NewsyGwiazdy "Na Wspólnej" pracują na zupełnie nowych zasadach. Konieczne były zmiany w scenariuszu

Gwiazdy "Na Wspólnej" pracują na zupełnie nowych zasadach. Konieczne były zmiany w scenariuszu

Na Wspólnej (odc. 2950): Daleki krewny Ziębów ograbi ich z majątku? Omami ich wspólną historią!
Na Wspólnej (odc. 2950): Daleki krewny Ziębów ograbi ich z majątku? Omami ich wspólną historią!
Krystyna Miśkiewicz

03.07.2020 11:40, aktual.: 03.07.2020 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pandemia koronawirusa spowodowała, że na jakiś czas prace na planach wszystkich seriali zostały wstrzymane. Wiosenna ramówka większości stacji telewizyjnych upłynęła pod znakiem powtórek ulubionych produkcji. Zwiększająca się z dnia na dzień liczba zachorowań zmusiła do zawieszenia wszystkich zdjęć i przeczekania najgorszego okresu.

W wyniku stopniowego odmrażania gospodarki życie w kraju powoli zaczyna wracać do normy. Po kilkutygodniowej przerwie aktorzy wrócili na plan. Praca odbywa się oczywiście w reżimie sanitarnym. Ze scenariuszy usunięto pocałunki, oraz wszystkie sceny intymne. Zachowane są odpowiednie, bezpieczne odległości, a szczególną uwagę przykłada się do dezynfekcji. Wszystko to, aby uniknąć ewentualnych zakażeń, co w tym przypadku oznaczałoby wstrzymanie pracy na kolejne kilka tygodni.

Praca na planie Na Wspólnej: koronawirus spowodował wielkie zmiany

Już od kilku dni ekipa serialu Na Wspólnej pracuje pełną parą. Aktorzy, oraz wszyscy pracownicy mają pełne ręce roboty, ponieważ lockdown spowodował spore opóźnienia. Kręcone teraz odcinki serialu mają się pojawić już w jesiennej ramówce, dlatego czasu nie zostało zbyt wiele.

Produkcja serialu musi w szczególności uważać na serialowych seniorów. Bożena Dykiel i Mieczysław Hryniewicz są w wysokiej grupie ryzyka, a dodatkowo borykają się z problemami zdrowotnymi. W trosce o ich zdrowie ekipa całkowicie przeorganizowała pracę na planie serialu.

W trosce o zdrowie seniorów wątki zostały tak zmienione, by aktorzy seniorzy nie mieli wspólnych scen z młodszą ekipą. Nie możemy ich narażać - zdradza Super Expressowi osoba z produkcji serialu.

Bożena Dykiel jest po poważnej operacji serca i wstawieniu zastawki, natomiast jej serialowy mąż 10 lat temu walczył z nowotworem. Chorobę udało się przezwyciężyć, jednak ze względu na obniżoną odporność organizmu musi on szczególnie uważać nawet na najmniejsze infekcje.

Ekipa serialu zachowała się bardzo odpowiedzialnie, dostosowując scenariusz w taki sposób, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo.

  • Bożena Dykiel
  • Na Wspólnej odcinek 2247, Włodek (Mieczysław Hryniewicz), Franek (Natan Czyżewski), Monika (Sylwia Gliwa), Maria (Bożena Dykiel), fot: x-news
  • Na Wspólnej odcinek 2957, Roman (Waldemar Obłoza)
  • Mieczysław Hryniewicz - 2003
  • Mieczysław Hryniewicz - Na Wspólnej 15 sezon
  • Bożena Dykiel
  • Anna Guzik wraca do "Na Wspólnej"
[1/7] Bożena Dykiel
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także