksandra Kułakowska i Maciej Prykowski. Historia opowiedziana w filmie dzieje się w Wigilię. 30-letnia kurierka musi uratować święta mieszkańców miasta po tym, gdy ktoś złośliwie pozamieniał im paczki z prezentami. Monika Frajczyk, Mirosław Baka, Dorota Kolak, Zdzisław Wardejn, Łukasz Simlat – to artyści obecni w uroczej produkcji.

1. Krzywe linie Boga

Krzywe linie Boga są hiszpańskim dramatem z tego roku. Reżyserem dzieła jest Oriol Paulo. Fabuła dzieła skupia się na historii prywatnej detektyw, która zgłasza się do zakładu psychiatrycznego, aby tam zbadać zagadkową śmierć pacjenta. W rolach głównych: Bárbara Lennie, Eduard Fernández, Pablo Derqui, Javier Beltrán, Loreto Mauleón.

  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
  • Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
[1/10] Najpopularniejsze filmy Netflix 2022
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także