NewsyNa święta wyda majątek? Stan Borys musi oszczędzać na Wigilii w USA. "Dzięki temu będzie taniej"

Na święta wyda majątek? Stan Borys musi oszczędzać na Wigilii w USA. "Dzięki temu będzie taniej"

Stan Borys
Stan Borys
24.12.2023 08:53

Stan Borys to jedna z ikon polskiej muzyki rozrywkowej, znany między innymi z ponadczasowego przeboju "Jaskółka uwięziona". Artysta postanowił ułożyć sobie życie w Stanach Zjednoczonych. Nie odciął się jednak od korzeni, z ukochaną Anną Meleady mieszkają w polskiej dzielnicy w Nowym Jorku. Planują także typowe polskie święta, które uprzyjemnić mają tradycyjne potrawy.

Stan Borys organizuje polskie święta w USA. Nie będzie tanio?

Stan Borys i jego ukochana nie ukrywają, że organizacja tradycyjnej polskiej Wigilii w USA nie należy do tanich. Na szczęście mają dostęp do wielu produktów i mogą część potraw zrobić sami, żeby nieco zaoszczędzić.

W Nowym Jorku jest drogo. A już zwłaszcza teraz, gdy inflacja i podatki poszły w górę. Ale nie kupujemy gotowych produktów, wszystko robimy sami. Dzięki temu będzie taniej — poinformowała Anna. - Mieszkamy w dzielnicy, w której na każdym kroku można spotkać akcenty polskości. Tutaj mamy polskie kościoły, polskie restauracje oraz sklepy, więc można kupić produkty z kraju — dodał piosenkarz.

Jakie potrawy zagoszczą na wigilijnym stole Stana Borysa?

Stan Borys o tradycyjnych polskich świętach w USA. Jakie potrawy przygotuje?

W wywiadzie Stan Borys wymienił potrawy, którymi będzie się raczył z ukochaną przy wigilijnym stole. Piosenkarz rzeczywiście stawia na tradycję.

Oprócz pierogów obowiązkowo muszą być dwie zupy, barszcz czerwony z uszkami i zupa grzybowa ugotowana z podgrzybków na maśle z łazankami. Do tego jest smażony karp i śledzie lub ryba z marchewką w zalewie. Robimy też łazanki z kapustą i grzybami i kluski z makiem — wymieniał.

Pozostaje życzyć smacznego i wesołych świąt.

Stan Borys – Opole 2021, zdjęcia z prób
Stan Borys – Opole 2021, zdjęcia z prób
Stan Borys - Opole 2017, Premiery
Stan Borys - Opole 2017, Premiery
Stan Borys - Warszawskie Targi Książki 2016
Stan Borys - Warszawskie Targi Książki 2016
Stan Borys - Opole 2021
Stan Borys - Opole 2021
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także