Wszystkie Kardashianki w top 10 zestawienia najczęściej "lajkowanych" gwiazd na Instagramie w 2015 roku. Ale nie na pierwszym miejscu ani nawet na drugim...

Gwiazdy najbardziej lubiane na Instagramie
Gwiazdy najbardziej lubiane na Instagramie
Ewa Kamionowska

30.12.2015 12:34, aktual.: 30.12.2015 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miarą popularności gwiazd i celebrytów w obecnych czasach jest nie tylko to, ile sprzedali płyt, czy jak szybko rozeszły się bilety na ich koncert czy spektakl. O sile artysty stanowi teraz także to, ile zdjęć wrzucają do sieci i jak wielkie grono fanów skupiają ich profile w serwisach społecznościowych, na Facebooku czy Instagramie.

I właśnie aktywność gwiazd w tym drugim serwisie bierze pod lupę aplikacja 2015 Best Nine. Można dzięki niej obliczyć poziom aktywności na Instagramie w mijającym roku, a także sprawdzić, które gwiazdy cieszyły się największym uznaniem liczonym w obserwatorach i lajkach. Można również zobaczyć dziewięć ich najpopularniejszych zdjęć.

Co się okazało? W pierwszej 10 najbardziej lubianych gwiazd na Instagramie znalazły się niemal wszystkie Kardashianki. Co ciekawe jednak, ani na pierwszym, ani nawet drugim miejscu.

Na pierwszej pozycji uplasowała się Taylor Swift (60,5 mln obserwujących, do tej pory zamieściła ponad 430 postów, za które dostała łącznie ponad 590 mln "lubię to"). Na drugiem miejscu jest Selena Gomez. Od 57,8 mln obserwujących za 360 postów piosenkarka zgarnęła ponad 489 mln lajków. Dopiero trzecia jest Kim Kardashian (55,8 mln obserwujących, 1128 postów, ponad 875 mln lajków).

Pełne zestawienie najczęściej "lajkowanych" profili gwiazd w 2015 roku znajdziecie w naszej galerii. Sprawdźcie, na którym miejscu są Kylie i Kendall Jenner i czy w mijających 12 miesiącach były lepsze czy gorsze od Justina Biebera czy Beyonce.

Zobacz także