GalerieNagrobek księżnej Diany w fatalnym stanie

Nagrobek księżnej Diany w fatalnym stanie

Nagrobek księżnej Diany w fatalnym stanie
Karolina Stęclik

01.11.2015 00:00, aktual.: 01.11.2016 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiadomość o śmierci księżnej Diany wstrząsnęła całym światem. Księżna Walii zmarła tragicznie w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997r. W trakcie drogi z hotelu Ritz Paris, kierowca Henri Paul uderzył w 13. filar tunelu Alma uciekając przed paparazzi.

Chociaż od tego tragicznego wydarzenia minęło już 18 lat, ludzie na całym świecie wciąż wspominają Dianę, jako osobę, która znana była za życia z bezinteresownej, charytatywnej pomocy innym.

Ogromnym zaskoczeniem było zdjęcie nagrobku księżnej, które pojawiło się w mediach w sierpiu tego roku. Ku zaskoczeniu wszystkich, wygądał onna zaniedbany i opuszczony!

Autorem fotografii, która obiegła świat jest prywatny kucharz Diany, Darren McGrady. Uważa on, że księżna nie zasługuje na takie traktowanie po śmierci:

Zawsze mówiłem, że Diana powinna być pochowana w Great Brington, obok ojca, którego kochała i 19 pokoleń rodu Spencerów.

Diana została pochowana na terenie rodzinnej posiadłości Althorp.

Pomnik oraz trumna ze szczątkami księżnej znajdują się na niewielkiej wyspie otoczonej jeziorem. Miejsce pochówku nie zostało wybrane przypadkowo – wyspa była w dzieciństwie ulubionym miejscem zabaw Diany. Obecnie posiadłość należy do jej brata Charlesa i jest otwarta dla zwiedzających.

Zdjęcie nagrobka szybko obiegło świat i spowodowało lawine komentarzy. Głos w tej sprawie szybko zabrał rzecznik posiadłości Althorp:

Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są jednak sukcesywnie usuwane. - zdradził na łamach Sunday Express.

Uważacie, że rodzina Królewska powinna bardziej zatroszczyć się o grób zmarłej Diany?

Wierzymy, że w tym szczególnym dniu księżna jest obecna w pamięci i sercach swoich bliskich, jak i ludzi na całym świecie.

Specjalnie dla Was przygotowali galerię poświęconą księżnej Dianie!

Nagrobek Księżnej Diany 
Fot. Twitter
Nagrobek Księżnej Diany Fot. Twitter
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także